Steam'e Oyun Yükleme

Grandwitch

Centipat
Daha fazla  
İyi günler herkese. Bu yazdan bu yana geliştirmekte olduğum 2D pixel art bir oyun var. Oyunun son aşamalarına gelmiş bulunmaktayım, Steam'e nasıl yüklendiğini araştırırken 100 dolar bir ücret ödemem gerektiğini öğrendim. Ücreti kendim de karşılayabilirim ancak öğrenci olduğum için reklam ya da bir sponsor bulmam daha uygun olur diye düşünüyorum. Bildiğiniz küçük girişimlere destek veren firmalar ya da Steam yerine oyunu çıkarabileceğim daha uygun platformlar var mıdır?
Oyunumun adını hikayesiyle bağlantılı olarak Grandwitch koymayı düşünüyorum ayrıca birkaç ss ini de buraya ekliyorum, yorumlarınızı bekliyorum :)
1.PNG2.PNG3.PNG9.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler herkese. Bu yazdan bu yana geliştirmekte olduğum 2D pixel art bir oyun var. Oyunun son aşamalarına gelmiş bulunmaktayım, Steam'e nasıl yüklendiğini araştırırken 100 dolar bir ücret ödemem gerektiğini öğrendim. Ücreti kendim de karşılayabilirim ancak öğrenci olduğum için reklam ya da bir sponsor bulmam daha uygun olur diye düşünüyorum. Bildiğiniz küçük girişimlere destek veren firmalar ya da Steam yerine oyunu çıkarabileceğim daha uygun platformlar var mıdır?
Oyunumun adını hikayesiyle bağlantılı olarak Grandwitch koymayı düşünüyorum ayrıca birkaç ss ini de buraya ekliyorum, yorumlarınızı bekliyorum :)
Eki Görüntüle 1352413Eki Görüntüle 1352414Eki Görüntüle 1352415Eki Görüntüle 1352417
Hocam texturelar biraz hazır gibi,hikayesi var mı?
Varsa kaç saat gidiyor?

Gamejolt'a çıkarabilirsin. Oradan kazandığın para ile de Steam'e çıkarırsın.

Fakat 20 dolar gibi bir fiyat aşırı fazla olabilir, 5 veya 8 dolar arası bir fiyat belirle.
Büyük firmalar bile, (wargaming vs.) Buraya çıkarıyor.

Son düzenleme:
Texturelar hazır bu ilk oyun deneyişim. Hikayesi var, şu an oyunun birkaç eksiği var onları yapıyorum. Bittiğinde 1-1.5 saat civarı bi oynama süresi olur diye tahmin ediyorum.
Ücret kaç TL düşünüyorsunuz oyun için?

10-20 TL arası düşünüyorum. Bir de bi düzeltme yapim oynama süresini kendimden pay biçerek 1-1,5 olarak söylemiştim, oyunu oynattığım arkadaş rahat 2 saati bulacağını söyledi
Hocam düz 5TL yaparsanız,ve az kart koyarsanız millet belki onun hatrına alabilir.10TL'den yukarısı biraz pahalı gibi.20TL baya pahalı zaten,ama yine siz bilirsiniz.

Oyunumun adını hikayesiyle bağlantılı olarak grandwitch koymayı düşünüyorum ayrıca birkaç SS ini de buraya ekliyorum, yorumlarınızı bekliyorum :)
Eki Görüntüle 1352413Eki Görüntüle 1352414Eki Görüntüle 1352415Eki Görüntüle 1352417
Oyunumun adını hikayesiyle bağlantılı olarak grandwitch koymayı düşünüyorum ayrıca birkaç SS ini de buraya ekliyorum, yorumlarınızı bekliyorum :)

Pek oyuncu bulamaz bence bu aralar 100 dolar heba olur gibi geliyor bana Mobile çıkarmak daha uygun olur gibi.

0,34 dolara mı? 5 TL yapacağıma bedavaya koyarım daha iyi, kaldı ki Erzurum gibi bir fiyaskonun bile çıkış fiyatı 25 tl idi.
Hocam düz 5TL yaparsanız,ve az kart koyarsanız millet belki onun hatrına alabilir.10TL'den yukarısı biraz pahalı gibi.20TL baya pahalı zaten,ama yine siz bilirsiniz.

0,34 dolara mı? 5 TL yapacağıma bedavaya koyarım daha iyi, kaldı ki Erzurum gibi bir fiyaskonun bile çıkış fiyatı 25 tl idi.
Erzurum'a gelen tepkilere baktınız mı peki,yapımcı en son utancından geliştirmeyi bırakıp kaçtı.Oyun dünyasındaki kariyeri bitti,bugün 10.50TL'ye çok daha kaliteli oyunlar var Steam'de,(Deveour vs).

Geri
Yukarı