SteelSeries Arctis 7 2019 Edition Wireless kulaklık dip ses problemi

Ensar çiçek

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bu kulaklıkta bu tarz bir problem yaşayan var mı? 3 ürün değiştirdim bu sorundan dolayı 3'ünde de aynı problem oldu. Dip ses şiddetleri farklılaştı sadece. Birinde en yüksek ses seviyelerinde dip ses oldu birisinde en düşük ses seviyelerinde birisinde de her iki ses seviyesinde de oldu orta düzeylerde bu dip ses kayboluyor. Bunun bir çözümü var mıdır? Bu arada gelen ürünlerde sadece Wireless ile bağlantı da dip ses oluyor kablolu kullanımda problem yok. Farklı cihazlarda (PC, televizyon, oyun konsolu) denedim fakat sonuç değişmedi. Varsa bilgisi olan yardım ederse çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bir ihtimal, bilgisayarınızda o wireless adaptörü bağladığınız usb hub bozuk olabilir. Kasa içi statik elektrik birikmesi olabilir. Evde toprak hattı vs yoksa dip ses olması mümkün. Ya da son bir ihtimal (benim g430'da olmuştu) kulaklığın ses ayarlarında(windows ses denetimi) kulaklığa mikrofonun sesini az miktar veriyor olabilir. Bunları bir kontrol edin hala çözemediyseniz.

Konu üzerinden biraz zaman geçmiş ancak yazmak istedim. Wireless kulakliklarin hemen hemen hepsinde bu tarz sorunlar olabiliyor. Bende de Arctis 7 var arkadasimda Void Elite var. İkimizde de dip ses mevcut. Void elite modelinde daha baskın bir dip ses var. Arctis 7 de ise çok daha dikkatli dinlemek gerekiyor. Ben düşük frekansta ki dip sesin herkesin fark edeceği bir durum olduğunu düşünmüyorum. Kardeşim hiç fark etmez, dikkat de etmez böyle şeylere çünkü çok sessiz bir ortamda sesi kulaklık tekerleğinden fullediğimde oluyor bu durum.

Hocam bizim pimpirikliğimiz biraz da. Ben kullanıyorum aktif olarak, aşırı odaklanıp sadece o sesi duymaya çalışman lazım. Takılmaya gerek olmayan bir konu diyebilirim. Bir de imkanınız varsa mutlaka kendiniz deneyin.

Bir de bir şey demek istiyorum bu SteelSeries Arctis Pro hi-res var o alınır mı bunun yerini acaba.

Yanında harici DAC ile alırsanız iyi bir ses deneyimi yaşarsınız. Ancak DAC olmadan alırsanız Arctis 7 ile yakın oluyormuş diye bir inceleme duymuştum. Sonuç olarak elbette Arctis Pro, Arctis 7'den her türlü daha iyidir. Siz kablosuz mu kablolu mu istiyorsunuz en önemlisi bu.

Ben kablosuz istiyordum ama cızırdı falan diyorsunuz ben cs go oynuyorum ona göre almak istiyorum ama iyiyse he ris onu alırım. Siz Ne dersiniz kafam allak bullak biri diyor artic 7 kötü bir diyor iyi arada kaldım şahsen

Ben kablosuz istiyordum ama cızırdı falan diyorsunuz ben CS GO oynuyorum ona göre almak istiyorum ama iyiyse he ris onu alırım. Siz ne dersiniz kafam allak bullak biri diyor artic 7 kötü bir diyor iyi arada kaldım şahsen.

Bazen en iyisi forumları okumamak 😀 illa kablosuz diyorsan Arctis 7 seni üzmez ses kasma konusunda çok başarılı. Corsair Void Elite'de güzeldir. Kulaklıklar arasında uçurum yok. Kafanı allak bullak etmene değmeyecek anlayacaksın.

Geri
Yukarı