Steam'den Oyun Açınca Bilgisayarın Kapanması

Makaleler
151
Yer
Çengelköy
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524428124
Steam'den oyun açtığım zaman oyunun intro kısmından sonra bilgisayar bir anda kapanıyor. Origin'den Battlefield 1 oynarken böyle bir sorun yaşamıyorum. Metro Exodus, Hitman 2 ve Dying Light oyunlarında menüye gelince PC kapanıyor. Sebebi ne olabilir?

Sistemim 7700K, 2×8 GB RAM, RX 480 ve Windows 10 Pro. Sürücüler ve Windows güncel.

Bana depolama biriminde sıkıntı var gibi geldi. Battlefield 1 ve saydığınız Steam oyunları aynı diske mi yüklü?
Aynı diskte. Samsung 850 Evo üzerindeler, disk sağlığında sorun yok. Her Steam oyununda ana menüye gelip oradayken kapanıyor.

Battlefield 1 ve Steam oyunları aynı diske yüklü olduğuna göre donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Steam ile alakalı yazılımsal bir sıkıntı var gibi. Biraz üzücü olacak ama format atmanız gerekebilir :(

Hic indie veya 2D tarzi oyunlar acmayi denediniz mi? Onlarda durum nasil?
Hafif oyunlarda olmuyor ama Battlefield 1'de de olmuyor aklımı karıştıran da o. Half-Life ile denedim olmuyor. Yarın gündüz saatlerinde çözüm önerilerini deneyeceğim.
-
Yine bir PC klasiği; ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp tekrar güncel sürümü yüklememe, Steam'i silip tekrar kurmama ve format dışında yapılabilecek herşeyi yapmama rağmen yine format atmak çözüm oldu. :) Yardımlar için teşekkür ederim, aksi bir durum olursa yine yazarım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı