SteelSeries Arctis 5 vs Corsair Void RGB Elite Wireless

Bütçe
1000

sayimburak

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba, pazartesi günü İtopya'dan Corsair Void RGB Elite Wireless kulaklığını satın aldım. Ürünün gelmesini beklerken acaba geldiğinde iade etsem de kullandığım mouse, mouse pad ve ileride almayı düşündüğüm klavyenin markası olan SteelSeries'i mi tercih etsem diye bir kararsızlığa düştüm. Bu konu hakkında sizlerden görüşlerinizi almak isteyeceğim. İki kulaklık arasından şu an aklıma gelen sevdiğim özellikleri belirtmem gerekirse;

Corsair'de Sevdiğim Özellikler:
Kablosuz kulaklık olması
Teknik özellik bakımından biraz daha üstün olması (azami frekans, daha büyük sürücüler vs)

SteelSeries'de Sevdiğim Özellikler:
Bir ekipman seti oluşturmak ve driver kirliliğinden kurtulmak istemem
Tasarım yönünden daha çok hoşuma gitmesi (daha sade ve şık)

Asıl amacım set yapmaktan çok iki kulaklık arasından genel olarak daha iyi olanı tercih etmek. Teknik özellikleri geçtiğimizde kullanıcı deneyimine göre (gerek oyun gerek müzik) hangisinin daha başarılı olduğunu savunursunuz?
Önceliğim tabii ki oyunlar. Genel olarak hikaye oyunları arada da rekabetçi oyunlar oynayan biriyim. Müzik ve dizi/film konusunda da beni tatmin etmesini istiyorum, bunu da belirtmek isterim 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, pazartesi günü İtopya'dan Corsair Void RGB Elite Wireless kulaklığını satın aldım. Ürünün gelmesini beklerken acaba geldiğinde iade etsem de kullandığım mouse, mouse pad ve ileride almayı düşündüğüm klavyenin markası olan SteelSeries'i mi tercih etsem diye bir kararsızlığa düştüm. Bu konu hakkında sizlerden görüşlerinizi almak isteyeceğim. İki kulaklık arasından şu an aklıma gelen sevdiğim özellikleri belirtmem gerekirse;

Corsair'de sevdiğim özellikler:
Kablosuz kulaklık olması.
Teknik özellik bakımından biraz daha üstün olması (azami frekans, daha büyük sürücüler vs)

SteelSeries'de sevdiğim özellikler:
Bir ekipman seti oluşturmak ve driver kirliliğinden kurtulmak istemem.

Asıl amacım set yapmaktan çok iki kulaklık arasından genel olarak daha iyi olanı tercih etmek. Teknik özellikleri geçtiğimizde kullanıcı deneyimine göre (gerek oyun gerek müzik) hangisinin daha başarılı olduğunu savunursunuz?
Önceliğim tabii ki oyunlar. Genel olarak hikaye oyunları arada da rekabetçi oyunlar oynayan biriyim. Müzik ve dizi/film konusunda da beni tatmin etmesini istiyorum, bunu da belirtmek isterim 🙂

Kanka aynı annenmi babanmı gibi soru bu da 🙂

Corsair'de sevdiğim özellikler:
Kablosuz kulaklık olması.

SteelSeries'de sevdiğim özellikler:
Bir ekipman seti oluşturmak ve driver kirliliğinden kurtulmak istemem.

Corsair Void Elite RGB Wireless olanını kullanıyorum ocak ayında aldım hala memnunum çok güzel kulaklık yapmışlar.

Tabi ki Corsair. Arctis 5 kullandım 4 ay kadar, en fazla hakkı 600TL o kulaklığın ki 600TL'de indirimsiz fiyat vesaire olursa, sanal 7.1'i açık olmadığında sesi bana çok ama çok kalitesiz gelirdi nedense. Ayrıca kablo = bela. SteelSeries set istiyorsanız Arctis 1 Wireless bakabilirsiniz.

Corsair Void Elite RGB Wireless olanını kullanıyorum ocak ayında aldım hala memnunum çok güzel kulaklık yapmışlar.
Bilgilendirmeniz için teşekkürler 🙂
Tabi ki Corsair. Arctis 5 kullandım 4 ay kadar, en fazla hakkı 600TL o kulaklığın ki 600TL'de indirimsiz fiyat vesaire olursa, sanal 7.1'i açık olmadığında sesi bana çok ama çok kalitesiz gelirdi nedense. Ayrıca kablo = bela. SteelSeries set istiyorsanız Arctis 1 Wireless bakabilirsiniz.
Evet, Arctis 5 için 1000TL fiyat etiketi bana da fazla geldi. SteelSeries'den uzaklaşmamdaki bir neden de aslında o oldu. Dediğim gibi set istiyorum ama önceliğim değil. Sanırsam Corsair'de kalacağım, şuanda fikrim o yönde.

Bilgilendirmeniz için teşekkürler 🙂

Evet, Arctis 5 için 1000TL fiyat etiketi bana da fazla geldi. SteelSeries'den uzaklaşmamdaki bir neden de aslında o oldu. Dediğim gibi set istiyorum ama önceliğim değil. Sanırsam Corsair'de kalacağım, şu anda fikrim o yönde.

Corsair için söylüyorum.
Vallahi pahalı ama gerçekten bu fiyata değer 5-6 aydır süngerlerinde esneme bile yok iyi ki almışım şarjıda iyi gidiyor sabah 9-10 da takıyorum ertesi gün aksam 7-8 de bitiyor 1 günden fazla gidiyor şarjı.

Kanka saçmalama istersen. Adam rekabetçi oyunlar oynuyorum demiş sen wireless olarak arctis 1 önermişsin. Arctis 5’ide Void’i de kullandım içerisindeki DTS 7.1’i güzel bulmuyordum, Void’e geçtikten sonra o sesin berraklığına hayran kaldım diyebilirim. Şimdi yazdığın şeye gelirsek de Arctis 1 üzerindeki sürücüler Void’in yanından bile geçemez, üstüne üstlük içinde 7.1 yok bile (DTS’de yok). Öyle bir kulaklık doğru düzgün “rekabetçi oyun” deneyimi sunamaz (Void veya Arctis 5’in yanında.) Lütfen biraz araştırda yaz, güncel fiyatı 2000₺ olan kulaklıkla 800₺ olanı karşılaştırıyorsun.

Kanka saçmalama istersen. Adam rekabetçi oyunlar oynuyorum demiş sen wireless olarak arctis 1 önermişsin. Arctis 5’ide Void’i de kullandım içerisindeki DTS 7.1’i güzel bulmuyordum, Void’e geçtikten sonra o sesin berraklığına hayran kaldım diyebilirim. Şimdi yazdığın şeye gelirsek de Arctis 1 üzerindeki sürücüler Void’in yanından bile geçemez, üstüne üstlük içinde 7.1 yok bile (DTS’de yok). Öyle bir kulaklık doğru düzgün “rekabetçi oyun” deneyimi sunamaz (Void veya Arctis 5’in yanında.) Lütfen biraz araştırda yaz, güncel fiyatı 2000₺ olan kulaklıkla 800₺ olanı karşılaştırıyorsun.
Tartışmanın üstünden 1 yıldan fazla zaman geçmiş. Ben sadece illa set istiyorsa diye bir öneri yaptım, ayrıca Arctis 1 Wireless ve Arctis 5 kullanmış birisi olarak şahsen rekabetçi oyunlarda Arctis 1 Wireless modelinden daha fazla verim aldım. Ayrıca 7.1'e fazla takılmışsın, sanal 7.1'in sana bir faydası olmaz oyunlarda, kulaklığı aldığım günden beridir ''Neden sanal 7.1 yok ya bunda.'' dedirtmedi ki zaten dediğim gibi, gerekli bir şey değil, oyunlarda faydası olan bir şey değil.

@Sueqraa Dostum haklısın bir yıl geçtiğini fark ederek gönderdim sonuçta konu güncel olarak okunulabilir. Söylemem gereken şey ise: Oynadığın oyuna, günlük geçirdiğin zamana kadar hepsi değişir. Göreceli kavramlardır, fakat benim aradığım bir özellik oldu. Tabii kulak yapısına göre değişiklik gösterebilir. Buna örnek vermek gerekirse; Eskilerden kullandığım Rampage’in modelini hatırlamadığım ama benim kulaklığımın, bir üst modelini alan bir arkadaşım vardı. Kulaklığı alalı bir hafta olmuştu onun evindeyken deneme fırsatım oldu. Şöyle söyleyeyim daha iyi bir şey beklerdim çünkü arada biraz da olsa fiyat farkı vardı lakin kulaklıklardaki tek farklı şeyin mikrofon şekli olmasına rağmen kulağımı tırmalamıştı. Ayarlarını kendimle aynı yapmama rağmen bunu yaşadım. Dolayısıyla bir şey diyemem ama oyundan oyuna fark ettiren bişey ve bence etkiliyor. Şahsen benim kulağımı tırmalıyor böyle şeyler. 🫤

Yeni konular

Geri
Yukarı