SteelSeries Arctis 3 Düşük Ses Seviyesi Sorunu

atakansurer

Hectopat
SteeelSeries Arctis 3 model kulaklığım var yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve size birkaç sorum olacak.

Kulaklığı genel olarak PUBG oynarken kullanıyorum ve sesi çok garip bir şekilde düşük. Garip dememdeki sebep aslında silah sesleri olması gerektiği gibiyken ayak sesleri gibi sesler olması gerekenden daha düşük gibi geldi. Bu konuda yapabileceğimiz ayarlar var mıdır?

Sizin ile birkaç görsel paylaşacağım ve altından devam edeceğim.

Ekran Alıntısı.PNG

2.PNG

İlk görseldeki Virtual Audio ne işe yarıyor bunu merak ediyorum. O özelliği kapattığım zaman ses bariz bir şekilde kısılıyor. Zaten duymakta zorlandığım ayak seslerini iyice duyamamaya başlıyorum.

Sorularımı şöyle özetliyim.
-PUBG ayak sesleri güçlendirme yolu var mıdır?
-Virtual Audio nedir?
-Virtual Audio'nun 7.1'e bir etkisi veya 7.1 kapalı iken Stereo'ya bir zararı var mıdır?
-PUBG'de hala tam bir ayar oturtamadım. Sizce Virtual Audio açık 7.1 açık mı devam ediyim yoksa Virtual Audio açık 7.1 kapalı mı?

7.1 açık iken silah seslerinin nereden geldiğini anlamakta gerçekten güçlük çekiyor gibiyim ve bazıları kapat diyor, bazıları aç diyor sizce ne yapmalıyım?

Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynı ürün var.

-Virtual Audio nedir? 7.1 açık hali bende açık.

Ses kasma olayı oyun içi bir şey yani alışkanlık oyun ilk başladığımda bende ses kasamıyordum. Özellikle orta ve uzun mesafe gelen mermi sesleri yakınından geçerken değil 2. sese odaklanman lazım.
Mermi sesi farklı patlama sesi farklı oyunda bununla ilgili birkaç video olmalı ona bak kulaklığın sorunu yok bence.:) Bazı şeyler tecrübeyle oluyor diyelim.

Tabi bir konu var ekolayzer ayarları biraz hassas bende performansta kullanıyorum ama basları kapatmak vs lazım diye birkaç yerde okumuştum, hiç düzenleme işine girişmedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mesela böyle birkaç video var tabi GO ile pratik PUBG bir tık farklı, yine de ses kasma haritalarından 7.1'e alışabilirsin diye düşünüyorum.

SteeelSeries Arctis 3 model kulaklığım var yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve size birkaç sorum olacak.

Kulaklığı genel olarak PUBG oynarken kullanıyorum ve sesi çok garip bir şekilde düşük. Garip dememdeki sebep aslında silah sesleri olması gerektiği gibiyken ayak sesleri gibi sesler olması gerekenden daha düşük gibi geldi. Bu konuda yapabileceğimiz ayarlar var mıdır?

Sizin ile birkaç görsel paylaşacağım ve altından devam edeceğim.

Eki Görüntüle 292204
Eki Görüntüle 292205

İlk görseldeki Virtual Audio ne işe yarıyor bunu merak ediyorum. O özelliği kapattığım zaman ses bariz bir şekilde kısılıyor. Zaten duymakta zorlandığım ayak seslerini iyice duyamamaya başlıyorum.

Sorularımı şöyle özetliyim.
-PUBG ayak sesleri güçlendirme yolu var mıdır?
-Virtual Audio nedir?
-Virtual Audio'nun 7.1'e bir etkisi veya 7.1 kapalı iken Stereo'ya bir zararı var mıdır?
-PUBG'de hala tam bir ayar oturtamadım. Sizce Virtual Audio açık 7.1 açık mı devam ediyim yoksa Virtual Audio açık 7.1 kapalı mı?

7.1 açık iken silah seslerinin nereden geldiğini anlamakta gerçekten güçlük çekiyor gibiyim ve bazıları kapat diyor, bazıları aç diyor sizce ne yapmalıyım?

Cevaplarınızı bekliyorum.

Aynı sorun bende de var. Bir de mikrofon dış sesleri de alıyor ayarlayamadım bir türlü.

Sesi bende çok yüksek kulaklığın ve %60 civarında kullanıyorum. Öbür türlü çok yüksek oluyor.

Mikrofon için Kayıt Aygıtları > Mikrofon > VoizReal Exp açın. Gürültü tutma (engelleme) açın.

Sanırsam akustik eko iptali de açmanız gerekiyordu emin değilim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı