SteelSeries Rival 300 vs Logitech G402

Bu sorunlar düz Rival'da vardı. Ben Rival 300'de bu sorunları yaşayan duymadım.

Ayrıca G402'den çok daha iyi sensöre sahip.
Rival 300'de de var.

Steelseries Rival 300 Kesinti Sorunu
SS Rival 300 Takılma Sorunu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
HLTV.org - The home of competitive Counter-Strike
http://www.overclock.net/forum/375-mice/1596153-sensor-rival-300-problem.html

Bunlar da belgeler.

Ayrıca G402'den çok daha iyi sensöre sahip.
Buna itiraz eden yok. Mouse tercih ederken tek dikkat edilmesi gereken sensör olmadığını da biliyorsundur herhalde. Sorunlu sensör almaktansa daha düşük sensörlü bir model tercih etmeyi yeğlerim şahsen.

Çok daha iyi değil, AM010 (G402'nin sensörü.) ve PMW3310'un arasındaki fark o kadar da büyük değil. İki farenin diğer özelliklerine göre karar vermeniz daha doğru olacaktır.

Ayrıca, Evil Geniuses bir espor takımıdır ve ürünlerini alabilirsiniz. Sadece boyası farklı.

Konu sahibine ikinci el olarak G403, G502 gibi modellere bakmasını öneririm veya Logitech G102 alıp rahatına bakabilirsin. Bu üç fare, bahsedilenlerin hepsini tokatlar.

Mouse konusunda bir şeyler bilmediğiniz aşikar, rica ediyorum bu bilginizi yeni fare alan insalara yol gösterirken kullanmayın.

Rival 300, Logitech G402'den çok daha kaliteli bir faredir. Ben zaten şu forumdaki Logitech hastalığını anlayamadım gitti. Hayır, başka forumda olduğumu bilsem Logitech para mı veriyor diyeceğim, o raddeye geldi artık.

Gösterdiğiniz linkteki adamların yarısı, bilgisayarı tarihi eser olan adamlar. Hatta teki diğer bilgisayarda sorunsuz çalışıyor yazmış. Böyle araştırma yapacaksanız, G402'den de 10 tane örnek verebilirim size. Ben Rival 300'ü övmüyorum. Arkadaş hangisi alayım demiş ve olması gerekeni söyledim. Daha çok parası varsa daha farklı fareler söylerdim zaten. Ama o paraya Rival 300'den daha iyi fare bulamaz.

Pixart PMW3310. Farenin sensörü bu. Emin olun, piyasada kendisi hem iyi bir sensör olarak bilinir, hem de iyiliğinden çok stabil bir sensör olmasıyla bilinir. G402 de bildiğim kadarıyla yeni bir fare değil.

Ben fare almadan önce her zaman bu arkadaştan tavsiye alırım. Size de tavsiye ederim. Kendisi iyi bir FPS oyuncusudur. Belki size yol gösterebilir.

Top 40 - Rocket Jump Ninja

Ekleme: Arkadaş da zaten kararını vermiş. Sensör sorunu yaşıyorsa Steelseries'ten RMA desteği alabilir. Ama sensör sorunu yüzde 99 ihtimalle yaşamayacağı için buna ihtiyacı yok. Logitech'in garantisi de iyidir. Steelseries'in de.

Ekleme 2: Bir şey daha, iyi bir mousepad lazım size. Steelseries'in sensörü maalesef ki mousepad olmadan hiçbir şekilde çalışmıyor. Mousepad olarak da ben Steelseries QcK ve Logitech G240 üzerinde sorunsuz kullanıyorum, belki size yol gösterebilir.

Son düzenleme:
Mouse konusunda bir şeyler bilmediğiniz aşikar, rica ediyorum bu bilginizi yeni fare alan insalara yol gösterirken kullanmayın.
Saygı duyarım, ama dinleyeceğim bir öneri değil. Çünkü herhangi bir yanlış yönlendirme yok. Olanı söylüyoruz.

Rival 300, Logitech G402'den çok daha kaliteli bir faredir. Ben zaten şu forumdaki Logitech hastalığını anlayamadım gitti. Hayır, başka forumda olduğumu bilsem Logitech para mı veriyor diyeceğim, o raddeye geldi artık.
Sen niye buna bu kadar takıldın ki? G402, Rival 300'den iyi bir model mi dedi biri? Sensör sorunları olduğunu, kronik problemleri olduğunu söyledim. Teknoloji şans işidir. Alıp da sorun yaşamayan kullanıcılar yok demiyorum. Ama bu yüzdeye bakacaksak kronik sorun olduğu aşikar. Kabul edin veya etmeyin.

Konudaki kişilerin sistemlerine laf etmişsin. O sistemlerle başka modeller kullanırken sorun yaşamayıp da Rival 300 kullanırken sorun yaşamaları normal mi acaba? Bence tesadüf değil.

Ben fare almadan önce her zaman bu arkadaştan tavsiye alırım. Size de tavsiye ederim. Kendisi iyi bir FPS oyuncusudur. Belki size yol gösterebilir.
Arkadaş FPS oyunu oynamıyorum demiş. Sizin önerdiğiniz oyuncu FPS oyuncusu ve önerileri bu yönde. Bence sen örnek aldıklarına dikkat et.

