Çözüm SteelSeries kulaklıklardaki oyun sesinin mikrofondan gitmesi

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ibrahimDR

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Kulaklığı iade ettirecek kadar bezdiren bir sorunun çözümünden bahsedeceğim. Hızlıca mevzuya dalıyoruz.

SteelSeries Arctis Prime model kulaklık almıştım ve her ne kadar ayarlamalar yapsam da, Discord'da arkadaşlarım ile oyun oynarken benim oyun sesleri onlara da gidiyordu ve bu çok rahatsız ediyordu. Çok araştırdım ve %100 çözmese de fayda sağlayacak bir şey buldum.

1- SteelSeries GG programını indirin ve kurun.
2- Programı açın ve Sonar sekmesine tıklayın.
3- Mikrofon kısmına gelin.
4- EQUALIZER'ı etkinleştirin ve isterseniz Configuratıon bölümünden hazır ses ayarlarını seçebilirsiniz. (Ben default kullanıyorum)
5- Aşağı doğru inin ve NOISE REDUCTION bölümünü aktifleştirin. Hemen altındaki Background bölümünü açın ve yüzdesini ayarlayın. Ben 0.15 yaptım.
6- SMART VOICE bölümünü aktifleştirin ve Level kısmını ayarlayın (Ben 0.30 yaptım)
7. ve en önemli madde;
NOISE GATE bölümüne gelip aktifleştirin ardından hemen altındaki Threshold bölümünü deneme yanılma yönüyle ayarlayın. ÖRNEK: Programda hemen sağ üstte MIC TEST bölümü mevcut onu açın ve YouTube'a girin, herhangi bir müzik ya da video açın ve 5-10 saniye kayıt yaptıktan sonra mic testi kapayın ve dinleyin. Dinlerken arkadaki Youtube sesleri gelmeye devam ediyorsa NOISE GATE bölümündeki Threshold ayarını yükseltmeye başlayın, arkadaki sesler kesilene kadar yapın. Fakat burada önemli bir nokta var siz bu ayarı arttırdıkça sesinizde gidecektir. Bu yüzden deneye deneye bir ayar yapın örneğin benimki -43 DB'de düzeldi.
Son olarak kulaklık üzerindeki ses seviye tekerleğini full yüksekte kullamayın, hafif kısın bunun faydasını göreceksiniz.

Umarım yardımcı olmuşumdur. Hepinize sağlıklı günler dilerim. Hoşçakalın.

Dosya Ekleri

• resim_2022-11-17_225025750.png
    resim_2022-11-17_225025750.png
    75,4 KB · Görüntüleme: 263
Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı