Stok Fan 4800 RPM hızda çalışıyor

@ExecutioneR_ Sen Win8.1'e geçicne sıcaklık değişecek mi sanıyorsun? Uzaktan yakından 2 gram alakası varsa... SSD olmadan Win10 bal gibi de çalışır. Arkadaşın sistem özellikleri Win10'da gayet akıcı çalışmak için yeter de artar

Eğer sorunun donanımsal değil yazılımsal olduğunu varsayarsak, yani bu format attıktan sonra olduysa ve donanımı ellemediysen sorun yazılımsaldır doğal olarak.

Büyük ihtimalle zararlı bir yazılım işlemcinizi kullanıyor olabilir. İndexleme falan hiç biri fanın 4800 RPM'de çalışmasına neden olmaz. Eğer yeni format attıysan hiç uğraşmadan tekrar format atmanı öneririm. Ayrıca korsan Windows'a destek vermiyoruz. İnternette 30 TL'ye OEM Windows 10 key'leri bulunmakta onlardan alın. Büyük ihtimalle crack indirdiğiniz zaman zararlı bulaştırmışsınız.

Ayrıca o tür programlara güvenme. Önce AIDA64 yükle sıcaklıklara ondan bak. Diğer programların yanlış gösterme ihtimali yüksek.

Son düzenleme:
@ExecutioneR_ sen WiN8.1'e geçicne sıcaklık değişecek mi sanıyorsun? Uzaktan yakından 2 gram alakası varsa. SSD olmadan Win10 bal gibi de çalışır. Arkadaşın sistem özellikleri Win10'da gayet akıcı çalışmak için yeter de artar bile.

Sorunun format atmakla ne alakası var yahu hala çözebilmiş değilim? Çarşıdaki bakkalar gibi konuşuyorsun. Format at bilgisayar yanıyorsa bile düzelir (! )

Sorun işlemci soğutucunda gözüküyor.
  1. işlemci soğutucun tam oturmamış olabilir eğer çıkarıp tekrar taktıysan.
  2. her ne kadar attığın dandik programa güvenmesem ve Aida64 değerlerini atana kadar muamma da olsa eğer o sıcaklıklar doğruysa işlemcin boşta gereğinden fazla ısınıyor demektir. Bu da ilk maddedeki bir duruma işaret ediyor.
  3. fanın hızlı dönmesini ise fan bağlantısını yanlış yere yaptığından kaynaklanabileceğini düşünüyorum. CPU_FAN'A taktın değil mi işlemci fanını?
Peki bir şey soracağım Windows 7'de neden bu sorunlar olmamış? Kasa da hiçbir şey ellemeden bu formatı atmış. Fan da nasıl sıkıntı olabilir ki? Ben SSD olmadan W10 çalışmaz diye bir şey demedim. SSD olursa daha akıcı çalışır dedim. Daha yazdığım mesajı okumamışsınız ve konu sahibinin yazısını okumamışsınız.

Son düzenleme:
Ne alaka yahu? @bulutsama Sakın Win 8.1'e geçmek gibi bir hata yapmayın. Sisteminiz Win10 için gayet yeterli. Güncel işletim sistemi her zaman daha iyidir.
Ayrıca sıcaklıklar ve fan hızları dandik programlarda yanlış görünebilir. AIDA64 indirip sıcaklık ve fan hızı değerlerin ekran görüntüsünü atın.
1567087295984.png

Arkada CS:GO açık değil.
Arkadaşlar sorunum çözüldü kasanın yan kapağını söktüm düzeldi teşekkürler.

Son düzenleme:
@bulutsama Kasa kapağını açtığınızda sıcaklıklar düştüğü için fan hızı da düşmüş olabilir ancak kasa kapağını açmak kesin bir çözüm değil. Yine de size kalmış tabii ki.

Gene de BIOS ayarlarını default yapmayı deneyebilir misiniz?
Peki bir şey soracağım Windows 7'de neden bu sorunlar olmamış? Kasa da hiçbir şey ellemeden bu formatı atmış. Fan da nasıl sıkıntı olabilir ki? Ben SSD olmadan W10 çalışmaz diye bir şey demedim. SSD olursa daha akıcı çalışır dedim. Daha yazdığım mesajı okumamışsınız ve konu sahibinin yazısını okumamışsınız.
Arakdaş crack yaparkens sistemine bir zararlı bulaştıysa ve CPU'sunu sömürdüyse gayet normal.
Bir de konunun başında format sonrası olduğunu kaçırmışım kusura bakmayın mesajı sonradan düzenledim. Ancak gene de Win8.1'e sıcaklık düşsün diye geçmek saçma. Hala mesajımın arkasındayım.

@bulutsama Kasa kapağını açtığınızda sıcaklıklar düştüğü için fan hızı da düşmüş olabilir ancak kasa kapağını açmak kesin bir çözüm değil. Yine de size kalmış tabii ki.

Arakdaş crack yaparkens sistemine bir zararlı bulaştıysa ve CPU'sunu sömürdüyse gayet normal.
Bir de konunun başında format sonrası olduğunu kaçırmışım kusura bakmayın mesajı sonradan düzenledim. Ancak gene de Win8.1'e sıcaklık düşsün diye geçmek saçma. Hala mesajımın arkasındayım.
Win8.1'e geçince sıcaklık düşmez ki zaten düşer mi yazdım ben ? He bu arada arkadaş Windows'u kendi sitesinden indirdiğini söylemiş :)

Crack'lemek için kod girdiğini falan söylüyordu fark ettiyseniz.

Siz öyle yazmadınız ancak arkadaşın sıcaklık sorunu konusuna Win8.1' geçin yazarak cevap vermişsiniz başka ne ifade ediyor olabilir ki?

Crack'lemek için kod girdiğini falan söylüyordu fark ettiyseniz.

Siz öyle yazmadınız ancak arkadaşın sıcaklık sorunu konusuna Win8.1' geçin yazarak cevap vermişsiniz başka ne ifade ediyor olabilir ki?
Arkadaşın sisteminde SSD bulunmadığı için ben öyle dedim. HDD bulunan sistem de SSD kadar performans vermez W10'da bal gibi çalışır falan yazmışsınız yahu zaten çalışır SSD gibi performans vermez.
Neyse. Arkadaşım senin yazdığın kodlar senin bilgisayara olmamış sen en iyisi o kodları yazmadan Windows'u kullan. Ama deneme süresi bitince yapacağın bişey yok. Ya da varsa onu yap. Benim tercihimdir W8.1'e geçmek sen bilirsin.

Son düzenleme:
@ExecutioneR_ Ssorun onda değil. SSD yok diye doğrudan Win 8.1 önerdiniz yanlış olan kısım burasıydı.
Ve ayrıca arkadaşa katılıyorum eğer yeni format attıysanız tekrardan Win10 atıp cracklemeden kullanın. Yahu zaten cracke gerek yok ki internette 30 TL'ye orjinal OEM keyler satılıyor.

SSD bulunmayan sisteme W10 gitmez. Siz en iyisi W8.1 yükleyin kullanıyorum ve memnunum.
Buradan ISO'yu indiriceksin. Karşına CD key girme yeri gelecek kurlum esnasında.
Kolay gelsin :)
Bişey soracam bende de ssd yokta win10 kullanmam sakıncalı mıdır? 2 aydır kullanıyorum ama hiç bi hata felan görmedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı