Steam'den Forza Horizon 4 açılmıyor

İşletim sistemi
Windows 10

ömerrrrfrk

Centipat
Oyunum orijinal. Steam'den aldım, yeni yükledim. Başlata tıklıyorum, görev yöneticisinde açık olarak gözüküyor fakat oyun açılmıyor ekrana gelmiyor. Steam'de de açık görünüyor. Windows 10 20H2 sürümündeyim, her şey güncel. GTX 1650 D6 OC, i3-9100F, 16 GB CL14 RAM. Sistemim bu.

Buradaki kullanıcı adınızdan da yola çıkarak bilgisayardaki kullanıcı adınızda Türkçe karakter olduğunu düşünüyorum. Eğer doğruysa, kullanıcı adınızı değiştirin.

Türkçe karakter yoksa veya sorun çözülmezse rapor paylaşın.

Buradaki kullanıcı adınızdan da yola çıkarak bilgisayardaki kullanıcı adınızda Türkçe karakter olduğunu düşünüyorum. Eğer doğruysa, kullanıcı adınızı değiştirin.

Türkçe karakter yoksa veya sorun çözülmezse rapor paylaşın.

Kullanıcı adımda TR karakter yok.

Bana yok gibi gelmedi. Kullanıcı adınız cCcÖMERcCc. "Ö" bir Türkçe karakter. Anlattığım şekilde değiştirin.

Değiştirdim. O yaptım ama gene olmadı. Oyun hiç açılmıyor. Görev yöneticisinde gözüküyor, açıyorum. Görev yöneticisini kapayıp tekrar açtığımda orada da gözükmüyor. Steam'i kapatınca tekrar gözüküyor ve %28 CPU kullanıyor.

Evet değişmiş şimdi. Başlatma seçeneklerindeki kodları silin. Direksiyon gibi bir kontrolcü takılıysa çıkarın.

Raporda göremiyorum ama Afterburner gibi bir yazılım kullanıyor musunuz? Öyleyse kaldırın. Anti virüs olarak ne var?

Evet değişmiş şimdi. Başlatma seçeneklerindeki kodları silin. Direksiyon gibi bir kontrolcü takılıysa çıkarın.

Raporda göremiyorum ama Afterburner gibi bir yazılım kullanıyor musunuz? Öyleyse kaldırın. Anti virüs olarak ne var?

Hiçbir anti virüs programı yok. Afterburner PC'de yüklü ama açık değil hiçbir şekilde. Sadece NVIDIA driveri açık arka planda.

Buradakileri de yaptım fakat sonuç aynı.
Bu arada cevap verdiğiniz için teşekkürler. Windows 10 Lite sürümünü kullanıyorum, ondan olabilir mi? 20H2 sürümü.

Anti virüs illaki vardır. Siz yüklemediyseniz Defender vardır, ek bir şey yüklediniz mi diye öğrenmek için sormuştum. Forza Horizon'ı beyaz listeye alın. Şurada anlatılmış.

GeForce Experience'ta yer paylaşımını devre dışı bırakın. Bu şekilde de çözenler olmuş.

2021-03-24 13_04_41-GeForce Experience.png

Afterburner'ı şimdilik kaldırın, sorunu çözmezse yüklersiniz.
Windows 10 Lite sürümünü kullanıyorum, ondan olabilir mi?
Xbox servisleri kapalıysa olabilir. Söylemeniz iyi oldu, rapordan göremiyorum çünkü.

Anti virüs illaki vardır. Siz yüklemediyseniz Defender vardır, ek bir şey yüklediniz mi diye öğrenmek için sormuştum. Forza Horizon'ı beyaz listeye alın. Şurada anlatılmış.

GeForce Experience'ta yer paylaşımını devre dışı bırakın. Bu şekilde de çözenler olmuş.

Eki Görüntüle 938129

Afterburner'ı şimdilik kaldırın, sorunu çözmezse yüklersiniz.

Xbox servisleri kapalıysa olabilir. Söylemeniz iyi oldu, rapordan göremiyorum çünkü.

Tüm Xbox servislerini açtım ama olmadı. Büyük ihtimalle sorun bu. Şu anda format atmam imkansız, internet 1.6MB indiriyor. Ama en yakın zamanda format atacağım. Bu arada sadece bu oyunda sorun yaşıyorum, diğer oyunlarda hiçbir sorun yaşamıyorum.

1616580722119.png

Bu hatayı alıyorum, kurarken Windows'u Defender olmayanı seçmiştim

Defender olmayan bir sürüm seçtiyseniz normal, dediğiniz üzere. Sisteminiz görebildiğim kadarıyla güzel. Normal Windows 10 kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı