SteelSeries Rival 600 vs Logitech G402 vs G502

SeniorKiNG

Hectopat
Merhaba.
Konu başlığında da belirttiğim gibi bu 3 mouse arasında kaldım.
Kendi izlenimlerimden bahsedecek olursam;
Rival 600'ün çift sensörü, mükemmel RGB'si ve büyük olması hoşuma gidiyor. Ama bazı kullanıcılardan donma-takılma gibi yazılımsal veya mousepad'e bağlı donanımsal sorunlar olduğunu ve bazılarında da uzun süre kullanımdan sonra mouse'un sol parmak silikonumsu pedi soyulmaya-yıpranmaya başlıyormuş ve elde yapışkan bir his bırakıyormuş. Bu sorunları göz önüne alınca satın almaktan korktum.

G502 için fiyat olarak Rival 600'e eşdeğer olup kullanıcılar tarafından çok memnun kalındığını gördüm.
Tek dezavantajı ağır ve ihtiyacımdan fazla makro tuşlara sahip olmasıdır.

Zati Logitech firmasının satın aldıktan sonraki kullanıcıya verdiği hizmetini hiçbir firmayla kıyaslayamayız.

Ya da hiç bu kadar masrafa girmeyip G402 mi alsam diye düşünüyorum.

Benim için önemli olan nokta çok uzun ömürlü olmasıdır.

Maksimum 400 liraya kadar başka mouse da önerebilirsiniz.
Not: Mousepad olarak SteelSeries Qck+ kullanacağım.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
1 yıldır Rival 600 kullanıyorum, hiçbir sorun yok. Altında mousepad yokken de çift sensörü sayesinde mousepad varmış gibi çalışıyor. RGB'leri muhteşem zaten onu anlatmama gerek yok. Ağırlık çıkarıp ekleyebilmek çok iyi olmuş, oyunlara göre mouseyi ayarladım çok daha iyi oluyor. Benim alırken göz önümde bulundurduğum şey, elime oturmasıydı, aldıktan sonra da çok güzel oturduğunu anladım. Bence Rival 600 alınmalı. Akranları arasında en iyisi bence.

Rival 600'ün bahsettiğin sorunlar maalesef doğru. Çevremde bu sorunu yaşayan arkadaşlarım var.
G502 ise benim de bir zamanlar kullandığım ve beğendiğim fare ancak fiyatı bence yüksek ve de ağırlığı fazla bu sebeple tavsiye etmem. G402 için net bir şey diyemem ancak 400 Lira bütçeye daha iyi fareler bulunabilir diye düşünüyorum.

Benim tavsiyem Asus ROG Gladius II Origin olur. Asus ROG Gladius II Origin FPS 12000 DPI Örgülü Kablo Oyuncu Fiyatı

ROG Gladius II Origin | ROG - Republic Of Gamers | ASUS Türkiye

Rival 600'ün bahsettiğin sorunlar maalesef doğru. Çevremde bu sorunu yaşayan arkadaşlarım var.
G502 ise benim de bir zamanlar kullandığım ve beğendiğim fare ancak fiyatı bence yüksek ve de ağırlığı fazla bu sebeple tavsiye etmem. G402 için net bir şey diyemem ancak 400 Lira bütçeye daha iyi fareler bulunabilir diye düşünüyorum.

Benim tavsiyem Asus ROG Gladius II Origin olur. Asus ROG Gladius II Origin FPS 12000 DPI Örgülü Kablo Oyuncu Fiyatı

ROG Gladius II Origin | ROG - Republic Of Gamers | ASUS Türkiye
Sorunları fazlasıyla gördüm. Riske atmak istemiyorum. Tavsiye ettiğiniz mouse u inceleyeceğim teşekkür ederim.

G502: Fps oyun oynayacaksan boşuna alma. Bu fare ile doğru dürüst ne CS Go oynayabilirsin ne PUBG oynayabilirsin. Ancak Moba oyunlar oynuyorsan gözün kapalı al. Onun dışında aşırı ağır bir fare. Düşük DPI düşük sensitivity ile profesyonelce oynadığın FPS oyunlarda kanser eder. Anlık reflekslere cevap veremez.

G402: Sürüm olarak oldukça eski bir ürün.

Rival 600: Kağıt üstünde diğer 2 fareyi tokatlar :) Donma sorunu ile ilgili olarak bazı kullanıcıların DPI'yı senkronize etmesi gerekiyormuş. 3-5 sn DPI tuşuna basınca sorun ortadan kalkıyormuş. Bu arada ben bu fareyi zamanında bayağı incelemiştim. Donma sorunu yaşayan hiç görmedim. Sadece bu forumda bir kişi bu şekilde konu açtı ve sonrasında sorunu çözülmüştü. Benim gördüğüm yan pad sorunuydu. Yan padlere gelince bence bu ilk üretimlerde meydana gelen bir sorun. 2 sene garantisi var. Böyle bir sorun yaşarsan yenisi ile değişim yapacaklarına eminim. 2 sene sonra böyle bir sorun yaşarsan Çin'de yan bantlar satılıyor. Alıp kendin değiştirebilirsin.

Sorunsuz bir fare geleceğini ön görerek şu 3 üründen Rival 600 aşırı önde. Çift sensörlü, kablosu değiştirilebiliyor.

Tavsiyem sadece moba oyun oynayacaksan G502 onun dışında Rival 600 aşırı bir şekilde önde.
Sensör olarak da oldukça iyi diyebileceğim bir ürün.

G502 kullandım ve o zamanlar yüksek DPI kullandığım için sıkıntı yaratmadı fakat yukarıda arkadaşın dediği gibi ağır bir mouse. Düşük DPI kullanım açısından sıkıntı yaratacağını düşünüyorum. Diğer iki mouse'u kullanmadım sadece G402'nin ergonomisine baktım gayet iyiydi. Zowie mouse öneririm ben şahsen ama bu 3 modelden birisini istiyorsan hangisi daha hafifse onu tercih et derim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı