SteelSeries Arctis 5 vs Arctis 5 2019

Aynı problem bende de vardı bir süre sonra arkadaşlarım sesimin az geldiğini ve sesimi %150'e çektiklerini söyledi o zamandan beri nefes sesimi ve fare sesimi duymuyorlar.

@Rafi Hızlı En fazla bu kadar yapabiliyorum hocam onda da pek bir değişiklik görmedim. Acaba USB portumdan dolayı mı diye düşünmeye başladım ama sanmıyorum da Arctis 5'in kendi ses kartı var diye biliyorum çünkü. Neden yaşıyorum bu sorunu anlamadım, arkadaşlarım rahatsız oluyor haliyle de nefes ve click seslerimi duymaktan...
indir.png

Aynı problem bende de vardı bir süre sonra arkadaşlarım sesimin az geldiğini ve sesimi %150'e çektiklerini söyledi o zamandan beri nefes sesimi ve fare sesimi duymuyorlar.
Sen hiçbir şey yapmadın mı yani kendi kendine mi düzeldi?

@Atecamoni Mikrofonu ağzına çok dayama. Genelde nefes duyulması o yüzden oluyor. Belli bir mesafede kullanman gerek. Daha önce belirttiğim gibi mikrofonu DC üzerinden kullanıyorsan DC ses ve görüntü ayarlarından giriş hassasiyetini otomatik olarak algıla seçeneğini kaldır, kendi ayarını yap. Ayrıca MIC Sidetone ayarının OFF olmasını önermiyorum. High yapman daha iyi olur. Çünkü kendi sesini algılayamadığından karşı tarafın senin sesini duyamadığını sanıp bağırarak konuşabilirsin. Bu da rahatsızlık verir. Dediklerimi yaparsan bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Büyük ihtimal mikrofonu ağzına yapıştırarak kullanıyorsun. İlk başlarda ben de aynı şekilde kullandığımda arkadaşlarım uyarıyordu.

@Rafi Hızlı En fazla bu kadar yapabiliyorum hocam onda da pek bir değişiklik görmedim. Acaba USB portumdan dolayı mı diye düşünmeye başladım ama sanmıyorum da Arctis 5'in kendi ses kartı var diye biliyorum çünkü. Neden yaşıyorum bu sorunu anlamadım, arkadaşlarım rahatsız oluyor haliyle de nefes ve click seslerimi duymaktan...
Kanka ben mikrofonu yerinden bile çıkartmıyorum öyle kullanmayı dener misin? Eğer o durumda sesin kesik kesik giderse Noise reductionu medium'a getir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı