SteelSeries Arctis Nova 7 Wireless oyun oynarken ses bozuluyor

ybabayigit34

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar selam,

Yeni bir kulaklık aldım. Artık her şeyi kablosuza geçiyorum ve bu rahatlığa bayıldım.

Ancak bir problem var, kulaklığı normalde kullanırken seste hiçbir problem yok ama oyun oynarken yani 2 kanaldan ses verince seste yayın kopmuş gibi bir bozulma oluyor. Sebebi sizce neden olabilir? Kulaklıkta bir arıza olabilir mi? Sizce gitmeli miyim garantiye?

Kulaklık Arctis Nova 7 Wireless & Bluetooth.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tahminimce yazılımsal olabilir. Kulaklığın driverlarını tamamen kaldırıp tekrar kur. Ya da Windows 11'de ses ortam sesi dip gürültü gibi destek ayarları var onlardan yapabiliyor bir ara benim Bluetooth kulaklığın sesi boğuklaşıyordu. Bir ihtimal de bilgisayarın performans dengesinden kaynaklanabilir diye düşünüyorum. Oyun yüksek performans gerektirdiğinden gücü oraya verir seste kesilme olabilir.

Tahminimce yazılımsal olabilir. Kulaklığın driverlarını tamamen kaldırıp tekrar kur. Ya da Windows 11'de ses ortam sesi dip gürültü gibi destek ayarları var onlardan yapabiliyor bir ara benim Bluetooth kulaklığın sesi boğuklaşıyordu. Bir ihtimal de bilgisayarın performans dengesinden kaynaklanabilir diye düşünüyorum. Oyun yüksek performans gerektirdiğinden gücü oraya verir seste kesilme olabilir.
i9 14900k ve 3090ti var. Valorant falan oynuyorum sadece genelde Adobe programları kullanıyorum. Armoury Crate üzerinden yapabilir miyim yazılımsal güncellemeleri?

ASUS'un ses destek ayarları var Armoury Crate üzerinde onları kapat ve kulaklığın kendi driverları illaki vardır onu indirip kur.

SS nin kendi GG ve Engine yazılımları var. Onları deneyebilirsin. GGyi corsair kulaklık ile kullanıyorum, tavsiye edebilirim. Aşağıdaki ss sitesinden yazılım kısmından indirilebilir.

Geri
Yukarı