Steelseries Arctis 3 7.1 Sorunu

Flame_

Hectopat
Daha fazla  
Steelseries Arctis 3 kulaklığını aldım.
Programını kurdum başta çalışmadı sonra Realtek'i sildim. Bass boost vs. çalışıyor fakat 7.1'i açınca hiçbir şey değişmiyor. Ne yapmalıyım? Lütfen yardım edin çok önemli bu benim için. Anakartım Asus ROG B360-G.
up

Son düzenleme:
Bende yeni Arctis 3 aldım. Kargo elime ulaştığında 2019 Edition olduğunu öğrendim ve Engine 3 desteklemiyormuş. Windows 10'un kendi yazılımı olan Windows Sonicden açılıyormuş.Direk satın aldığım firmayı arayıp öğrendim. Videosuna bakıp yapabilirsin. -->
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Realteki silmenize gerek yok ki silseniz de Windows geri yükleyecektir zaten sürücüyü. Çakışma yapmıştır onu da ben aygıt yöneticisinden Realteki devredışı bırakıp PC yeniden başlayınca tekrar aktif etmek. Her formattan sonra böyle çözerim bu sorunu sizde de olacaktır. Baştan Realteki kurun üstüne SS Engine kurun sonra dediğimi yapın olması gerekiyor.
Da ben mikrofonundan hiç memnun değilim arızalı olduğunu da düşünmüyorum genelde böyle bi problem var fırsatınız var başka markalara da bakabilirsiniz Arctis serisi mikrofonu bana kanser gibi geliyor. Hangi ayarı yapsam Discord'ta yeşil ışık yanıyor ses gittiğine yönelik. Siz yine de deneyin.

Realteki silmenize gerek yok ki silseniz de Windows geri yükleyecektir zaten sürücüyü. Çakışma yapmıştır onu da ben aygıt yöneticisinden Realteki devredışı bırakıp PC yeniden başlayınca tekrar aktif etmek. Her formattan sonra böyle çözerim bu sorunu sizde de olacaktır. Baştan Realteki kurun üstüne SS Engine kurun sonra dediğimi yapın olması gerekiyor.
Da ben mikrofonundan hiç memnun değilim arızalı olduğunu da düşünmüyorum genelde böyle bi problem var fırsatınız var başka markalara da bakabilirsiniz Arctis serisi mikrofonu bana kanser gibi geliyor. Hangi ayarı yapsam Discord'ta yeşil ışık yanıyor ses gittiğine yönelik. Siz yine de deneyin.
Realteki geri yükledim. devre dışı bırakıp ssAudio yu tekrar kurdum. Ses yok ne yamam lazım?

Bak realtek kurulu. Sonra ss engine progrmanını kur daha sonra Realteki aygıt yöneticisinden devre dışı bırak SS sürüclerine dokunma. Sonra PC yeniden başlatma uyarısı gelecek yeniden başlat sonra o devredışı bıraktığını tekrar aktif et. Bu sırayla çalışması lazım. Ha 7.1 ilk kez deniyor iseniz beklentiniz büyük olmasın bi farkı yok o kadar zaten ona da dikkat edin önce SSEgine içinden modlar arasında geçiş yapın performance, music filan anlaşılır o zaman.

Bak realtek kurulu. Sonra ss engine progrmanını kur daha sonra Realteki aygıt yöneticisinden devre dışı bırak SS sürüclerine dokunma. Sonra PC yeniden başlatma uyarısı gelecek yeniden başlat sonra o devredışı bıraktığını tekrar aktif et. Bu sırayla çalışması lazım. Ha 7.1 ilk kez deniyor iseniz beklentiniz büyük olmasın bi farkı yok o kadar zaten ona da dikkat edin önce SSEgine içinden modlar arasında geçiş yapın performance, music filan anlaşılır o zaman.
Hangisini devre dışı bırakacağım?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    18,9 KB · Görüntüleme: 288
Aynı sorunları ben de yaşadım. Realtek'i tamamen kaldırdım. Daha sonrasında ss3'ü geri kurdum. Sorun hala devam ederse. Ses efekti kısmından hoparlörü devre dışı bırakıp tekrar aktif edersen düzelecektir. Mikrofon ve kulaklık konusunda sıkıntı yaşarsan ses efekti kısmından ses ayarlarını yükselt ilk kurulumda düşük oluyor.

Hangisini devre dışı bırakacağım?
Evet sadece o işaretli olanı devre dışı bırakıp aktif edin. Yeniden başlatınca yeniden onu aktif edince ses düzelecektir. Daha sonra Realtekin içine girip mikrofonun sesini açmanız lazım default ayarlarda çok kısıyor. Başka bir işlem yok.

Evet sadece o işaretli olanı devre dışı bırakıp aktif edin. Yeniden başlatınca yeniden onu aktif edince ses düzelecektir. Daha sonra Realtekin içine girip mikrofonun sesini açmanız lazım default ayarlarda çok kısıyor. Başka bir işlem yok.
Olmadı malesef.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı