Garantisi Biten Ürünü İade Olur Mu?

Fury52

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Fatsa
Daha fazla  
Arkadaşlar Asus r9 270 ekran kartım bozulduğu için garantiye gönderdim. Bana 70 TL gibi bir ücret çıkardılar. Ben bu ücreti ödedim 2 gün sonra ekran kartımı sistemden kontrol ettiğimde beklemede olduğunu gördüm, ve aradım. Bana parçanın ellerinde olmadığını, yurt dışından parça beklediklerini söylediler. Ben 20 gün içinde onarılmazsa değişim veya da iade hakkım bulunuyor mu? ürünümün garantisi bitti.

Demek istediğim 20 işi günü içinde tamir olmadı sürede değişim veya da muadil bir kart veriyorlarmış. Bu garantisi bitmiş bir ürün için geçerli midir?

Bunun için tüketici mahkemesine gitmeniz gerek. 20 iş gününü geçse bile servis sizin isteğiniz ile değişim veya iade yapmayacaktır. Bu yüzden tüketici mahkemesine gitmeniz gerekecektir diye düşünüyorum.

Garantisi bitmiş ürünü aldıklarına şükret.
Hadi ya adamlar aynı parça bozulduğu zaman 6 ay parçaya garanti veriyorlar. Garanti vermelerine rağmen ücret istiyolar.

Az önce müşteri hizmetleri ile görüştüm. Yasal süre aşımında garantisi biten ürünlerede değişim verilmekte olduğunu söylediler.

Evet arkadaşlar bugün haber verdiler, değişim raporu çıkmış. Birkaç haftaya elime ulaşacağını söylediler.

Ürünün ayıplı olduğuna dair servis raporu var ise tüketici hakem heyetine servis raporunu göndererek iade talebinde bulunabilirsin. Garantisi bitmiş, bitmemiş fark etmez. Gerçi sen değişim istemişsin, buda sorunlu çıkarsa iade et.

Ürünün ayıplı olduğuna dair servis raporu var ise tüketici hakem heyetine servis raporunu göndererek iade talebinde bulunabilirsin. Garantisi bitmiş, bitmemiş fark etmez. Gerçi sen değişim istemişsin, buda sorunlu çıkarsa iade et.
Zaten değişim raporu çıktı. Yukarıda paylaştım

Değişim raporu elime ulaştı ve vatan bilgisayarı gidip bıraktım. Onlar tüm işlemleri halledip yarına kadar biz size mesaj atacağız dediler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı