SteelSeries Rival 110 İncelemesi

img1.jpg

(Temsili Resim)
-----------------------------
Öncelikle merhabalar, bu benim ilk ürün incelemem, acemiyim hatalarımı mazur görün lütfen.
-----------------------------
Bu konuda sizlere Bim'den 2 gün önce almış olduğum SteelSeries Rival 110 mousenin kutu açılımını ve incelemesini yapacağım. Ürünü 70 TL gibi baya uygun bir fiyata aldım.
----------------------------
Öncelikle kutunun dıştan görünüşünü sizlerle paylaşayım.

WhatsApp Image 2018-09-14 at 00.21.54.jpeg

WhatsApp Image 2018-09-14 at 00.21.55.jpeg

Kutuyu açtığımda öncelikle ''Product Information Guide'' kullanım kılavuzu karşımıza çıkıyor.

WhatsApp Image 2018-09-14 at 00.28.57.jpeg

Daha sonra mousenin olduğu bölüm geliyor fakat ben bu bölümü hiç estetik bulmadım. Mouseyi çok iyi oturtmuşlar yani kaliteli bir paketleme var ama görünüm olarak beğenmedim.

WhatsApp Image 2018-09-14 at 00.28.57(1).jpeg

Kutuyu açtım ve mouseyi içinden çıkarttım ilk defa SteelSeries bir mouse sahibi oldum. Açıkcası ilk izlenimim ve ele verdiği his çok hoş.

WhatsApp Image 2018-09-14 at 00.31.56.jpeg

WhatsApp Image 2018-09-14 at 00.31.56(1).jpeg

Mouseun teknik özellikleri.
-Özellikler-
-Sensör Adı SteelSeries TrueMove1
-Sensör Tipi Optik
-DPI 200 - 7,200 DPI, 100 DPI'ya Kadar Hatasız İzleme
-IPS 240, SteelSeries QcK MousePad Yüzeyinde
-İvmelenme 30g
-Yenileme Hızı 1ms
-Donanım İvmelenmesi Yok (Sıfır Donanım İvlenmesi)
Sağ ve sol tarafta elimizin kaymamasını ve rahat etmesi için güzel bir doku kullanılmış. Ayrıca sol tarafta 2 adet fonksiyonel tuş bulunmakta.
Oyunlarda makro kullanımında kolaylık sağlayacaktır. Mouseda hem logoda hem de tekerleğinde RGB aydınlatma mevcut. SteelSeries Engine uygulamasından ayarlama yapabilme imkanı var. Donanım tarafında ise TrueMove 1 sensör ve 200’den 7,200 CPI kadar bir hıza sahibiz.
Birkaç resim.

WhatsApp Image 2018-09-14 at 00.41.23.jpeg
WhatsApp Image 2018-09-14 at 00.41.24(1).jpeg
WhatsApp Image 2018-09-14 at 00.41.24.jpeg
WhatsApp Image 2018-09-14 at 00.41.25.jpeg

Teşekkürler. Yararlı bulduysanız ve hoşunuza gittiyse beğenmeyi unutmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hayırlı olsun 140TL'ye BİM'den almıştım :D Satılmayınca %50 indirmişler :) $30'lık bir ürünü 70TL'ye almak büyük fırsat :) Yazılı olarak çok fazla detaya inilmemiş zaten ama yinede ufak bir bilgi eksikliğinden kaynaklı hatan olmuş, düzeltmiş olayım. DPI olayı hız olayı değildir temelde çözünürlük olayıdır. 'inç başına düşen nokta sayısı' olarak çevrilir (dots per inch) yani hızlanmasının sebebi ekrandaki inç başına sayıyı arttırırsan hızlanacaktır tabii ama hız değil yani olayın özü :) Tekrardan hayırlı olsun, iyi günlerde kullanman dileğiyle.

Öncelikle hayırlı olsun 140TL'ye BİM'den almıştım :D Satılmayınca %50 indirmişler :) $30'lık bir ürünü 70TL'ye almak büyük fırsat :) Yazılı olarak çok fazla detaya inilmemiş zaten ama yinede ufak bir bilgi eksikliğinden kaynaklı hatan olmuş, düzeltmiş olayım. DPI olayı hız olayı değildir temelde çözünürlük olayıdır. 'inç başına düşen nokta sayısı' olarak çevrilir (dots per inch) yani hızlanmasının sebebi ekrandaki inç başına sayıyı arttırırsan hızlanacaktır tabii ama hız değil yani olayın özü :) Tekrardan hayırlı olsun, iyi günlerde kullanman dileğiyle.

Düzeltme için çok teşekkür ederim. Şu an kullanmayacağım zaten, bilgisayar topladığım zaman nasip olacak inşallah.

Bu orjinal kutulaması ise kutu içerisi çok berbat olmuş bence. Steelseries Rival 100 vardı bende onun kablo kısmı ve kutu içerisi daha hoştu. Anca 110 da DPİ ayarı daha iyi galiba hayırlı olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı