Çözüldü Stereo hoparlör çoğaltmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Deadlywhisper

Kilopat
Daha fazla  
İyi akşamlar. Sistemi toplamama az kaldı. Eski bilgisayarımda kullandığım dedenizin odasında görebilme olasığının yüksek olduğu Premier sound bomb 2+1 ses sistemine sahibim. Artık internette fotoğrafını bulmak bile mümkün değil. Bir şey diyeyim mi? Hala canavar gibi. Çok memnunum ve hikayeli oyunlar tek tercihim olduğu için kulaklıkarla pek işim olmuyor. Fakat ihtiyarın yanına yeni nesil ikili strereo ses sistemi düşünüyorum. Bu bağlamda bir iki sorum olacak.
•2+1 ses sistemini 4+1 yapabilmem için hangi kabloya ihtiyacım olacak?
• İkili stereo hoparlör önerebilir misiniz?

Çözüm
PC'ye öyle her hoparlör takılmaz. PC için olan ses sistemleri içinde amfi devresi barındırır. İki hoparlör daha eklemek için kolon kablosu da alabilirsiniz. Fakat sonuç ne olur, bilemeyiz.
PC'ye öyle her hoparlör takılmaz. PC için olan ses sistemleri içinde amfi devresi barındırır. İki hoparlör daha eklemek için kolon kablosu da alabilirsiniz. Fakat sonuç ne olur, bilemeyiz.

Çözüm

Mevcut olarak kullandığım ses sistemi PC için üretilmiş bir marka zaten. Ben hep falanca çoklayıcı alıp jack girişine takmak gibi basit yöntemler canlandırmıştım kafamda. Tüh olmadı şimdi bu...

Mevcut olarak kullandığım ses sistemi PC için üretilmiş bir marka zaten. Ben hep falanca çoklayıcı alıp jack girişine takmak gibi basit yöntemler canlandırmıştım kafamda. Tüh olmadı şimdi bu...
Öyle olur fakat amfili 2+0 ses sistemi almanız gerek.

Şöyle yapabilirsiniz.
Attığım ürünler örnektir.

Bilgisayara amfiyi kablo ile bağlıyorsunuz. Amfinin 4+1 desteği olmadığı sürece olacak bir durum değil. Amfiyi değiştirmeniz gerekiyor. Değiştirdiğiniz amfi de elinizdeki hoparlörün Watt değerine uygun olmalı. O amfiye uygun bir güç kaynağı da olmalı. Yine benzer Watt değerinde hoparlör ile birlikte kullanabilirsiniz.
Kullandığınız bilgisayarın 3.5mm jak kısmında 6 jaklı ise ikinci bir 2+0 da alabilirsiniz. Hoparlörün yerini çıkışları yöneten kontrol panelinden ayarlarsanız o da aynı işi görür.
Buna benzer bir sistemim var benimde. Araba hoparlörü kullanıyorum bir amfi ile birlikte. Pioneer ts-6975.

Amfi büyük ihtimalle yetmez. Bağlarsanız ses seviyesi aynı olacaktır. Yani 2 hoparlör %50 öbür 2 tanesi de %50 ses verecektir. Ses artmaz.
Anladım hocam. Pek bir espirisi yok o zaman. Bu tarz ürünler görmüştüm. Bunu kullanırsam dediğiniz şey olacak öyle mi ?

Anladım hocam. Pek bir espirisi yok o zaman. Bu tarz ürünler görmüştüm. Bunu kullanırsam dediğiniz şey olacak öyle mi?

Olur olmasına da, direkt bilgisayara hoparlör takamazsın hoparlör'ün güç alması lazım yani kendi içerisinde ses devresi olması gerekli.

Bilgisayara amfiyi kablo ile bağlıyorsunuz. Amfinin 4+1 desteği olmadığı sürece olacak bir durum değil. Amfiyi değiştirmeniz gerekiyor. Değiştirdiğiniz amfi de elinizdeki hoparlörün Watt değerine uygun olmalı. O amfiye uygun bir güç kaynağı da olmalı. Yine benzer Watt değerinde hoparlör ile birlikte kullanabilirsiniz.
Kullandığınız bilgisayarın 3.5mm jak kısmında 6 jaklı ise ikinci bir 2+0 da alabilirsiniz. Hoparlörün yerini çıkışları yöneten kontrol panelinden ayarlarsanız o da aynı işi görür.
Buna benzer bir sistemim var benimde. Araba hoparlörü kullanıyorum bir amfi ile birlikte. Pioneer ts-6975.
Anladım hocam teşekkür ederim

Olur olmasına da, direkt bilgisayara hoparlör takamazsın hoparlör'ün güç alması lazım yani kendi içerisinde ses devresi olması gerekli.
Ha şimdi taşlar yerine oturdu. Yani sonuç olarak bir ses sistemine para verilecekse ihtiyarı 4+1le değiştirmek daha keskin bir alternatif olacaktır. Dedemin odasında yerini bulur. Teşekkür ederim bilgi aktarımı ve önerileriniz için. İyi geceler diliyorum

Geri
Yukarı