Steam Steam'den VPN'le oyun alınırsa yasaklama alınır mı?

Mentro

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Azərbaycan'da yaşıyorum, VPN'le Türkiye'den oyun aldım. Şu anlık bir şey yok ama gelecekte ban yer miyim bilmek istiyorum. Bir yerde okumuştum oyunlar 90 gün sonra "regionfree" oluyorlar, o zamandan sonra oynayabilirsin diyordu. Ne kadar doğru bilmiyorum.

Nasıl yapacaksınız anlatır mısınız ben tam anlamadım?

Arkadaşların dediğine göre bir sıkıntı olmuyor.

VPN'le oyunu almak istediğiniz mağaza ülkesine bağlanıyorsunuz, sonra Steam'de almak istediğiniz oyunu sepete ekliyorsunuz, sepete girip kuru (mağaza ülkesini) değiştiriyorsunuz (oralarda bir yerde degiştirme yeri var), sonra oyunu satın alıyorsunuz. Bu kadar, en azından ben öyle yapıp aldım.

Yanıt veren arkadaşlar, insanların bu yöntemi kullanması geliştiricilerin Türkiye'de zam yapmasına neden oluyor.

Doğru diyorsunuz, çok iyi anlıyorum, ama benim de yapabileceğim bir şey yok. Malum biliyorsunuz fiyatları, dolarla ne kadar pahalı olduğunu + öğrenciyim o kadarına para veremem şu an.

Sorun yok hocam rahat rahat kullanın siz de türksünüz.
Eyvallah hocam.

Bir şey olmaz, benim tanıdığım en az 10 kişi Almanya ve Hollanda'dan aynısını yapıyor. Devam et geç hocam.

Aklima takildi sorayım dedim. Steam mağazası artık Türkiye olduğuna göre her oyun aldığımda VPN açmama gerek yok değil mi? Normal şekilde girib alabilir miyim AZE bank kartıyla ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı