Steam'den alınan oyun kütüphaneye düşmedi ve Papara'dan para çekildi

Mehmetemin17

Centipat
Arkadaşlar bilirsiniz bugün Papara çökmuş belli saatlerde ama benim bundan haberim yok. Ben de gittim oyun aldım hadi 30-40 lira olsa neyse derim ama 210 TL'ye Dying Light 2 aldım üstüne Steam oyunun alımın başarısız olduğunu söylüyor ama Papara paranın gittigini gösteriyor çünkü Steam'e 210 TL gitmis ve hesabıma 20 TL cashback geldi. Steam desteğe başvurdum. Var mı bunu yaşayan birisi benim gibi? Ne yapmam lazım? Dekontu Steam'e göstersem bana oyunu vermek zorunda mı? Vallahi 210 TL az para değil ya delireceğim evde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence direkt Papara'ya mail atsın müşteri temsilcisiyle vakit kaybetmesin daha bugün konuştum sadece vakit kaybı oldu. En son temsilci de mail e yönlendirdi.

Bu sorunun görselinde "Steam satın alımınız başarısız olmuştur." gibi yazı mı çıkıyor? Konu sahibi herhangi bir görsel paylaşmadı. Eğer başarılı oldu ama kütüphaneye daha gelmediyse Steam'in onaylamalarında bekliyor olabilir.

Dostum satın alım başarısız oldu yazıyor ama Papara baktığım da işlem ücreti gidiyor ve ürün Steam iletildi yazıyor ama Steam de satın alım başarısız yazıyor ben de Steam destek başvuru da bulundum.

Papara çökmüş parayı geri vermeye zaman bulamazlar bence çok kişide olmuş 1 hafta sonrada uzun süre geçmiş diye vermezler falan paran %50 gitti.
Deme hocam ya öyoe

Dostum satın alım başarısız oldu yazıyor ama Papara baktığım da işlem ücreti gidiyor ve ürün Steam iletildi yazıyor ama Steam de satın alım başarısız yazıyor ben de Steam destek başvuru da bulundum.

Deme hocam ya öyoe.

Demek istemiyordum ama olabilir Papara çok kaliteli çok iyi falan diye övüyolardı cidden öyleyse paranı alırsın.

Kendim denk gelmedim ama Twitter'da Papara gündem olmuş, sistemde sorun olduğu söyleniyor. Desteğe başvurursanız muhtemelen ya oyununuz gelecektir ya da para iadeniz er geç yapılacaktır.

Reis direkt müşteri temsilcisini mi arıyım Gmail ile mi mesaj atayım

Papara'nın destek mail ekibine ekran görüntüsü atın. Bugün ben de Papara'nın müşteri temsilcisiyle konuştum. Sistemsel sorun düzeltilicekmiş. Panik yapmaya gerek yok.

Ayrıca Steam'in mobil uygulamasından onaylamalar bölümünü kontrol ettiniz mi? Belki onay bekliyordur.
Satın alım başarısız yazıyor steam de ama papara da satın alım başarılı olduğu ve para steam gitti yazıyor kafayı yicem valla

Demek istemiyordum ama olabilir Papara çok kaliteli çok iyi falan diye övüyolardı cidden öyleyse paranı alırsın.
Papara bana maksimum para iletildi diyip steam üzerine yollıyacak gibime geliyor ama neyse yarın arayacagım mecbur

Bazıları aramış Gmail'den ulaşın demişler ama yine de Gmail'le atmadan önce bir ara bence.

Bence de en sagliklisi aramak gibi

Aynı sorunu yaşayan arkadaşım oldu, parasını 2 ay sonra verdiler :/

2 ay ne be kardeşim.

Papara ile iletişime geçip itirazda bulunabilirsiniz.

Öyle yapacağım mecbur para gelsin de gerisi umurum da değil.

Sildim korkudan :D ban yerim diye değil de işte.

Hala açıktır belki bence şu anda arayabilirsin ev müsaitse.

Yok ben şu an musiat değilim konuya beklediğimden fazla destek geldi herkese teşekkür ederim

Son düzenleme:
Ben daha önce böyle bir olay olduğunda temsilci kanıt için maile yönlendirdiğinde zaten daha önce attığımı söyleyip kontrol ettirdim maillerini oradan sıkıştılar. Kısa zamanda da para yattı hesabıma 2 ay beklemedim.

Ben daha önce böyle bir olay olduğunda temsilci kanıt için maile yönlendirdiğinde zaten daha önce attığımı söyleyip kontrol ettirdim maillerini oradan sıkıştılar. Kısa zamanda da para yattı hesabıma 2 ay beklemedim.

Heh Twitter'de tam bunun benzerini yazmışlardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı