Steam'den Paypal ile oyun alamıyorum

lebeta07

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evet arkadaşlar ben ödeme şeklini Paypal yaptım biR kredi kartı istedi. Üstte "Eğer bakiyeniz varsa direk alınır kredi kartından çekim yapılmaz." diyodu. Bende dün gittim bi "Ininal" kart aldım. Paypala bağladım karttan 3 TL çekip Paypala attı. Steam'e geçtim oyunu alırken Paypal yapıyorum ama ödeme seçeneği ininal kart oluyor ben önce paypal bakiyemde para varsa çeksin yoksa karttan çekmesini istiyorum. Zaten karttan çekmesini istesem ödeme seçeneğini neden Paypal seçeyim direk Mastercard seçerim.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Steama Gelen Hata :

Your purchase has not been completed.
The payment processor has reported a problem with the funding source associated with your account. Please select a different payment method or update your funding source with PayPal and try again.

Paypala gelen işlem ayrıntıları:

Kredi Kartından Çekim (Benzersiz İşlem No4UD87252C3277591C)
Toplam tutar:$4,99 USD
Ücret Tutarı:$0,00 USD
Net tutar:$4,99 USD
Fatura No:1697044232609894172
Tarih:28.06.2014
Saat:09:36:29 EEST
Durum:Reddedildi
Konu:Kredi Kartı
Ödeme Türü:Kredi Kartı
Şu Ödeme Kaynağından Transfer Edin:MasterCard Kredi Kartı XXXX-XXXX-XXXX-0148
Bu işlem faturanızda şu şekilde görünecektir: "PAYPAL *STEAM GAMES".
[TBODY] [/TBODY]

Son düzenleyen: Moderatör:
"Alıcı ve satıcı Türkiye'de olmadıkça PayPal ödemelerinde TL bakiyesi kullanılamaz."
Hocam PayPal bakiyesiyle Steam'den alışveriş yapamazsınız ancak dolara çevirirseniz belki olabilir daha önce denemedim ben hep PayPal'a bağlı karttan yapıyorum o 3 TL'yi Gittigidiyor gibi yerlerden key alarak harcayabilirsiniz.

Hocam benim Paypalda 12 dolar var bunu Steamda harcamak istedim. Lredi kartı istedi ben de gittim bi ininal kart aldım teyit ettim. Ama bu seferde Steam parayı kredi kartından çekmek istiyor kredi kartında bu kadar bakiye olmadığı içinde hata veriyo sanırım. Ben Paypaldaki bakiyemle satın almak istiyorum boş boşuna mı gittim? 15 TL ininal karta verdim.

Şimdi hocam herhangi bir banka hesabınız varsa o parayı komisyonsuz bir şekilde PayPal'dan hesaba aktarıp nakit olarak çekebiliyorsunuz ben internetten kazandığım ufak tefek paraları bu şekilde çekip öyle yemek filan yiyordum ben bu iş KuveytTürk'ü kullanıyorum ücret filan almadıkları için gidip ATM'den parayı çekiyordum ama siz bunlarla uğraşacağınıza "PayPal bozdurma" yapan insanlar var siz onlara PayPal'den parayı yolluyorsunuz onlar size kontör nakit bir şekilde parayı veriyorlar tabi komisyonla buda 12 dolar için değmez herhalde.

PayPal için kullanacaksanız KuveytTürk güzel ama oyun felan almayın boşa gitmemiş aslında Kuveyt veya ücret almayan bir banka vasıtasıyla parayı nakite çevirip Ininale atın oyunu direk Mastercard ekleyerek alın Paypalı karıştırmayın çok üçkağıtçılar kuru çok acayip çeviriyorlar.

Anlattığından anladığım şu. Senin PayPal hesabına kayıtlı Bi kredi kartın var ama limiti yok. Bu nedenle paypala para ekledin. Steam end girdin ve ödeme yöntemini PayPal seçip PayPal bakiyenden ödemeye çalışıyorsun. Ama steam paypala kayıtlı kredi kartından çekmeye çalışıyor. Hocam yanlışım varsa düzelt.

Benim bu güne kadar karşılaştığım sistem bu şekilde hocam. Örneğin başka bir site olsa PayPal ile ode butonuna tikladigin zaman açılan sayfada PayPal hesabına giriş yaptırır. Daha sonra kredi kartı bilgilerini ister. Buradaki amaç, kredi karti bilgilerini direk siteye vermemektir. PayPal üzerinden parayı çeker. Tavsiyem şu, paypala kayıtlı kredi kartını kaldır ödemeyi o şekilde yapmaya çalış. Steam'in genel poltikasi değilde basit bir hayatsa ödemeyi yapar. Sistem buysa parayı bankaya çekmekten başka çaren yok.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı