Steam'den VPN İle Ucuza Oyun Almak Ban Sebebi Mi?

Del E Ted

Hectopat
Arkadaşlar Steam'dan bir oyun alacağım fakat pahalı o yüzden Arjantin VPN ile ucuza alabiliyormuşuz. Şöyle yapacağım bir hesap oluşturup oradan VPN ile ana hesabıma hediye olarak yollayacağım. BAN sebebi mi?

Arkadaşlar Steam'dan bir oyun alacağım fakat pahalı o yüzden Arjantin VPN ile ucuza alabiliyormuşuz. Şöyle yapacağım bir hesap oluşturup oradan VPN ile ana hesabıma hediye olarak yollayacağım. Ban sebebi mi?

Hediye olarak atılmıyor, lokasyon hatası veriyordu bana. Azerbaycan'daki arkadaşıma ben hediye atamıyordum bu yüzden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaş Arjantin'den toplu oyun aldı. Sonra tekrar Türkiye ayarlayınca yaklaşık 11 gün sonra Türkiye geçecekti yazmış. Ban yaşamadı ama bu ban yoktur demek değil.

1) Satın alınacak ülkede geçerli bir kredi kartı istiyorlar. Bulgaristan'da yaşayan arkadaşım Türkiye'de fiyatı daha uygun diye bir oyunu Türkiye üzerinden almak istedi, ancak Bulgaristan'a ait kredi kartı ile deneyince hata aldı. Aynı kartla ben burada (Türkiye'de) denedim, yine hata aldık. Sonra ben ona buraya ait kartımla buradan aldım ve hediye olarak yolladım.

2) Her bölgenin kendine ait kuralları ve sınırları var. Örneğin Rusya gibi bölgelerdeki oyunlar gift olarak alınamıyor ve verilemiyor. Birinci şartı sağlasanız bile Steam'in Arjantin'e özel dağıtım kurallarını araştırıp ona göre hareket etmelisiniz.

Bu arada merak ettim, hangi oyun ve bu kadar uğraşa değecek bir fiyat farkı var mı?

Geri
Yukarı