SteelSeries Rival 700 İncelemesi

Merhaba arkadaşlar, henüz taze sayılan sistemimde başlangıçta Logitech Performance MX mouse kullanıyordum. Ufak bir kazaya kurban verdim maalesef. Cooler Master Devastator II klavyem ile gelen fareyi kullanmaya başlamıştım ancak fare performansından çok memnun değildim. Sorunun kullandığım mouse padde mi yoksa farede mi olduğunu anlayamadığım için ikisini de değiştirmeyi düşünüyor ancak hangisini değiştireceğimi bilemiyordum. Bu arada belirteyim klavyeden oldukça memnunum. Nitekim bugün başlayan bir kampanya dikkatimi çekti ve koşa koşa değerlendirmeye karar verdim.

Teknosa'da SteelSeries ürünlerinde indirim mevcut ve az buz da değil. Rival 100 mouse piyasada 140 TL civarındayken 79 TL gibi çok iyi bir fiyat veriyorlar. Rival 700 piyasada benim görebildiğim en ucuz 350 TL ilen 219 TL gibi bana uygun gelen bir fiyata düşmüş. Bugün gidip temin ettim, 3-4 saattir kullanıyorum. Bir önceki fareme kıyasla oldukça başarılı. Mouse arayışında olan varsa kesinlikle tavsiye edebilirim veya soruları cevaplayabilirim.

Dipnot olarak ekleyeyim ürünü internet mağazasından alamıyorsunuz, stokları ciddi derecede az durumda. Teknosa kendi broşüründe 40 adet için geçerli fiyat demiş ve fiyat 24 Nisan'a kadar geçerli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda elimdeki Asus Rog Gladius u Ss Rival 700 ile değiştirmeyi düşünüyorum ama rival 700 için çok ağır diyorlar. Özellikle Csgo performansı nasıldır Rival 700'ün?

Şu anda elimdeki Asus Rog Gladius u Ss Rival 700 ile değiştirmeyi düşünüyorum ama rival 700 için çok ağır diyorlar. Özellikle Csgo performansı nasıldır Rival 700'ün?

Hocam inanır mısınız bilmem şubat ayında PC'yi topladım ama hala adamakıllı oyun oynayamıyorum hatta düzenimi bile kuramadım PC'ye çeşitli programlarım var kurulmayı bekleyen. Mouse'u aldığımdan beri sadece biraz Assassin's Creed oynamak için kullandım, henüz hiç denemedim CS:GO'da. Ama denilenin doğruluğu kişiden kişiye değişir, baktığım kadarıyla ROG Gladius 116 Gr, Rival 700 135 Gr. Adamakıllı bir mousepadim olmamasına rağmen çok ağır gelmiyor benim bileğime.

Şunu da söylemem lazım, net veri bulamadım ama bir önceki kullandığım fareden (Cooler Master Devastator II setinin faresi) ağır tabi. El alışkanlığıyla da alakalı olduğunu düşünüyorum ama mouse standartlardan ağır değil. CS Go da da dener denemez yorumlarım.

Pişman olacağınızı zannetmiyorum, şimdiden hayırlı olsun. (y)

1 aydır kullanıyorum. Daha önce hiç CS oynamamış biri olarak CS GO'da biraz hızlı yükseldim sanırım, arkadaşlarım mouse oyunu kendi oynuyor diyor. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı