SteelSeries QCK Prism cloth aşınma-sürtünme sorunu

ateykan0

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. SteelSeries QCK Prism cloth kullanıyorum ve oldukça memnunum. Ancak fark ettim ki fareyi kullandığım kısım da aşınma gibi diyeceğim ancak aşınma da olmayan şekilde fareyi o bölümde kullanınca farem hafif pürüzlenmeden biraz daha az kayıyor. Kalan bölgelerde kullandığımda yağ gibi akıyor resmen. Ama bu bölgede böyle bir sorunum var. Ne önerirsiniz bana? 4 ay önce amazon.com üzerinden satın almıştım. Servise göndersem bir faydası olur mu? Temizlemek için önerisi olan var mı? Hep ıslak mendille temizledim şu güne kadar. O bölgeyi de ıslak mendille sildiğimde o bölgede sorun çözülüyor ancak bir süre sonrar oluyor. Islak mendilin ıslaklığı geçince eski haline dönüyor.
Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim gerçekten.
Not: Resimde neden böyle çıktı anlamadım ancak orada bir kırmızılık gözükmüyor normalde.

maousepad.jpg

Son düzenleme:
Şampuanla yıkarsan mouse pad yeni alınmış gibi çok güzel kayıyor. 2 yıldır ayda 1 yıkarım mousepadimi. Hiçbir deformasyon yaşamadım. Ilık su ile güzelce yıkayıp, şampuanlayıp durularsan ve tamamen kuruduğuna emin olup kullanmaya devam edersen çok iyi kaydığını sen de göreceksin.

Yeni fark ettim ışıklı mouse pad olduğunu. RGB kontrolcüsünün olduğu kısmı iyice muhafaza edip yıkarsan sıkıntı çıkmayacaktır.

Şampuanla yıkarsan mouse pad yeni alınmış gibi çok güzel kayıyor. 2 yıldır ayda 1 yıkarım mousepadimi. Hiçbir deformasyon yaşamadım. Ilık su ile güzelce yıkayıp, şampuanlayıp durularsan ve tamamen kuruduğuna emin olup kullanmaya devam edersen çok iyi kaydığını sen de göreceksin.

Yeni fark ettim ışıklı mouse pad olduğunu. RGB kontrolcüsünün olduğu kısmı iyice muhafaza edip yıkarsan sıkıntı çıkmayacaktır.

Hocam emin misin şampuan diyorsun bak :).

Hocam şampuan mouse pad kumaşına zarar vermeden iyi bir temizlik sağlayacaktır. Zaten kullandığınız mouse pad kaliteli, kolay kolay zarar gelmez. Normal mouse pad olsa direkt suyla şampuanla yıka derim ama RGB kontrolcüsüne sıvı temasından dolayı bir hasar gelirse sıkıntı olabilir. Ben senin yerinde olsam kontrolcü kısmı kapsamayacak şekilde yıkayıp o kısmı da bir bezle silerdim. Dediğim gibi şampuan ve suyla mouse pad yıkamak zarar verecek bir uygulama değil.

Hocam şampuan mouse pad kumaşına zarar vermeden iyi bir temizlik sağlayacaktır. Zaten kullandığınız mouse pad kaliteli, kolay kolay zarar gelmez. Normal mouse pad olsa direkt suyla şampuanla yıka derim ama RGB kontrolcüsüne sıvı temasından dolayı bir hasar gelirse sıkıntı olabilir. Ben senin yerinde olsam kontrolcü kısmı kapsamayacak şekilde yıkayıp o kısmı da bir bezle silerdim. Dediğim gibi şampuan ve suyla mouse pad yıkamak zarar verecek bir uygulama değil.
Yarın deneyeceğim. Zaten bu yaşadığım sorun kontrolcüye yakın olan tarafta değil diğer tarafta.

@üyeadi321321 @itwasgooday hem şampuan ile hem piril ile yavaş bir şekilde elimle ovalayarak yıkadım ve bayağı dikkatli davrandım. Sonra RGB tarafına gelmeyecek şekilde tazyikli ılık su uyguladım. 1 gün kurumasını bekledim. RGB'lerinde sorun yok bozmamışım ancak hala o pürüzlülük hissiyatı var. Servise göndermem bir işe yarar mı sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı