SteelSeries Arctis Prime vs HyperX Cloud II

Bütçe
2000
https://www.amazon.com.tr/SteelSeries-Arctis-Prime-Gaming-Kulaklık/dp/B094B2VT1H/ref=mp_s_a_1_3?adgrpid=119426086545&hvadid=599837117659&hvdev=m&hvlocphy=9056755&hvnetw=g&hvqmt=b&hvrand=5579953286029154821&hvtargid=kwd-11783746&hydadcr=26338_2668096&keywords=prime&qid=1700645437&sr=8-3

Bu fiyattan 500 TL daha mı ucuzdu?
Evet, 1659₺'idi. Bu konuyu actigimda.

Arctis prime piyasadaki en iyi sürücüye sâhip. Daha iyi ses veren bir oyuncu kulaklığı yok ama öyle ankarta tak çalıştır yaparsanız yarim verim alıyorsunuz kulaklıktan. Dac amp lazım tam olarak kullanmak için. O kadar güçlü kulaklık.
Hocam ben kaliteli ses tutkunuyum. Gerekirse 2000 liralık ses kartı alır kullanırım. Çünkü ileride profosyonel kulaklıklar almak istiyorum.

Arkadaşlar ben hâlâ karar veremedim. Aşağıdaki gibi bir sürü yorum var. Ne kadar iyi yorum varsa o kadar kötü yorum var. Ben Cloud 2 alacağım sanırım.

"Arctis Prime bugün elime ulaştı. Kulaklığı takınca dış dünya ile iletişiminiz kopuyor çok güzel bir ses yalıtımı var. Daha önce senelerce Arctis 3, Arctis5, Arctis 7 neredeyse çoğu modelini kullandığım bir marka. Bugün alır almaz ilk testimi ofisteki ASUS X55A denilen 2000'lerden kalma laptop ile yaptım. Çok eski bir laptop ve çok kötü ses yongası olan anakart olmasına rağmen ses yüksekliğinden yanımdakilerin sesini duyamadım, sonuç itibarıyla 1300-1400 TL civarlarında gezen bir kulaklık, bu fiyatlara artık Rampage markalar bile satılıyor. Fiyatının hakkını verdiğini söyleyebilirim, hissiyatı ve pedleri çok güzel. Mikrofon testini henüz yapamadım ancak B450M Pro anakarta olur mu diyen arkadaşlar için söylüyorum B450M Pro anakartının 10 da 1'i olan anakartta denedim ve ona rağmen, Arctis 7'den geçen biri olduğumu göz önünde bulundurursak beni gayet tatmin etti. Kulaklıktan anlamayıp Cloud 2'nin üstüne tanımam diyen tipler gelmeden şunu söylemek istiyorum. HyperX Cloud 2 de kullandım, bu ürünü Cloud'a tercih ederim. Tamamen zevk meselesi ve HyperX markasının ses kalitesini sevemiyorum, kulaklığın müzik performansı gayet güzel, rahatlık 9/10 bass kalitesi 8/10 tizler 10/10 şimdiden alacak arkadaşların sorusu olursa cevaplayabilirim, sevgiler" not: 2022'den yorum.
Daha az göster.

Arkadaşlar keşke alsaydım Arctis Prime'ı... 500 TL birden zamlandı. Arctis Prime + düzgün bir DAC kullanırsanız Arctis Nova Pro düzeyinde ses kalitesi alıyorsunuz. Kimse kulaklıktan anlamadan, Cloud 2 alın geçin hocam daha rahatı bulunmaz şeklinde tavsiyeler veriyor ama kaçırdığınız bir nokta var. Arctis Prime ile Arctis Pro aynı ses sürücülerini kullanıyor. 1659 TL büyük fırsattı. Technopat'a konu açmamış olsam çoktan almıştım muhtemelen.

Keşke sizi dinleseydim. Prime + ses kartı alıp kullanırdım. Şimdi Prime 500₺ zamlanmış.

Başka forumdan birisi önermişti qinera gimlet işinizi görür Logitech Pro X ile aynı seste çalışıyor basslı ve dışarıdan sesi zor alırsınız iyi kulaklık sadece zümrüt taşı bir süre sonra kulağı ağrıtabiliyor. Stüdyo kalitesinde ses sunuyor demişti.

Başka forumdan birisi önermişti qinera gimlet işinizi görür Logitech Pro X ile aynı seste çalışıyor basslı ve dışarıdan sesi zor alırsınız iyi kulaklık sadece zümrüt taşı bir süre sonra kulağı ağrıtabiliyor. Stüdyo kalitesinde ses sunuyor demişti.
Kulaküstü alacağım.

Çünkü ileride profosyonel kulaklıklar almak istiyorum.

Creative G6 ulaşılabilir fiyatta iyi güç veren bir ürün. Desktop kullanıyorsanız AE-5 de düşünülebilir.
Hocam ben kaliteli ses tutkunuyum.

Superlux HD 681 bakmanızı tavsiye ederim. Çok memnun etmişti kullanırken. Kaliteli kulaklıklara giriş yapmak için muazzam bir seçenek. Fiyatı da uygun olur genelde. Aşağı yukarı her şeyle de beslenebilir.

Creative G6 ulaşılabilir fiyatta iyi güç veren bir ürün. Desktop kullanıyorsanız AE-5 de düşünülebilir.

Superlux HD 681 bakmanızı tavsiye ederim. Çok memnun etmişti kullanırken. Kaliteli kulaklıklara giriş yapmak için muazzam bir seçenek. Fiyatı da uygun olur genelde. Aşağı yukarı her şeyle de beslenebilir.
Evet, superlux hd 681'i çok duydum. Oyun da oynayan birisiyim. Sanırım şimdilik arctis prime'ın indirime girmesini bekleyeceğim. Onunla birlikte dediğiniz ses kartını alacağım. Aldığım zaman ikisini birlikte kullanıp incelemesini yapmayı düşünüyorum. HD 681'i de yazıyorum bir kenara.Teşekkürler.

Geri
Yukarı