Stereo vs 7.1 Kulaklık

Tavsiyem HyperX Could Alpha almandır. Evet 7.1 teknolojisi gerçekten çok işe yarayan oyunlara büyük etkisi olan bir teknoloji ama alıcağın 7.1 kulaklık büyük ihtimalle sanal 7.1 olucağı için alma derim. Gerçekten kaliteli bir stereo kulaklık işini büyük ölçüde görmeni sağlıcaktır, dediğim gibi önerim stoklara gelmişken HyperX Could Alpha almandır.

NOT: Daha önce HyperX Could 2 kulaklığını kullanan biriyim, kulaklığı aldıktan 1 hafta sonra iade etmek zorunda kaldım. Bir kulaklığın sanal 7.1'i o kadar kötü olamaz. Kronik bir 7.1 sorunu var biraz araştırırsan bu sorunu sadece benim yaşamadığımı görürsün o yüzden kesinlikle ''7.1'' ibaresi bulunduğu için could 2 tercih etme, ettirme.
Cloud Alpha ses kasmak için ideal mi? Stereoya benzer bi teknoloji var. Ama daha iyi '2 Odalı' gibi bi şey. Oyunlarda iyi performans çıkarır mı?

Cloud Alpha ses kasmak için ideal mi? Stereoya benzer bi teknoloji var. Ama daha iyi '2 Odalı' gibi bi şey. Oyunlarda iyi performans çıkarır mı?
Dostum Could Alpha bu fiyat segmentinde alabileceğin en iyi kulaklıktan biri ve tabiki oyunlarda iyi performans çıkarır 27.000hz değerine sahip bir kulaklıktan bahsediyoruz.
En bariz örnek eski e-spor oyuncusu berk rip tepe bile could alpha kullanıyor.
Paran varsa kesinlikle Could Alpha al yoksa Arctis serilerine yönelebilirsin.

Dostum Could Alpha bu fiyat segmentinde alabileceğin en iyi kulaklıktan biri ve tabiki oyunlarda iyi performans çıkarır 27.000hz değerine sahip bir kulaklıktan bahsediyoruz.
En bariz örnek eski e-spor oyuncusu berk rip tepe bile could alpha kullanıyor.
Paran varsa kesinlikle Could Alpha al yoksa Arctis serilerine yönelebilirsin.
Ancak Berk Rip in yayında gördüm Cloud Alpha yı Cloud 2 nin ses kartıyla kullanıyor. Ses kartı olmadan da iş yapar mı?? Bu arada Arctis 3 düşünüyordum lakin çok fazla geri iade eden var.
Anakartı ASUS ROG B450-F düşünüyorum Cloud Alpha alsam ciddi manada kaliteli ses sunar mı?

Son düzenleme:
Ancak Berk Rip in yayında gördüm Cloud Alpha yı Cloud 2 nin ses kartıyla kullanıyor. Ses kartı olmadan da iş yapar mı?? Bu arada Arctis 3 düşünüyordum lakin çok fazla geri iade eden var.
Anakartı ASUS ROG B450-F düşünüyorum Cloud Alpha alsam ciddi manada kaliteli ses sunar mı?

Knk ses kartını sonradan alabilirsin 150-200TL' ye çok rahat bulunuyor ve ilk aşamada alpha işini yeteri kadarıyla görür.

Hs50'li kullanıyorum tam bir fiyat performans canavarı. Hem müzik, hem oyun için ideal ayrıca Ios ve Android uyumlu olması ve yanında telefon ve pc özel jak dönüştürücü gelmesi de büyük bir artısı.

Ama eğer çoğunlukla profesyonel olarak yüksek ranklarda competitive online fps oyunlar oynuyorsan 7.1 senin için daha avantajlı olacaktır. Fakat yorumlarda bazı 7.1 kulaklıkların müzik konusunda başarısız veya eksik kaldığını söyleyenler var.

7.1 alacaksan yine Corsair ve Steelseries markalarını öneririm. 7.1 kulaklıklarda yazılım çok önemli ve bu iki marka gerek yazılım, gerek kalite olsun diğer markalara göre bir tık önde. Özellikle Corsair markasını yıllarca kullanıyorum gayet sağlam ve uzun ömürlü ürünler üretiyor, tavsiye ederim.

Not: Her markanın iyi ürünü olduğu gibi kötü ürünü de olabilir, almadan önce kullanıcı yorumları ve incelemelere göz at.

Hs50'li kullanıyorum tam bir fiyat performans canavarı. Hem müzik, hem oyun için ideal ayrıca Ios ve Android uyumlu olması ve yanında telefon ve pc özel jak dönüştürücü gelmesi de büyük bir artısı.

Ama eğer çoğunlukla profesyonel olarak yüksek ranklarda competitive online fps oyunlar oynuyorsan 7.1 senin için daha avantajlı olacaktır. Fakat yorumlarda bazı 7.1 kulaklıkların müzik konusunda başarısız veya eksik kaldığını söyleyenler var.

7.1 alacaksan yine Corsair ve Steelseries markalarını öneririm. 7.1 kulaklıklarda yazılım çok önemli ve bu iki marka gerek yazılım, gerek kalite olsun diğer markalara göre bir tık önde. Özellikle Corsair markasını yıllarca kullanıyorum gayet sağlam ve uzun ömürlü ürünler üretiyor, tavsiye ederim.

Not: Her markanın iyi ürünü olduğu gibi kötü ürünü de olabilir, almadan önce kullanıcı yorumları ve incelemelere göz at.
HS50'yi beğendiğiniz aşikar. Yalnız bana eksi tarafları da lazım. Eksileri nedir? CS:GO gibi profesyonel oyunlarda adamın nerede olduğunu net bi şekilde duyabiliyor musunuz?

HS50 kullanıyorum oyun ve müzikte işimi görüyor ancak bazı eksileri var örneğin; müzik dinlerken ses arttırıp azalttığım sırada anlık cızırtı yapıyor. Ayrıca mikrofonu çokta iyi değil. Tamam sesini iyi veriyor ancak biraz mikrofonu ağızdan uzak tutmak gerekiyor fakat bu seferde etraf seslerini de karşıya iletiyor sıkıntı oluyor.
Bende HS50 kullanıyorum ama şuana dek bu sorunları yaşamadım. Emin değilim ama ses kartı veya jak girişi ile alakalı olabilir.

HS50'yi beğendiğiniz aşikar. Yalnız bana eksi tarafları da lazım. Eksileri nedir? CS:GO gibi profesyonel oyunlarda adamın nerede olduğunu net bi şekilde duyabiliyor musunuz?
Evet ama kaliteli 7.1 bir kulaklıkla kıyaslarsan 7.1 ile sesin nereden geldiğini daha rahat anlarsın. Aklıma gelen eksileri ise mikrofonu arka plan (tv, arkadaki ev halkı konuşmaları vb) sesleri bazen karşıya gidebiliyor ve Surround performansı biraz zayıf.
Anakart modeliniz neydi?
GIGABYTE GA-Z77-D3H Intel Z77
Anakart modeliniz neydi?
Bu arada benzer mikrofon problemini arada bende yaşıyorum sadece cızırtı olayını hiç yaşamadım.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı