SteelSeries Apex 3 İnceleme

Merhabalar , öncelikle forum'daki ilk incelemem biraz acemiyimdir kusuruma bakmayın :)

SteelSeries Apex 3 steelseries'in apex serisinin en uygun fiyatlı modeli olmakla beraber sevilen bir modeldir.

KLAVYE ÖZELLİKLERİ
  • Dökülmelere karşı IP32 su koruması
  • Oyunlara ve Discord'a karşı tepkili özelleştirilebilir 10 bölgeli RGB aydınlatma
  • 20 milyondan fazla tuş basıma kadar fısıltı sessizliğinde oyuncu anahtarları
  • Premium manyetik bilek desteği tam avuç içi desteği ve rahatlık sağlar.
  • Ses düzeyini ve medyayı ayarlamak için özelleştirilmiş multimedya kontrolleri.
Kendi Görüşlerim

Kendi görüşlerime göre klavye güzel bir klavye. Bütçesi olan herkese hitap edecek bir klavye. Ama fiyatını hakeden bir klavye değildir. Hepsiburada'da 650TL'ye bulunabiliyor bu klavye ama maalesef mekanik bir klavye değil. Ama şunu söyleyebilirimki mekanik kadar his veriyor.

Klavye eli yormuyor yani işyerlerinde siyah logitech klavyelerinden aksine mekanik gibi hissettiren steelseriesin kendi adını verdiği "Whisper Quiet Membran Switch" adını verdiği switchi kullanıyor. Aslında mekanik klavyeye baya benziyor ama tam olarak bir mekanik klavye değil. Klavye uzun ömürler kullanılabilecek bir klavye.

Malzeme Kalitesi

Klavyede arkası plastik olarak verilmiş ama şu şekilde bir "plastik" birde "PLASTİK" vardır . Gerçekten plastikleri başka membran klavyeler gibi dandik değil çok kaliteli bir plastik yer verilmiş. Tuşları türkçe baskılı ve karakterli olarak geliyor. Herhangi bir aşınmaya rastlamadım.

Klavyede yer alan sonsuz tekerlek bozulacak gibi değil açıkcası csgo'da öldüğümde stres atmak için çeviriyorum.

Klavyede bulduğum eksikler

Klavyede bulduğum eksikler ise birtane multimedya (Durdur,Başlat) tuşu olması yerine 3 tane küçük olup ileri,geri,durdur/başlat tuşunun olmasını tercih ederdim.

Yazılım

Bana göre bu klavyenin pahalı olmasının bir sebebide yazılımı. Steelseries Engine 3 gayet sağlam ve kullanılabilirlik açısından iyi bir yazılım. Klavye üzerinde bulunan insert,home gibi tuşların üstünde makro tuşlarının simgesi yer alıyor. (M1,M2,M3,M4,M5,M6) bu tuşlara makro atayabiliyorsunuz yazılımdan. Ayrıca klavye üzerindeki her tuşu ayarlayabiliyorsunuz (A tuşunun k olarak çalışmasını bile yapabiliyorsunuz.)

Bölgesel renk aydınlatmaları yapabiliyorsunuz. İsterseniz her bölgeye ayrı renk verebilirsiniz. İstersenizde rainbow gibi modları seçebilirsiniz. Açıkcası ben sevdiğim için mor açık maviye doğru giden bir aydınlatma kullandım. Doğrusu kamerada biraz farklı gözükmüş.

Resimler
lambakapalıykenışık.jpgyükseklik.jpgklavyeswitch.jpgarka.jpg
Not : Kendi çekmiş olduğum resimler olup profesyonel olmamış olabilir şimdiden kusuruma bakmayın.

Konu yorumlarında incelemem hakkında görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sanırım K3 750-850 civarında bir fiyatı var Apex 3'den daha pahalı.
718 TL. Geçenlerde 690 TL'ye satılmıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı