SteelSeries, Garantisi Biten Yurt Dışı Ürününe Destek Verir mi?

SteelSeries 5HV3 kulaklık kullanıyorum, garantisi bitti. Kulaklığı Amazon'da bir satıcıdan almıştım ve durumu ona bildirdim, %50 para iadesi yapacağını söyledi. Bir de tavsiye olarak, garantiyle bir görüşmemi önerdi. Kulaklık bugün arızalandı, ses çok az geliyor ve sürekli kesintili. Bu konuda ne yapabilirim? SteelSeries'e e-mail atsam, sizce ilgilenirler mi ürünle? Ücretiyle yaparlar mı? Bu konuda bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Global bir garantisi yok öncelikle bunu söyleyim. Resmi sitesi üzerinden bir talep açabilirsiniz fakat rezalet bir teknik ekibi olduğunu söyleyim. Bir Logitech değiller.
Garanti belgesi felan varsa gene bir yokla, belki yardımcı olurlar ama zor. Amazondan aldığınız için belki birşeyler yaparlar. Facebook sayfası üstünden yazarsanız sizi Kocaeli'ndeki servise yönlendireceklerdir en kötü orda bir işlem yaptırabilirsiniz.

Ücretli olarak destek sağlarlar. Fakat ücretleri çok yüksek. Bir zamanlar Arctis 5 kullanıyordum, ses kontrolcüsünde zamanla temassızlık başladı, Türkiye garantili bir ürün olmasına rağmen kullanıcı hatası olarak değerlendirip benden şu parça için 30 dolar gibi bir fiyat istediler. O gün kulaklığı sattım ve bir daha da Steelseries'e bulaşmadım.

371373

Global bir garantisi yok öncelikle bunu söyleyim. Resmi sitesi üzerinden bir talep açabilirsiniz fakat rezalet bir teknik ekibi olduğunu söyleyim. Bir Logitech değiller.
Garanti belgesi felan varsa gene bir yokla, belki yardımcı olurlar ama zor. Amazondan aldığınız için belki birşeyler yaparlar. Facebook sayfası üstünden yazarsanız sizi Kocaeli'ndeki servise yönlendireceklerdir en kötü orda bir işlem yaptırabilirsiniz.

Onlarla konustum ve Amazon urunu oldugu icin ucretini versem dahi kabul etmiyoruz dediler. Bu sacmalik degil mi? Firmayla iletisime gecmeyi deneyecegim.

Garantisi biten ürünlere Türkiye'de olduğu gibi ücretli destek verebilirler diye tahmin ediyorum. % 50 para iadesi de çok şaşırttı beni.

Bende sasirdim acikcasi satici cok anlayisli cikti.

Resmi site üzerinden talep açabiliyorsunuz ama dediğim gibi berbat ötesi bir eleman grubu var, sorununuzu anlama ihtimalleri bile olabilir öyle söyleyim.

Urunu satin aldigim kisi %50 para iadesi yapti. Kabloyla alakali bi sorunum var fakat nasil bulabilirim bilmiyorum. SteelSeries destek ile konustum fakat yardimci olmadilar pek, sadece kablonun boyutu ve cesidini soylediler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı