SteelSeries Rival 110 vs Sensei 310

Gapirkont

Kilopat
Kendi faremi garantiye yolladığım için idarelik ikinci elden mouse almak istiyorum. İki tane buldum, birisi SteelSeries Rival 110, 2 yıldır kullanıyormuş arkadaş, kutu fatura garanti yok. Diğeri SteelSeries sensei 310, 6-7 aylıkmış, kutu fatura olmadığını söylüyor arkadaş. Fiyat farkı konusunda sıkıntı yok, onu göz önünde bulundurmadan yorum yaparsanız sevinirim. Hangisini almaya değer? Aralarındaki farklar nelerdir ve hangisi daha iyidir?

Diğerini bilmiyorum ama Rival 110 fareyi 5 yıldır falan kullanıyorum. İlk aldığım günkü gibi hiçbir problemi yok. Ben bayağı seviyorum hem rahat hem dayanıklı hem de oyun oynamaya uygun.

Diğerini bilmiyorum ama Rival 110 fareyi 5 yıldır falan kullanıyorum. İlk aldığım günkü gibi hiçbir problemi yok. Ben bayağı seviyorum hem rahat hem dayanıklı hem de oyun oynamaya uygun.

Hocam görünüş olarak Rival 110 daha cok hoşuma gitti, genelde CS:GO oynuyorum ve FPS oyunlarına daha uygun gibi geldi Rival 110. ancak ikilemde kalmamın sebebi bazı fareler uzun süre kullanılınca yüzeyi parlamaya başlıyor yağlı gibi bir görüntü kalıyor, bu geçmiyor diye biliyorum. Alacağım arkadaşın faresi de biraz öyle gibi ancak sensei 310 tertemiz. Sensei 310 kullanan arkadaşlar da varsa yorum yaparlarsa ona göre karar vermek istiyorum.

Rival 110 kullanmaktayım. Zamanında BİM markete getirilmişti, oradan 139₺'ye satın almıştım. Yaklaşık 3 yıl kadar önce. O günden beri hiçbir sıkıntısını görmedim, hâlâ ilk günkü gibi çalışmakta. Gayet sağlam bir mouse. Üstelik hâlen Steelseries GG programı tarafından desteklenmesi de oldukça iyi. Üstündeki RGB renkleri ayarlanabiliyor. DPI'sı, macrosu hepsi o program üzerinden rahatça değiştirilebiliyor. Sensei 310 hakkında bir bilgim yok dolayısıyla onun hakkında yorum yapamıyorum.

Rival 110 kullanmaktayım. Zamanında BİM markete getirilmişti, oradan 139₺'ye satın almıştım. Yaklaşık 3 yıl kadar önce. O günden beri hiçbir sıkıntısını görmedim, hâlâ ilk günkü gibi çalışmakta. Gayet sağlam bir mouse. Üstelik hâlen SteelSeries GG programı tarafından desteklenmesi de oldukça iyi. Üstündeki RGB renkleri ayarlanabiliyor. DPI'sı, macrosu hepsi o program üzerinden rahatça değiştirilebiliyor. Sensei 310 hakkında bir bilgim yok dolayısıyla onun hakkında yorum yapamıyorum.

Hocam zamanla yüzeyinde aşınma oluyor mu? Yukarıda belirttiğim gibi.

Hocam öncelikle üst ana gövdesinde herhangi bir aşınma olmuyor. En azından bende hiç olmadı. Sadece eliniz terlediğinde üzerinde birazcık izi kalıyor ancak o da bezle sildiğiniz takdirde geçiyor. Yan tarafındaki balık puluna benzeyen tasarımlı kısım birazcık aşınabiliyor evet. Bende pul aralıklarına kir girmesi gibi bir durum oldu. Kürdan v.b. bir çubukla temizlemeyi denedim ancak pek de fayda etmedi. Yan tarafları uzun kullanımda kirlenebiliyor biraz. Alttaki fotoğraf kendime ait, size örnek olması için çektim:

ss.jpeg

Hocam öncelikle üst ana gövdesinde herhangi bir aşınma olmuyor. En azından bende hiç olmadı. Sadece eliniz terlediğinde üzerinde birazcık izi kalıyor ancak o da bezle sildiğiniz takdirde geçiyor. Yan tarafındaki balık puluna benzeyen tasarımlı kısım birazcık aşınabiliyor evet. Bende pul aralıklarına kir girmesi gibi bir durum oldu. Kürdan vb. Bir çubukla temizlemeyi denedim ancak pek de fayda etmedi. Yan tarafları uzun kullanımda kirlenebiliyor biraz. Alttaki fotoğraf kendime ait, size örnek olması için çektim:

Eki Görüntüle 1332597

Tamamdır çok teşekkür ederim. Kullananlar genel olarak memnun olduğunu söylüyor. Rival 110 kafama daha çok yattı, muhtemelen onu alacağım.

Geri
Yukarı