SteelSeries TusQ sesi kötü veriyor

BlackKeyboard

Hectopat
Yaklaşık 5-6 gün önce sosyale konu açmıştım SteelSeries TusQ alınır mı, sesi nasıldır diye. Maalesef kulaklığı aldım ve sonuçlarını kötü bir şekilde deneyimliyorum. İlk önce PUBG üzerinde test etmek istedim, oyuna girdim ve seslerin (özellikle silah seslerinin) çok fazla tiz ve orantısız olduğunu fark ettim. Aynı şekilde ayak sesleri bile hiç anlaşılmıyor oyuncuların ne taraftan geldiğini anlayabiliyorum fakat yakınıma geldikleri zaman sesler birbirine giriyor, hiçbir şey anlayamıyorum.

Aynı sorunu daha önceden aldığım Corsair HS35 model kulaklığımda da yaşamıştım fakat Realtek üzerine High Definition Audio aygıt yazılımını kurunca hiç sorun kalmamıştı. Şu anki kullandığım TusQ için ise kurulabilecek tüm yazılımları denedim. Equalizer ayarları denedim fakat hiçbir şekilde güzel bir sonuca ulaşamadım. Bana önerebileceğiniz farklı bir çözüm yöntemi var mıdır?

Yaklaşık 5-6 gün önce sosyale konu açmıştım SteelSeries TusQ alınır mı, sesi nasıldır diye. Maalesef kulaklığı aldım ve sonuçlarını kötü bir şekilde deneyimliyorum. İlk önce PUBG üzerinde test etmek istedim, oyuna girdim ve seslerin (özellikle silah seslerinin) çok fazla tiz ve orantısız olduğunu fark ettim. Aynı şekilde ayak sesleri bile hiç anlaşılmıyor oyuncuların ne taraftan geldiğini anlayabiliyorum fakat yakınıma geldikleri zaman sesler birbirine giriyor, hiçbir şey anlayamıyorum.

Aynı sorunu daha önceden aldığım Corsair HS35 model kulaklığımda da yaşamıştım fakat Realtek üzerine High Definition Audio aygıt yazılımını kurunca hiç sorun kalmamıştı. Şu anki kullandığım tusq için ise kurulabilecek tüm yazılımları denedim. Equalizer ayarları denedim fakat hiçbir şekilde güzel bir sonuca ulaşamadım. Bana önerebileceğiniz farklı bir çözüm yöntemi var mıdır?

Hala aynı sorunu yaşıyor musunuz hocam?

Hocam merhabalar. Benim arkadaşım Gamepower'ın bir modelinden önce Corsair HS35, sonra da Steelseries Arctis 7 modeline geçti. İki kulaklığı beraber dinledik ve şunu söylemem gerekiyor: Ciddi anlamda berbatlar ! HS35'te EQ ayarları yapılsa bile seste sürekli bir kayıp oluyordu. Atıyorum bas artınca tiz ve midler ciddi anlamda rezalet bir hal alıyordu. Tiz arttığında midler arka planda kalıyordu ve baslar bildiğiniz yok oluyordu.
Arkadaşım bunu iade ettikten sonra Arctis 7 aldı. Bu HS35'ten daha iyiydi fakat yine kötüydü. Mikrofonu sürekli onun sesini uzaktan alıyordu. Uzaktan dememin kastı sesin az gelmesi değil, daha çok kendisi mikrofondan uzaktaymış gibi geliyordu. Bunun sebebinin mikrofondaki gürültü önleyici olduğunu düşünmekteyim. Zira arka plandan hiç ses gelmiyordu. Kulaklığın çekim mesafesi iyiydi, arkadaşım bayağı uzağa gidiyordu ve buna rağmen sesi geliyordu, aynı şekilde ses ona da geliyordu. Konfor da güzeldi, ben de o da denedik ve memnun kaldık. Fakat bunlar iyi yönler. Ses bence çok kötüydü. Bir sürü EQ ayarı yaptık ve bunda da problemler yaşandı. Kulaklık yazılım kurulmadan, saf bir şekilde, tamamen tiz odaklı bir ürün gibi hissettiriyor. Yani baslar yok gibi, midler de arka plandaydı. HS35'in tizlerinin artmış hali gibi düşünün ama ondan daha iyi. Ürünün yazılımını kurduktan sonra sesin arttığını fark ettik ancak ses kalitesi yine kötüydü. Yazılımdaki EQ ayarları daha beterdi fakat aralarında en iyisi "Performans" profiliydi. Sesler daha dolgun ve "sıcak" olarak gelse de vokaller çok kötü geliyordu.
Bu yazdığım şeyleri direk yazdığım için biraz düzensiz olabilir, kusura bakmayın. Tecrübelerimi yazmak istedim. Bu arada ürün iade için hala bekliyormuş, 6 gün oldu diye hatırlıyorum.

Hocam merhabalar. Benim arkadaşım Gamepower'ın bir modelinden önce Corsair HS35, sonra da SteelSeries Arctis 7 modeline geçti. İki kulaklığı beraber dinledik ve şunu söylemem gerekiyor: Ciddi anlamda berbatlar! HS35'te EQ ayarları yapılsa bile seste sürekli bir kayıp oluyordu. Atıyorum bas artınca tiz ve midler ciddi anlamda rezalet bir hal alıyordu. Tiz arttığında midler arka planda kalıyordu ve baslar bildiğiniz yok oluyordu.
Arkadaşım bunu iade ettikten sonra Arctis 7 aldı. Bu HS35'ten daha iyiydi fakat yine kötüydü. Mikrofonu sürekli onun sesini uzaktan alıyordu. Uzaktan dememin kastı sesin az gelmesi değil, daha çok kendisi mikrofondan uzaktaymış gibi geliyordu. Bunun sebebinin mikrofondaki gürültü önleyici olduğunu düşünmekteyim. Zira arka plandan hiç ses gelmiyordu. Kulaklığın çekim mesafesi iyiydi, arkadaşım bayağı uzağa gidiyordu ve buna rağmen sesi geliyordu, aynı şekilde ses ona da geliyordu. Konfor da güzeldi, ben de o da denedik ve memnun kaldık. Fakat bunlar iyi yönler. Ses bence çok kötüydü. Bir sürü EQ ayarı yaptık ve bunda da problemler yaşandı. Kulaklık yazılım kurulmadan, saf bir şekilde, tamamen tiz odaklı bir ürün gibi hissettiriyor. Yani baslar yok gibi, midler de arka plandaydı. HS35'in tizlerinin artmış hali gibi düşünün ama ondan daha iyi. Ürünün yazılımını kurduktan sonra sesin arttığını fark ettik ancak ses kalitesi yine kötüydü. Yazılımdaki EQ ayarları daha beterdi fakat aralarında en iyisi "performans" profiliydi. Sesler daha dolgun ve "sıcak" olarak gelse de vokaller çok kötü geliyordu.
Bu yazdığım şeyleri direk yazdığım için biraz düzensiz olabilir, kusura bakmayın. Tecrübelerimi yazmak istedim. Bu arada ürün iade için hala bekliyormuş, 6 gün oldu diye hatırlıyorum.

Hocam bende Arctis 7 kullandım 1 sene 1 kere bile ses kasamadım. Ya benim kulaklık bozuktu ya da ben beceremedim. İnternetten tonlarca ayar yapmama rağmen uygulamada üst katta koşan adamın sesini bile duyamadım oyunlarda. Ama Apple'ın EarPods Türkiye'de 200₺ yurt dışında 20 dolar gibi çok az fiyatlara satılan bir kulaklıkla üst kattaki adamın seslerini duydum. Ha çok mu iyi geliyordu, hayır ama en azından geliyordu. O yüzden hep Corsair ve HyperX almak istedim ama yine aynı şeyler olur diye para veresim gelmedi. Bu sebepten ötürü 1 yıldır laptop hoparlörü ile oynuyorum oyunları, değişen bir şey olmadı hayatımda. Eskiden de ses kasamıyordum.

Hocam bende Arctis 7 kullandım 1 sene 1 kere bile ses kasamadım. Ya benim kulaklık bozuktu ya da ben beceremedim. İnternetten tonlarca ayar yapmama rağmen uygulamada üst katta koşan adamın sesini bile duyamadım oyunlarda. Ama Apple'ın EarPods Türkiye'de 200₺ yurt dışında 20 dolar gibi çok az fiyatlara satılan bir kulaklıkla üst kattaki adamın seslerini duydum. Ha çok mu iyi geliyordu, hayır ama en azından geliyordu. O yüzden hep Corsair ve HyperX almak istedim ama yine aynı şeyler olur diye para veresim gelmedi. Bu sebepten ötürü 1 yıldır laptop hoparlörü ile oynuyorum oyunları, değişen bir şey olmadı hayatımda. Eskiden de ses kasamıyordum.
Hocam canınız sağ olsun. Dediklerinize de şiddetle katılıyorum. Benim ,bilgisayar için, kulaklık tecrübem Snoopy ile başladı, Logitech ile devam etti ve HyperX ile devam ediyor. Snoopy ve Logitech rezaletti açıkçası. Ama HyperX kesinlikle çok daha iyi, sizi tatmin edebilirim. Ancak demin bir konuda bir tane arkadaşımız maalesef Cloud 2 kulaklığında problem yaşadığını belirtmiş. Ben hiçbir şekilde bunda problem yaşamadım ancak problem yaşandığını da biliyorum. Alpha diye bir model yapmışlar, Alpha S değil, ona cidden hayran kaldım. Ancak Cloud 2'yi aldığım zamanlar belli bir bilgi birikimim olmadığı için Alpha'ya denk gelemedim.
Beni sakın yanlış anlamayın ama bu "Teknoloji Kanalları" ciddi anlamda ne ürün kullanıyor ne de inceliyor. Buna Technopat da dahil açıkçası. Son zamanlarda gördüğüm ürünlerin hemen hemen hepsi reklam amaçlı paylaşılıyor. Yani ürün ciddi anlamda beş para etmiyor fakat bu ürünü tanıtmanın da belli bir getirisi var, doğal olarak bu adamlar bunu yapıyor. Kulaklık alacaksanız açık söyleyeyim ciddi anlamda iyi markaların ürünlerini deneyip alacaksınız ya da Çin'den çok ucuza çok daha iyi ürünler alacaksınız. Bunun maalesef başka bir alternatifi yok.
Bu arada eğer ki çok para vermek istemiyorum diyorsanız size EKSA E900 Pro kulaklığını önerebilirim. Türkiye'de Rampage markası tarafından da satılıyor ancak Rampage kalitesinin nasıl olduğunu bildiğinizi farz ettiğim için bu konuya değinmiyorum.

Beni sakın yanlış anlamayın ama bu "teknoloji kanalları" ciddi anlamda ne ürün kullanıyor ne de inceliyor. Buna Technopat da dahil açıkçası. Son zamanlarda gördüğüm ürünlerin hemen hemen hepsi reklam amaçlı paylaşılıyor. Yani ürün ciddi anlamda beş para etmiyor fakat bu ürünü tanıtmanın da belli bir getirisi var, doğal olarak bu adamlar bunu yapıyor. Kulaklık alacaksanız açık söyleyeyim ciddi anlamda iyi markaların ürünlerini deneyip alacaksınız ya da Çin'den çok ucuza çok daha iyi ürünler alacaksınız. Bunun maalesef başka bir alternatifi yok.
Bu arada eğer ki çok para vermek istemiyorum diyorsanız size eksa E900 Pro kulaklığını önerebilirim. Türkiye'de Rampage markası tarafından da satılıyor ancak Rampage kalitesinin nasıl olduğunu bildiğinizi farz ettiğim için bu konuya değinmiyorum.

Hocam dediğinize çok katılıyorum, kulaklık tamamen deneyimdir. Sennheiser true Wireless 1-2, Apple EarPods, Apple AirPods Pro, Sennheiser CX300s, Arctis 7, ASUS TUF h7, Anker Soundcore Life Q10 kullandım. Hepsini al-sat yaparak aldım. Aralarından birini kullanıyorum, Sennheiser TWS2. bütün kulaklıkları almadan önce bir ton inceleme ve yorum okudum ama hiçbiri iyi gelmedi. Özellikleri herkes Life Q10'u çok beğeniyordu, ama ben 10 saat bile kullanamadım. 50₺ zararla 1 haftada satmıştım. Sennheiser hariç hepsini oyunlarda denedim, ses kasılmıyordu.

Geri
Yukarı