Steam'den oyun satmak

Ortak hesap olduğunu.
Hocam bi sorun daha var. Şimdi kampanya varken satın alsam. Daha sonra kampanya bittiğinde ortak hesap şeklinde satsam iyi kazandırır mı? Mesela Detroit Become Numan ve Dying Light alsam. Daha sonra 30 liradan satsam. 5 10 kişiye satsam iyi kazandırır herhalde.
Hatta yabancı sitelerde $ olarak satsam. Olur değil mi?

Hocam bi sorun daha var. Şimdi kampanya varken satın alsam. Daha sonra kampanya bittiğinde ortak hesap şeklinde satsam iyi kazandırır mı? Mesela Detroit Become Numan ve Dying Light alsam. Daha sonra 30 liradan satsam. 5 10 kişiye satsam iyi kazandırır herhalde.
30 TL'ye ortak hesap alan biri olur mu bilmiyorum. Şu an da 3-5 TL'ye RDR 2 CP2077 gibi oyunlar satılıyor.

Hocam bir sorun daha var. Şimdi kampanya varken satın alsam. Daha sonra kampanya bittiğinde ortak hesap şeklinde satsam iyi kazandırır mı? Mesela Detroit become numan ve Dying Light alsam. Daha sonra 30 liradan satsam. 5 10 kişiye satsam iyi kazandırır herhalde.

Olur tabii ki fırsattan istifade ama 30 TL'ye satamazsınız büyük ihtimal.

Olur tabii ki fırsattan istifade ama 30 TL'ye satamazsınız büyük ihtimal.
30 TL'ye ortak hesap alan biri olur mu bilmiyorum. Şu an da 3-5 TL'ye RDR 2 CP2077 gibi oyunlar satılıyor.
Hocam bu ortak hesapların fiyat aralığı ne kadar oluyor? Yabancılara dolar olarak satabilir miyim acaba? Ve aylık 100 200 TL kar edebilir miyim?

Hocam bu ortak hesapların fiyat aralığı ne kadar oluyor? Yabancılara dolar olarak satabilir miyim acaba? Ve aylık 100 200 TL kar edebilir miyim?

Böyle kârlar beklemeyin derim. Bilindik oyunların hepsini ir arada satıyorlar genelde en fazla 10 TL'ye gördüm. Çünkü bir güvencesi yok. Yabancılarda zaten ucuz olduğu için alan olmaz diye düşünüyorum. Ama denemek gerekir. Gelecek kâra uğraşılacak bir iş değil bence.

Genelde 3-5 TL oluyor. Oyun yeniyse kısa bir süreliğine 10 TL'ye de satılabilir. Yabancılara zaten oyunlar ucuz. Ortak hesap alacaklarını sanmıyorum. İlaveten bazı kişiler Plati.ru gibi sitelerden ortak hesap alıp satıyor. 100-200 TL kar için çok fazla kişiye satmanız lazım Steam üzerinden oyunları alıp satacaksanız. Ancak Plati.ru gibi sitelerden alacaksanız 5 TL'den 20 kişiye satsanız 100 TL kazanırsınız. Hesaplar 1-2 Dolar civarı oluyor diye biliyorum ama çok araştırmadım. Yani bu kar meselesi oyunu ne kadara satın aldığınız ve kaç kişiye sattığınızla ilgili.

Böyle kârlar beklemeyin derim. Bilindik oyunların hepsini ir arada satıyorlar genelde en fazla 10 TL'ye gördüm. Çünkü bir güvencesi yok. Yabancılarda zaten ucuz olduğu için alan olmaz diye düşünüyorum. Ama denemek gerekir. Gelecek kâra uğraşılacak bir iş değil bence.
Bu deneyeyim. Hocam bu çekiliş yapayım diyorum. Biraz bilineyim. Hangi oyunun çekilişini yapsam çok kişi katılır?

Yeni konular

Geri
Yukarı