Steam'de sahip olunmayan oyunları profilde göstermek için yapılan vitrin eklentisi iyi mi?

Makaleler
2
Yer
Ankara
Steam'de sahip olmadığınız oyunları ve onlara hangi platformlarda sahip olduğunuzu göstermek için Steam'in vitrin özelliğini kullanarak böyle bir şey yaptım. Ne kadar gerekli olduğu tartışılır fakat Steam profilini ve kütüphanesine ayrı bir değer gösterenler için fena değil.

Mesela ben Cyberpunk'a Epic'te sahip olduğum için ve Steam'de indirimdeki 22,50 dolarlık fiyatı bile fazla geldiği için direkt bu vitrinde Cyberpunk'a Epic'te sahip olduğumu belirtip geçtim.

Ha amaç sadece sahip olduğunuz oyunları tek bir yerden topluca görmekse onun için korsan oyunlarınızı bile gösteren özel uygulamalar var. Onlara bakın. Bunla boş yere uğraşmayın.

Not: Profile bakan kişi vitrinden o oyunları oynadığınızı görebilir fakat siz ek olarak belirtmedikçe veya link vs. koymadıkça başarı sayısı, oynama süresi vs. yine Steam'den profilinize bakan bir kişi için görünmez olur. Bu yöntemle sadece Steam dışında sahip olduğunuz oyunları göstermiş oluyorsunuz.

Profilde gözükme şekli:
Screenshot 2023-11-30 174046.png

Steam'de sahip olmadığınız oyunları ve onlara hangi platformlarda sahip olduğunuzu göstermek için Steam'in vitrin özelliğini kullanarak böyle bir şey yaptım. Ne kadar gerekli olduğu tartışılır fakat Steam profilini ve kütüphanesine ayrı bir değer gösterenler için fena değil.

Mesela ben Cyberpunk'a Epic'te sahip olduğum için ve Steam'de indirimdeki 22,50 dolarlık fiyatı bile fazla geldiği için direkt bu vitrinde Cyberpunk'a Epic'te sahip olduğumu belirtip geçtim.

Ha amaç sadece sahip olduğunuz oyunları tek bir yerden topluca görmekse onun için korsan oyunlarınızı bile gösteren özel uygulamalar var. Onlara bakın. Bunla boş yere uğraşmayın.

Not: Profile bakan kişi vitrinden o oyunları oynadığınızı görebilir fakat siz ek olarak belirtmedikçe veya link vs. koymadıkça başarı sayısı, oynama süresi vs. yine Steam'den profilinize bakan bir kişi için görünmez olur. Bu yöntemle sadece Steam dışında sahip olduğunuz oyunları göstermiş oluyorsunuz.

Profilde gözükme şekli:
Eki Görüntüle 2036412
Hocam size bir şey sormak istiyorum. Aslında sizinde gamepass ve ea kullandığınızı görmek için sormak istedim.

Bu gamepassdeki ve ea gamesde ki oyunları steame, Steam dışı oyun olarak ekleyemiyorum. Eklense bile oyun açılmıyor. Sizde acaba eklediniz mi steame bu harici oyunları ?

Hocam size bir şey sormak istiyorum. Aslında sizinde Game Pass ve EA kullandığınızı görmek için sormak istedim.

Bu Game Pass'deki ve EA Games'de ki oyunları Steam'e, Steam dışı oyun olarak ekleyemiyorum. Eklense bile oyun açılmıyor. Sizde acaba eklediniz mi Steam'e bu harici oyunları?

Yol olarak yanlış ekliyor olabilirsiniz.

Fortnite da kaç saatiniz var acaba merak ettim de.
93 saat 30 dakika oynamışım.
Steam'de her şeyi gizli tutmak daha güzel gözüküyor, belki sadece ekran görüntüsü vitrini işe yarayabilir. Bu benim fikrim tabii.
Doğru exe dosyasını eklediğinizden emin misiniz hocam? Bazen masaüstü kısayolunu eklemek bile problem olabiliyor.

Steam'de her şeyi gizli tutmak daha güzel gözüküyor, belki sadece ekran görüntüsü vitrini işe yarayabilir. Bu benim fikrim tabii.
Eğer temel amaç estetikse ekran görüntüsü ve çizim vitrini yeterli olur.

Hocam bunu nasıl yaptığınızı anlatır mısınız?
Bende yapmak istiyorum.
Not: Eğer Steam seviyeniz 10 veya daha yüksekse bunu yapabilirsiniz hocam.
Profilinize giriyorsunuz. Profili düzenle deyip "Sergilenen Vitrin" bölümüne giriyorsunuz. "Özel Bilgi Kutusu" seçeneğini seçiyorsunuz. Ondan sonra istediğiniz gibi doldurabilirsiniz o kutucuğu. Özel Bilgi Kutusu seçeneğini seçtikten sonra sağ altta "Biçimlendirme Yardımı" yazısı var. Ona tıklayınca yazıları nasıl kalın veya başlık hâlinde büyük yazabileceğinizi görebilirsiniz. Ben Epic Games yazısı için "[h1]", Cyberpunk 2077 yazısı için "" kullanmışım.

Steam profilinde sergilemek için ne kadar gerekli bir bilgi bilemedim. Eğer az sayıda vitrin kullanıyorsanız bu vitrinin profilde pek estetik duracağını düşünmüyorum. Belki hangi oyunu hangi platformda oynadığınıza kadar ayrıntılı bilgi vermek yerine daha basitleştirilebilir veya vitrin kullanmak yerine diğer platformlardaki kullanıcı adlarınızı açıklamanıza ekleyebilirsiniz.
Çok sayıda vitrinin arasında kullanılıyorsa ek bir bilgi olarak güzel durabilir.

Tabii sizin için göze güzel görünüyorsa üstüne söylenecek söz yok, sizin profiliniz sonuçta.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı