Steam'deki oyun ve internet sitelerindeki beleş oyunlar arasındaki fark nedir?

Yani Cod MW II'yi nasıl beleşe alacaksın yada Diablo 4'ü veyahut Fifa 23'ü. Single player oyunlar için de seni internetten ücretsiz edinmene engel teşkil eden bir durum yok. Emek sarfetmişler oyun yapmışlar paran yoktur ücretsiz edinirsin veyahut paran vardır oyuna para vermek sana boş gelir yine ücretsiz edinirsin senin vicdanına kalıyor durum.

1. Virüs ihtimali
2. Oyunların online bölümü yok.
3. Sürekli hatalar ile karşılaşabilirsiniz.
4. Emek hırsızlığı. (Ateistsen alabilirsin(!))
5. Bunları göze alıyorsan indir gitsin.

Sen tarlada işçisin. 2 ay çalıştın paranı aldın.

Sonra biri geldi senin hasatını çalmaya başladı.

Pazar payı ikiye bölündü istenmeden.

Bir süre sonra çalan adamdan o kadar çok almaya başladı ki halk, patron senin maaşı ödeyememeye başladı.

Sen de parasızlıktan öldün.

Yerine başka işçi bulamadıkları için tarla sahibi de tarlaya ekin ekmedi.

Çalacak adam bir şey bulamadığından çalamadı.

Korsan kullanan halk işin sonunda açlıktan öldü.

Yani sorduğun sorunun cevabı: Yapılması gereken o olduğu için.

Trojanlar, reklam virüsü, pop-up virüsü, madencilik virüsü bilmem ne virüsü vs. Vs. Bu liste uzar gider.
Korsan oyun indirme söz konusu olduğunda, yukarıda saydığım riskler dahilinde göz korkutulur.
Ama yıllarını korsan oyun indirme ve arşivleme yapmış biri olarak ben, birkaç adını hatırlayamadığım oyunlar dışında trojan yemedim veya arka planda herhangi bir şekilde bilgim dahilinde bir şey çalışmadı.
Alakasız olacak ama sürücü kurma programları çok daha riskli.
Yukarıdaki arkadaşın demesine katılıyorum. Hepimiz korsan edinirsek, sonunda flash oyunlara muhtaç kalırız. Sen, ben, O, korsan olarak oyun edinirsek, koskoca oyun şirketlerine zarardır bu. He tabii ne kadar zarar veriyor orası tartışılır.
Ama anlatmak istediğim şudur ki, trojan vs. söz konusu değil. Özellikle FitGirl, Codex, Reloaded, skidrow gibi crack yapan gruplar güvenilirdir bu konuda.
Türk sitelerinden ve Çin sitelerinden indirmeyin yeterli.

Valla ben Youtube da oyunların nasıl yapıldığına dair bir kaç video izledim o kadar emek var ki o kadar uğraş ondan sonra tövbe ettim korsana ve daha önce korsan ile oynadığım ne kadar oyun varsa hepsini satın aldım.

Korsan oyunlara geliştirici desteği yok ve bozuk oyun artı viruslu oyun olduğu için Steam'den oyun alıyoruz.

Arkadaşlar, Steam'den paralı oyun alacağımıza neden internetten bedava oyun sitelerinden oyun almıyoruz.
Arkadaşlar, Steam'den paralı oyun alacağımıza neden internetten bedava oyun sitelerinden oyun almıyoruz.
Eğer bedava oyun siteleri derken crackten bahsediyorsan,
1-Crack'in virüs riski.
2-Steam'deki pazar sistemi.
3-Steam'in oyun saatlerini kaydetmesi.
4-Steam'de oyuncuların hazırladığı yardımcı rehberler olması.
5-Eğer bir oyun Türkiye'de çok satılırsa yapımcılar Türkçe dil desteği getirebiliyor.
6-Steam atölyesi sayesinde mod indirmek çok daha kolay.
7-Crack'ten indirdiğinde oyuna güncelleme gelince silip tekrar yüklemek zorundasın.
8-Crack'ten online oyunlar oynanmıyor ya da oyunların online moduna girilemiyor.
9-Etik değil,düşünsene sen belkide milyonlarca dolar veya günlerini harcıyorsun bir oyun yapmak için ama herkes oyunu satın almak yerine crack indiriyor.
10-Steam'den en basitinden aldığın oyundan 4-5 liralık kart düşer gider onları satarsın.O paraylada indirimde Just Cause alırsın.Yani Steam'den oyun oynarken bir yandan da para kazanıp o paraylada başka oyunlar alabilirsin.

Geri
Yukarı