Steam'de paylaşımlı hesap kullanmanın riskleri nelerdir?

• Konuyu başlatan ghor
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 135

ghor

Femtopat
Daha fazla  
Bir yerde okudum, paylaşımlı Steam hesabından oynarsan Steam bunu fark ettiğinde kendi ana hesabına ban atıyor ve kendi PC anakartınla, ana hesabında oynayamıyorsun. Aile paylaşımlı hesaplarda virüs derdi falan olur mu? PC'ye zararı var mıdır aile paylaşımlı hesapların?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir yerde okudum, paylaşımlı Steam hesabından oynarsan Steam bunu fark ettiğinde kendi ana hesabına ban atıyor ve kendi PC anakartınla, ana hesabında oynayamıyorsun. Aile paylaşımlı hesaplarda virüs derdi falan olur mu? PC'ye zararı var mıdır aile paylaşımlı hesapların?

Aile paylaşımı Steam'in bizzat kendisinin getirdiği bir özelliktir ve ban ya da bunun gibi bir problem çıkartmayacaktır.

Steam HWID ban atmıyor diye biliyorum. Yanılıyorsam düzeltin.

Aşırı bir bilgim yok ama amaç zaten paylaşım o yüzden ban mevzunun yalan olacağını düşünüyorum ama bir hesapta aile paylaşımı dışında 2 3 farklı ip den bağlantı olursa bilemem ama yanlış bilmiyorsam aile paylaşımı açtığın kişide oyun dosyalarını yanı oyunu indirmek zorunda yani bir virüs söz konusu olacağını düşünmüyorum virüs gelmesi için 2 PC arasında bir şeyler indirilmesi gerekiyor karşı taraf oyunu steam üzerinden indirmesi lazım yine de bilen birisinin bir şey demesi mantıklı olur

Aile paylaşım özelliği zaten oyunları paylaşıyor. Steam üzerindeki oyunlarda virüs olmadığı için bir sorun olmaz. Ayrıca ban yemezsin. Zaten Steam kendisi veriyor bu ayrıcalığı. Eğer oyun paylaşımı aldığın hesap ban yerse, senin hesabınında ban yeme riski var.

Aile paylaşım özelliği zaten oyunları paylaşıyor. Steam üzerindeki oyunlarda virüs olmadığı için bir sorun olmaz. Ayrıca ban yemezsin. Zaten Steam kendisi veriyor bu ayrıcalığı. Eğer oyun paylaşımı aldığın hesap ban yerse, senin hesabınında ban yeme riski var.
TEŞEKKÜR EDERİM HEPİNİZE. İyi günler

Yeni konular

Geri
Yukarı