Steelseries Arctis 5 chatmix problemi

Typh

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Arctis 5 Discord'da ses çıkışı ayarlarında default veya chatte iken chatmix çalışıyor ama Discord sesi çok az geliyor. Yani yaptığınız ses ayarları geçerli olmuyor. Arctis 5 Game modundayken yani olması gereken çıkışı seçtiğimde chatmix çalışmıyor. Daha doğrusu chatmixi game tarafa çevirdiğinizde hem Discord hem diğer sesleri aynı anda kapatıyor. Bunu deneyimleyen var mı hiç?

Youtube'da video vardı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aynı dostum değişen bir şey yok

Valla bende de çalışmıyordu başta. Bu denilenleri yaptım, ses açma kapama kısmından arctis 5 chatteymiş, onu game yaptım düzeldi.
Bilgisayarın ses seçeneği gamede olacak zaten ben Discord'dan bahsediyorum. Discord'da çıkış seçme kısmında game yaparsan sesler güzel geliyor enginedan ayarladığın gibi. Ama bu sefer çalışmıyor chatmix. Onu default ya da chat olarak seçmek gerekiyor. Bu sefer de sesler çok az duyamıyorum diğerlerini.

Bilgisayarın ses seçeneği gamede olacak zaten ben Discord'dan bahsediyorum. Discord'da çıkış seçme kısmında game yaparsan sesler güzel geliyor enginedan ayarladığın gibi. Ama bu sefer çalışmıyor chatmix. Onu default ya da chat olarak seçmek gerekiyor. Bu sefer de sesler çok az duyamıyorum diğerlerini.
Zaten SS'de kulaklık olarak GAME yazan seçenek diye belirtiyor. Ama dediğiniz gibi bende de durum aynı. Benim için çok bir önemi yok ama genel olarak bu sorundan şikayetçi yabancılar da.

Zaten SS'de kulaklık olarak GAME yazan seçenek diye belirtiyor. Ama dediğiniz gibi bende de durum aynı. Benim için çok bir önemi yok ama genel olarak bu sorundan şikayetçi yabancılar da.
Yani ortada bir Discord sertifikasından bahsediyoruz ama kendi desteklediği şeyle uyumsuz çalışıyor bu nasıl çelişki. Kulaklığı %100 yapıp chatmixten oyunu bayağı bir kısmam gerekiyor. Tüm dengeler gidiyor.

Windows ses ayarlarım game modunda iken Discord ses çıkışını Chat sürücüsünü seçeceksin. Ama ondan önce Windows’tan chat olanı seçip sesini fulle, default olarak %55’te filan oluyor. Game moda göre ses yine biraz alçak kalıyor ama problem yaratmıyor.

Geri
Yukarı