Steam'deki oyunumun reklamını nasıl yapabilirim?

Reklamcılık artık eskiye göre oldukça kolay bir hale geldi. Sosyal medyalarda kendinize kemik bir kitle ayarlayabilirseniz onlar sizi taşıyacaktır. Madewithunity vs gibi taglerle atınca zaten minimum 300 kişi görüyor. Burada sosyal medya kullanımı çok önemli bir konuma geliyor ve bağımsız da bir yapimci olarak dilediğiniz gibi oyundan kareler, mekanikler vs atabilme şansına sahip oluyorsunuz. Özellikle Reddit, Twitter, Unity ya da Unreal ya da hangi motor ise resmi forumları, Facebook daki oyun geliştirme grupları buralarda birer hesabınız olsun. Sürekli güncel tutarak oyundan ilgi çekici ve özellikle de video seklinde kesitler atmaya çalışın. Bu sayede hem kendinize tüm bu platformlarda birer kitle meydana getirirsiniz hem de reklamınızı yapmış olursunuz. Bu şekilde devam ettikçe destek büyüyecektir. Bu arada oyununuzu İngilizce olarak tanıtmaniz daha dogrusu bu gönderileri mümkünse İngilizce olarak yapmanız büyük önem arz ediyor.

Reklamcılık artık eskiye göre oldukça kolay bir hale geldi. Sosyal medyalarda kendinize kemik bir kitle ayarlayabilirseniz onlar sizi taşıyacaktır. Madewithunity vs gibi taglerle atınca zaten minimum 300 kişi görüyor. Burada sosyal medya kullanımı çok önemli bir konuma geliyor ve bağımsız da bir yapimci olarak dilediğiniz gibi oyundan kareler, mekanikler vs atabilme şansına sahip oluyorsunuz. Özellikle Reddit, Twitter, Unity ya da Unreal ya da hangi motor ise resmi forumları, Facebook daki oyun geliştirme grupları buralarda birer hesabınız olsun. Sürekli güncel tutarak oyundan ilgi çekici ve özellikle de video seklinde kesitler atmaya çalışın. Bu sayede hem kendinize tüm bu platformlarda birer kitle meydana getirirsiniz hem de reklamınızı yapmış olursunuz. Bu şekilde devam ettikçe destek büyüyecektir. Bu arada oyununuzu İngilizce olarak tanıtmaniz daha dogrusu bu gönderileri mümkünse İngilizce olarak yapmanız büyük önem arz ediyor.
Dostum çok teşekkür ederim. Çok doğru söylediklerin. Her türlü mecrada aktif olmak lazım. Elimden geldiğince söylediklerini uygulayacağım.

Aslında birkaçını denemiştim oyun ilk çıktığında, fakat yeterince ilgi alamamıştım. Belki şimdi olur :(
Ben şahsen yeni duydum ve oyununuzu almak istiyor ama 2 TL az para degilmi keske 4.99 yapsaydınız.
İnsanların cebine çok dokunsun istemedim. Hakkı ne ise onu alma taraftarıyım :)

Dostum çok teşekkür ederim. Çok doğru söylediklerin. Her türlü mecrada aktif olmak lazım. Elimden geldiğince söylediklerini uygulayacağım.

Aslında birkaçını denemiştim oyun ilk çıktığında, fakat yeterince ilgi alamamıştım. Belki şimdi olur :(

İnsanların cebine çok dokunsun istemedim. Hakkı ne ise onu alma taraftarıyım :)

Ne demek, ben teşekkür ederim. Yardımcı olabildiysem sevindim. Birde ufak ekleme yapayim gelmişken: Gönderileri İngilizce yapıp küresel oyuncu kitlesini hedeflediğinizde paylasimlarin saati etkileşim miktarı üzerinde etkide bulunabiliyor. Mesela is saatlerine denk geliyorsa insanlar bakamayacak durumda oluyorlar ya da gece geç saatlerde uyuyor olabilirler vs gibi. O sebeple paylaşımlarınızı yaparken Amerika, İngiltere gibi ülkelerin o andaki saatlerine bir bakmak genelde faydalı oluyor. Android telefonlardaki standart gelen saat uygulamasinda buna ait bir sekme de bulunuyor ve dünya haritası üzerinde gösterim de yapabiliyor. Öte yandan ilk paylaşımınız saat 2 de idiyse ertesi gün 3 te gibi 1 ya da 2 şer saatlik aralarla yaparsanız bunların sonuçlarını derleyip en iyi karşılığı aldığınız zamanı da tespit edebilirsiniz. Özellikle video dememdeki sebep ise videolar genellikle daha fazla etkileşim alıyor gibi. Başarılar diliyorum. Su ara biraz elim dolu ancak boş bir vakitte bende oyununuzu alip inceleyeceğim umarim.

Selam dostlar. Bazılarınız biliyor, Steam'de "rounded" isimli bir oyunum var. Sizin büyük destekleriniz sayesinde umduğumdan daha başarılı oldu sonuç :) fakat son günlerde pek etkileşimi yok. Reklamcılıktan pek anlamadığım için konu açmak istedim.

En az parayı harcayarak en fazla verimi nasıl alabilirim reklam konusunda? Instagram vs. üzerinden reklam vermeyi düşündüm, fakat bir mobil oyun olmadığı için saçma geldi. Var mıdır başka yolu?

Oyuna bakmak isteyenler buradan bakabilir: Rounded Steam'de

Hocam oyun güzel duruyor hemen satın alacağım.

Yayıncılara ( küçük yayıncı bulamya çalışma zaten desteklemek isteyen olursa büyük yayıncılar da destekler mesela zamanında miranda ve anna denizin dmleri açıktı bende görmek isteyen görür zaten) Instagram üzerinden DM at oyununu tanıt ve key ver. İllaki geri dönüş alırsın hani bir de Türk yapımı olduğu için biraz daha sıcak bakabilirler. Özellikle unlost a at bence kendi oyun şirketi de var ve yayınların da da bu sektörde olan kardeşlerimizin destekliyoruz gibisinden konuşmalar yapıyor( DC'den modları ile iletişime geçersen daha kolay ulaşırsın). Bence önceliğin para verip reklam yapmak olmamalı böyle yöntemler deneyip olumsuz sonuç alırsan para ile reklam yapmalısın bence. İlk başta kemik kitlen olursa reklamlarını görünce seni tanımayan insanlara daha iyi anlayabilirsin kendini o kitleden dolayı.

Selam dostlar. Bazılarınız biliyor, Steam'de "Rounded" isimli bir oyunum var. Sizin büyük destekleriniz sayesinde umduğumdan daha başarılı oldu sonuç :) Fakat son günlerde pek etkileşimi yok. Reklamcılıktan pek anlamadığım için konu açmak istedim.

En az parayı harcayarak en fazla verimi nasıl alabilirim reklam konusunda? Instagram vs. üzerinden reklam vermeyi düşündüm, fakat bir mobil oyun olmadığı için saçma geldi. Var mıdır başka yolu?

Oyuna bakmak isteyenler buradan bakabilir: Rounded Steam'de
Kanka insta da playztr var ama ne kadar etkili bilmiyorum.

Hocam oyunu geliştirebildiginiz kadar geliştirin. Sonra Easter Gamers, Pinti Panda vs. atın. Destek verirler muhtemelen. Yerli yapım ne de olsa. Değil mi? Mesela Erzurum diye bir oyun vardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı