SteelSeries Arctis 9 alınır mı?

Hasan Çam

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
8GB RTX 4070 - İ713650HX - 16GB RAM - 1TB SSD - 165HZ monitör
Merhaba arkadaşlar, genellikle FPS oyunları oynuyorum 2. el alacağım bu kulaklığı bütçem 2000-3000 sizce alınır mı?

O sorun nasıl oluyor acaba?

White Noise, dip ses olayının daha bilindik adı diyebiliriz. Tıslama olarak da bilinir. Bildiğim kadarıyla Wireless kulaklıkların neredeyse çoğunda bu olay var fakat bazı modellerde çok daha düşük seviyede oluyor.

Daha önce Arctis 9 Wireless aldım fakat bu problem yüzünden bir kez değişim, bir kez de iade yaptım. Reddit vb. bir çok forum sayfasında çok dert yanan var bu konuda. Şu an Arctis 7 Wireless modelini kullanıyorum yaklaşık 1 senedir. Bu modelde de bahsettiğim tıslama olayı mevcut fakat Arctis 9'a oranla çok daha az. İnsan belli bir süreden sonra alışıyor sanırım. :) Kulaklarınız hassas değilse belki de sizi hiç rahatsız etmez bile. Kişiden kişiye göre de değişebilen bir durum olsa gerek.

Bu arada SteelSeries Wireless ailesinin farklı bir modeli olan Arctis 7+ ile alakalı da şu mesajımı alıntı yapıyorum ki o modeli de ek bir kullanıcı yorumu olarak değerlendirebilesiniz:

İlk aldığım kulaklık SteelSeries Arctis 9 Wireless modeliydi. Rahatsız edici şekilde dip ses/white noise problemi mevcuttu. Yani, beni çok rahatsız etti. Aynı ürün ile değişim yaptım, yeni gelen üründe de bu problem vardı. Aslında wireless kulaklıkların bir çoğunda olan kronik bir problem bu fakat Arctis 9 modelinde biraz fazlaydı sanırım, ya da benim kulaklarım çok hassas. :)

Daha sonra gittigidiyor üzerinden SteelSeries Arctis 7+ modelini aldım. Bu üründe de white noise vardı ama Arctis 9 ürünündeki kadar yoğun değildi fakat saçma bir şekilde SteelSeries'in yeni yazılımı olan Sonar uygulamasını zorunlu kılmışlar resmen. Sonar yazılımını aktif etmeden Chatmix özelliğini kullanamıyorsunuz kulaklıkta. Yazılım aktifken de 3. parti bir ses programı kullanamıyorsunuz. Bkz: Voicemeeter Banana. Bu ürünü de iade ettim ve tekrar Amazon.com.tr üzerinden SteelSeries Arctis 7 Wireless modelini aldım.

Yeni konular

Geri
Yukarı