Ben almasın demiyorum, Rival 300 de iyi alternatifleri çıkmadan önce önerdiğim bir modeldi. Fakat alacaksa bu sorunları bilmeli. Bu ithamlarınız da hoş değil. Karşıdaki kişiye hiçbir şey yokken ''mouse hakkında bilginiz yok'' gibi ithamlarda bulunup, tahrik ederek bir yere varamazsınız.

Daha önceki konularda da SS'i ne kadar övdüğünü çok iyi biliyorum. Bana Logitech fanı iması yapacağına öncelikle kendini bir sorgula.

Son düzenleme:
Siz kullanmadığınız fareye kafanızda hayali kronik sorunlu damgası oluşturursanız bu forumda yazılanlara kimse güvenmez.

Bildiğiniz karalama yapıyorsunuz şu an. Ben bu fareyi birçok arkadaşıma önerdim, tek bir tanesinden sensör sorunu duymadım.

Ki kullanıcının o fareyi nasıl kullandığını bilmeden açılan konular, benim açımdan kaynak da değildir. Ha siz kaynak olarak görüyorsanız, bütün interneti tarayıp G402'nin sorunlu yazılan tüm siteleri buraya yapıştırırım.

Nasıl ki bu, G402 sorunlu olduğu anlamına gelmiyor ise, Rival 300 de sorunlu değildir. Steelseries tarafından da ticket atarak teyit edebilirsiniz.

Ben bu forumda senelerdir fikrimi söylerim, bir kere bile kullanmadığım veya denemediğim (rakipleri dahil) hiçbir şeyi önermem insanlara. Bu da bilginiz olsun. Konu sahibi mesajları okuyarak bir fikre sahip olmuştur kanımca.
Konudaki kişilerin sistemlerine laf etmişsin. O sistemlerle başka modeller kullanırken sorun yaşamayıp da Rival 300 kullanırken sorun yaşamaları normal mi acaba? Bence tesadüf değil.
Tarih öncesi anakartlarda Steelseries ürünlerinin sorun çıkardığı herkes tarafından bilinen bir gerçek. Farenin üzerindeki LED'ler yüzünden sensöre yeterli akım gitmiyor. Tek renge alındığı an çözülen basit bir durum. Tabii ki çok ufak bir yüzde ile görülüyor bu sorun.

Ayrıca mousepad çok belirleyici bu optik sıkıntılarında. Oyuncu herkes gibi mousepad üzerinde oynamıyor olabilir zira bu tip fareler (bütün markalar) hassas farelerdir. Optiğine zarar gelsin istemeyiz :)

Senin mantığında gidersek kullanmadığımız hiçbir ürün hakkında yorum yapmayalım, önermeyelim. Bu konudaki insanlar da herhalde ilk çağ insanları gibi kullanmıyorlar. Belki çok titiz, dikkatli bir şekilde kullanıyorlar. Peki bunu nereden bileceksin? Benim açımdan da senin dediğin doğru değil.

Neden karalama yapayım? Babamın oğlunun firması değil ikisi de. Bana bir kazançları yok. Tarafsız eleştiri yapıyorum. Bunu siz karalama olarak algılıyorsanız o başka.

Bildiğiniz karalama yapıyorsunuz şu an. Ben bu fareyi birçok arkadaşıma önerdim, tek bir tanesinden sensör sorunu duymadım.
Teknoloji şans işidir. Alıp da sorun yaşamayan kullanıcılar yok demiyorum

Rival 300'de de var.

Steelseries Rival 300 Kesinti Sorunu
SS Rival 300 Takılma Sorunu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
HLTV.org - The home of competitive Counter-Strike
http://www.overclock.net/forum/375-mice/1596153-sensor-rival-300-problem.html

Bunlar da belgeler.

Buna itiraz eden yok. Mouse tercih ederken tek dikkat edilmesi gereken sensör olmadığını da biliyorsundur herhalde. Sorunlu sensör almaktansa daha düşük sensörlü bir model tercih etmeyi yeğlerim şahsen.
Belgelerinizi inceledim ve şöyle bir soru sormak istiyorum fikrinizi almak açısından. Ben high sense bir oyuncuyum yüksek CPI değerlerinde oynuyorum ama fareyi 1 cm çekince 180 derece dönecek kadar da yüksek değerlerde değil. Bu linklerdeki kullanan arkadaşlar genel olarak CS oyuncularının yaptığı gibi düşük CPI'da kolu attırırcasına oynuyor. Diyelim aldığım Rival 300'de böyle bir sorun var ama ben ani dönüşler yapmadığım için oyunlarda böyle bir sıkıntısı olduğunu anlayabilir miyim?

Aldığınız üründe böyle bir sorun varsa kullanmayın zaten. Size bir zararı dokunmasa da ayıplı ürün olduğu için kullanılmamalı. Bu kadar yorum içinden fikriniz oluşmuştur.

Konuda tüm önerilen fareler alınabilir. Bu yorumlar içinde de seçim size kalıyor artık. Şimdiden hayırlı olsun, aldığınız ürünle mutlu olmanız dileğiyle.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı