SteelSeries Rival 310 vs Sensei 310 vs Logitech G MX518 Legendary

Daha fazla  
Arkadaşlar düşük DPI'da oynuyorum oyunları genelde ve değişmeyen tek ayarım 1000 Hz'de kullanmamdır. G102 kullandım, çok hoşuma gitti fakat dayanıksız olduğu için değiştireceğim. MX518 'i dahil etmemin sebebi önceden M185 kullanmıştım, ve çok hoşuma gitmişti ve MX518 ile şekil olarak benzer fareler. O farenin yerini G102 dolduramadı <3 ama yenilere yönelmek ve yeniliklere açık olmak zorundayız :)

Kendim kullandığım fare tutuş stili;
Elim ortalamaya göre büyük, ölçmedim fakat boyum 2 metreye yaklaşık olduğundan elim de doğal olarak büyük oluyor. Fingertip grip olarak kullanıyorum fakat parmağım farenin tuşlarının ucuna kadar gidiyor. Palm ile fingertip arasında desem yeridir. (Fareyi kavramıyorum)

Şekil olarak yorumum;
Geçen günlerde SS Sensei RAW faresini keşvettim ve imkanım olsa tercih edeceğim ilk fare diye düşünüyorum.
G102 de düz fareydi SS Sensei 310 gibi fakat ben sağ elimi kullanıyorum.

Sizce SteelSeries 310 sofrasında MX518 düşünülebilir mi? MX518 için videolar izledim çok da rahat bir fare gibi görünmüyor. Fakat eskilerin efsanesi olduğu da söyleniyor. M185 ile benzerliği olduğu için MX518 'i SteelSeries farelerinden daha çok merak ediyorum.

Fare Ağırlığı olarak yorumum;
Evde G502 var ağırlığından dolayı oyun oynayamıyorum o fare ile. Alışmışım hafif olanlara 1 saat oynasam kolum ağrıyor. Veya fareyi çok çevirdiğimden de kaynaklanıyor olabilir. O yüzden MX518'den biraz şüpheliyim. Diğerlerine göre ağır bir fare.

Veya bunların aksine kesinlikle şekil olarak hoşuma gidecek ve denememi önereceğiniz bir fare var ise yazarsanız onun incelemelerine de bakacağım.

Bu arada Karamanda yaşıyorum. Burada Game mağazalarına yatırım yok, gidip deneyemiyorum maalesef. Sürekli konu açmamın sebebi de budur. İlk sipariş ettiğim fareyi kullanmak istiyorum cayma hakkımı kullanmak yerine. Bütçem Max 300 TL'dir.

Bende farklari öneriler yapayım elinize oturacağını düşündüğünüzü seçersiniz. Önerdiğim mouseların çoğu 300 TL civarı ve 20-30 daha az veya çok olabilir çünkü sürekli fiyatlar değişiyor.

Corsair Ironclaw RGB
Razer Deathadder Elite
Hyperx Pulsefire FPS Pro RGB
Hyperx Pulsefire Core RGB
Glorious Model O (Çok hafif ama bütçeyi aşıyor)

SteelSeries almayı istiyorum kalitesinden dolayı ama CSGO 'da riffler oynuyorum incelemelerini izledim düşük dpi da spray atarken aşağı sağa sola kayıyor fare. Bu genelde Bloody, Razer gibi markalarda oluyor. Titremeyen bir mouse istiyorum ve G102 Prodigy bu konuda çok başarılıydı. Konuda belirtmedim dahada uzamasın diye ama önerdikleriniz arasında bu bahsettiklerinim hakkında en çok hangisini önerirsiniz ? Birde MX518 deneme fırsatınız oldu mu hiç ?

MX518 Legendary gerçekten iyi bir fare malzeme kalitesi, kablosu vs. Ağır bir fare değil 101g optimum fps fare ağırlığı diğer unsurları gözden geçirin derim.
Beni biraz rahatsız eden tarafı ise ana tuşlar ile gövde arasında yer alan çerçeve. Parmağım tuş ile ana gövde arasındaki derz üzerinde kaldığı için tutuş şeklimi değiştirmem gerekiyor. Belki zamanla alışa bilirdim fakat çok uzun süre kullanmadım. Hala duruyor sonuçta ikonik bir fare arşiv olarak saklıyorum. Rengini ve boya kalitesini gerçekten çok beğeniyorum.

Küçük ve tosbağa gibi geniş fareler çok hoşuma gidiyor benim.
MX518 Legendary gerçekten iyi bir fare malzeme kalitesi, kablosu vs. Ağır bir fare değil 101g optimum fps fare ağırlığı diğer unsurları gözden geçirin derim.
Beni biraz rahatsız eden tarafı ise ana tuşlar ile gövde arasında yer alan çerçeve. Parmağım tuş ile ana gövde arasındaki derz üzerinde kaldığı için tutuş şeklimi değiştirmem gerekiyor. Belki zamanla alışa bilirdim fakat çok uzun süre kullanmadım. Hala duruyor sonuçta ikonik bir fare arşiv olarak saklıyorum. Rengini ve boya kalitesini gerçekten çok beğeniyorum.
G102 ye alışmam 6 ay kadar falan süremi aldı :) Şimdi benim öncelik verdiğim fare tipi çok kaymayan, kaydırdığımız zaman dar alanda bile kontrölü sağlayan bir fare. CSGO 'da 90 derece döndürebiliyordum G102'yi de zaten. Büyük ihtimalle yine o hassasiyet ayarlarında oynayacağım. MX518 'in verdiği klik hissiyatını seveceğimi düşünüyorum. Kullanmadım ama G102 kullanırken bu hissiyata getirmeye çalışmamdan dolayı 3 ayda sol klik arızası başlamıştı :) G102 nin tek sevmediğim özelliği yere çok yatık olmasıdır. Oyun esnasında aşağıya flick atmak zorluyordu. Dikey olarak yüksek ve tombul fareler bana göre yeni nesil farelere oranla daha çok hoşuma gidiyor. G102 nin en sevdiğim hali ise altındaki skatezlerin yeni soyulmaya başladığı zamandı, Kaymıyordu nerdeyse tüm hakimiyet fareyi iteleyip kaktırmam halinde oluyordu :) Kayganlık kontrolü yüksek, titreme yapmayan bir fare arıyorum. MX518 bu özelliklere sahip mi ? veyahut karşılaştıracak olsanız kullanım açısından G300S veya G102 'den üstün gelir mi ? makro kullanmıyorum bu arada farenin kullanımı ve sensörü önemli benim için.

Son düzenleme:
Kayganlık kontrolü fare ayakları ve kullandığınız mousepad ile ilgili. MX518 ile ilgili tam olarak kayganlık kontrolü ile ilgili yorum yapamayacağım çünkü çok uzun süre kullanmadım malesef.
Fakat kontrol özellikli mouse pad kullanarak biraz daha iyi bir sonuç alabilirsiniz sanırım.
Fare ayağı da eklemek kayganlığı azaltacaktır.
Belirttiğiniz gibi MX518 profili daha yüksek G102'e nazaran. MX518'in switch hissi oldukça iyi.
Ek olarak MX518 pek küçük bir fare değil.

Bir fareye o denli para verip kullanamamak işin aslı beni üzer. Mousepad olarak SteelSeries QCK+ almayı düşünüyorum. Umarım işimi görür. CSGO için aldığımdan birde CSGO prof. oyuncuların kullandığını gördüm. Tabi bu bir sponsorluk ibaresi adı altında tanıtım da olabilir. Beğeneceğimi düşünüyorum fakat beklediğim fare çıkmayabilir gibi bir düşünceye kapıldım. İncelemesi yok çünkü farenin. Glorious model o 'yu sensei raw gibi kesinlikle denemek istiyorum fakat fiyatı çok uçuk :) MX518 kullanan birini görmediğim için bu aksiyon bana fazla gelir sanırsam. Ben son sipariş edeceğim güne kadar birkaç fareye daha bakıyım. Fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkürler.

MX518 aldınız mı memnun musunuz? Ben de almayı düşünüyorum.

Sharkoon light2 200 aldım. Alalı belki daha 1 ay olmuştur. Aldığım ilk gün bile çok iyi geldi. Çok hafif olması ilk hafta alışmama engel oldu. Fakat alışma sürecinde bile performansı çok iyiydi. Sadece pubg fortnite için öneriliyor iş yapmaz diye düşünen olursa csde kullanıyorum. Her konuda G102 den iyi. Parasını hakediyor bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı