SteelSeries Arctis 7 vs HyperX Cloud Flight s

Yaqiz

Decapat
Bu iki kulaklık arasinda cok kararsizim. Arctis 7'de Xbox, VR falana da baglayabiliyormusuz ama kullanmiyorum onlari. Performans ve fiyat olarak HyperX daha iyi gibi geldi ama rahatlik, konfor ve mikrofon olarak Arctis daha iyi. Ne onerirsiniz?

Arctis: Çıkarılabilir değil, içe geçen mikrofon daha iyi. Deri olmayan yastıklar (deri/suni deri beni rahatsız ediyor açıkçası), kafa bandı daha konforlu duruyor.

Cloud Flight S: Kablosuz şarj, PS'de de surround aktif (Arctis sadece PC'de surround), menteşeleri daha dayanıklı duruyor.

Ses ve mikrofon kalitesini kullanmadan bilmek zor. Arctis'ten pek memnun değiller bu açıdan galiba. Ben şahsen HyperX tercih ederdim gibi geldi açıkçası. Cloud 2 Wireless çıktı yeni, onunla Flight S'in farklarına baktınız mı? 2000 TL'ye Arctis 9 da alınabilir bütçe arttırılabilecekse. Wireless + Bluetooth aynı anda bağlanabilme özelliği işinize yarayacaksa teoride çok kullanışlı gibi bir özellik. Pil ömrünü mahvediyordur büyük ihtimalle gerçi.

İki kulaklığı da deneyip, hangisi rahatsa onu almak şart bence. O kadar para verdiğim kulaklık, kulağımda ve kafamda hiç hissedilmemeli. Benim için birinci öncelik bu çünkü ses kasma vs derdim yok, ama kafamda kulaklık çok rahatsızlık veriyor uzun süre takamıyorum. Bunu da mağazada denemeden bilmek cidden zor bence.

Arctis: Çıkarılabilir değil, içe geçen mikrofon daha iyi. Deri olmayan yastıklar (deri/suni deri beni rahatsız ediyor açıkçası), kafa bandı daha konforlu duruyor.

Cloud Flight S: Kablosuz şarj, PS'de de surround aktif (Arctis sadece PC'de surround), menteşeleri daha dayanıklı duruyor.

Ses ve mikrofon kalitesini kullanmadan bilmek zor. Arctis'ten pek memnun değiller bu açıdan galiba. Ben şahsen HyperX tercih ederdim gibi geldi açıkçası. Cloud 2 Wireless çıktı yeni, onunla Flight S'in farklarına baktınız mı? 2000 TL'ye Arctis 9 da alınabilir bütçe arttırılabilecekse. Wireless + Bluetooth aynı anda bağlanabilme özelliği işinize yarayacaksa teoride çok kullanışlı gibi bir özellik. Pil ömrünü mahvediyordur büyük ihtimalle gerçi.

İki kulaklığı da deneyip, hangisi rahatsa onu almak şart bence. O kadar para verdiğim kulaklık, kulağımda ve kafamda hiç hissedilmemeli. Benim için birinci öncelik bu çünkü ses kasma vs derdim yok, ama kafamda kulaklık çok rahatsızlık veriyor uzun süre takamıyorum. Bunu da mağazada denemeden bilmek cidden zor bence.
2 senedir Arctis 5 kullaniyorum. Kablosu cok uzun ve asiri rahatsiz oluyorum. Kesinlikle kablosuz kulaklik alacagim. Renk konusunda beyaz tercih etmek istiyorum sayet Arctis'e bence siyah yakismiyor. Butun ekipmanlarimi Steelseries'e upgrade edecegim icin kulakligi HyperX tercih etmeyecegim. Steelseries 7 ile Steelseries 9 arasinda 400 tlyi hak edecek en ufak fark bulamadim. Dediginiz gibi pil omrunu mahvediyor Arctis 9'da. Arctis 7'nin tek eksisi adaptoru yine kablolu birsey ve gercekten hos degil ama o kadar uzun degil ayrica kulakliga wireless sekilde baglandigi icin (adi uzerinde adaptor zaten) pek sorun yaratmaz gibi geliyor. Ayrica Arctis 9'un beyaz rengi mevcut degil ve kulaklik bana biraz fazla buyuk geldi. Razer Kraken kulakliklar gibi kaba gozukuyor sanki. Biraz daha arastirma yapacagim ama buyuk ihtimal ile Arctis 7 alacagim.
Arctis 7 fiyatını hak etmeyen bir ürün, konforu dışında almanın pek bir manası yok. Cloud Flight S'ı yeni gördüm, düz Flight iyiydi fakat aralarındaki 500 liralık fark hissediliyor mu bilmiyorum.
Neden hak etmeyen bir urun aciklarsaniz sevinirim. Kulakligin konforlu olmasi zaten cok onemli bir etken hocam. Hafif de ayrica. Online egitim ve oyun falan derken kac saat bilgisayar basinda ne bir bas agrisi ne birsey. HyperX sahibi arkadaslarim ses kalitesinin biraz daha iyi oldugunu ama acayip bas agrittigini soyledi.

Neden hak etmeyen bir urun aciklarsaniz sevinirim. Kulakligin konforlu olmasi zaten cok onemli bir etken hocam. Hafif de ayrica. Online egitim ve oyun falan derken kac saat bilgisayar basinda ne bir bas agrisi ne birsey. HyperX sahibi arkadaslarim ses kalitesinin biraz daha iyi oldugunu ama acayip bas agrittigini soyledi.
Tamamen ses kalitesinden ötürü söylüyorum bunu. Param var ve kulaklık alacağım, şarkılardaki sesin kalitesine aşırı odaklanmam diyorsanız alabilirsiniz tabii.

Param olsa Arctis serisi bir ürün alırım, o ayrı 😃

Arctis 5 alıp 1 gün sonra iade ettim. Sebebi ses kalitesi fiyatına göre çok kötü. Bildiğim kadarıyla Arctis 7 de aynı sürücüler var ama araştır derim.

Tamamen ses kalitesinden ötürü söylüyorum bunu. Param var ve kulaklık alacağım, şarkılardaki sesin kalitesine aşırı odaklanmam diyorsanız alabilirsiniz tabii.

Param olsa Arctis serisi bir ürün alırım, o ayrı 😃
Tamamdir. Ben acikcasi ses kalitesini begeniyorum. Oyun oynarken, muzik dinlerken ve Netflix'te dizi seyrederken cok memnunum. 24 saat hic cikarmadan oyun oynadim. Ne sacim yapisti birbirine ne de kafam agridi. Bu cok nadir oluyor kulakliklarda. Belki ben diger kulakliklari denemedigim icin bana oyle geliyordur ancak forumlarda da bazilari yok ses az, mikrofon kotu diyordu ancak boyle birsey soz konusu degil.
Arctis 5 alıp 1 gün sonra iade ettim. Sebebi ses kalitesi fiyatına göre çok kötü. Bildiğim kadarıyla Arctis 7 de aynı sürücüler var ama araştır derim.
Fikrinize saygi duyarim ancak ses kalitesinin cok kotu oldugunu dusunmuyorum. Steelseries engine ile equalizer ayarindan profillere kadar en ince detaya kadar ayarlayabilirsiniz. Ben flat ayarinda kullaniyorum yani default ayarinda ve cok memnunum. Suan hangi kulakligi kullandiginizi soyleyebilir misiniz?

Fikrinize saygi duyarim ancak ses kalitesinin cok kotu oldugunu dusunmuyorum. SteelSeries Engine ile equalizer ayarindan profillere kadar en ince detaya kadar ayarlayabilirsiniz. Ben flat ayarinda kullanıyorum yani default ayarinda ve cok memnunum. Şu an hangi kulakligi kullandiginizi soyleyebilir misiniz?

Uzun süre boyunca 100 liralık JBL'in kulak içi kulaklığını kullandım sonra SS 5 aldım ve ses kalitesi olarak çok bir fark göremedim. Onun dışında kulak üstü kulaklık bana göre değilmiş (rahat edemedim) direk iade ettim. Hani rahat olsa kafama buseferde ses kalitesinden sinirim bozulacaktı. Kulak içi devam şuan.

Uzun süre boyunca 100 liralık JBL'in kulak içi kulaklığını kullandım sonra SS 5 aldım ve ses kalitesi olarak çok bir fark göremedim. Onun dışında kulak üstü kulaklık bana göre değilmiş (rahat edemedim) direk iade ettim. Hani rahat olsa kafama buseferde ses kalitesinden sinirim bozulacaktı. Kulak içi devam şuan.
Anladim. Dedigim gibi zevk meselesi. Steelseries disina cikmayacagim sanirim. Kulak ici olarak guzel oyun kulakliklari da var size onermemi istermisiniz? JBL oyun icin oldugunu sanmiyorum. Tabii oyun icin kullaniyorsaniz. Genellikle muzik ve film falan seyrediyosunuz galiba.

Uzun süre boyunca 100 liralık JBL'in kulak içi kulaklığını kullandım sonra SS 5 aldım ve ses kalitesi olarak çok bir fark göremedim. Onun dışında kulak üstü kulaklık bana göre değilmiş (rahat edemedim) direk iade ettim. Hani rahat olsa kafama bu seferde ses kalitesinden sinirim bozulacaktı. Kulak içi devam şu an.
Abarttığınızı düşünüyorum ses konusunda. Aynı (tahminince) 100 liralık JBL bende de var ve kafamdaki JD711'den biraz daha kötü 😃

Geri
Yukarı