Stok fan yeterli midir?

Merhaba, yeni konu açmaktansa ben de buradan sormak istedim. Ryzen 5 2600 kullanıyorum, Gigabyte B450M S2H anakart ile. Herhangi bir OC yapmadım. Cpu-Z den stress test'e soktuğumda 70-75 arası sıcaklık alıyorum, boşta ise 40 derece. Bu değerler normal mi? Kasamda 2 adet tavan, 1 adet ön,1 adet egzoz fanı bulunmakta.
Normaldir.

İşlemci için stok fan yeterli midir?

Yoksa başka bir soğutucu alınmalı mıdır?

İntel stok fan ile işlemci yükte 65-66 derecedeydi. Aslında sıcaklığa takılmadım fakat sivrisinek sesi gibi sürekli vızz sesi çıkardığı için gidip şu fanı aldım:

İşlemci sıcaklığı 59-60 dereceye düştü. En önemlisi sıfır ses oldu ekran kartı 60 dereceye kadar dönmediğinden, kasada ek fan bulunmadığından bilgisayar varmı yokmu belli değil. Satın aldığıma pişman mıyım ? Kesinlikle hayır sıfır ses olması yeterli 5 derecelik farkı ekstra getiri olarak görüyorum. Bu model slim modeli (ucuz ve küçük) 240TL ye 8 bakır borulu büyük model tabi ki daha iyi soğutur.

Senin baştaki soruna gelecek olursak, ses problemin yoksa, OC yapmayacaksan yeterlidir.

Merhaba, yeni konu açmaktansa ben de buradan sormak istedim. Ryzen 5 2600 kullanıyorum, Gigabyte B450M S2H anakart ile. Herhangi bir OC yapmadım. Cpu-Z den stress test'e soktuğumda 70-75 arası sıcaklık alıyorum, boşta ise 40 derece. Bu değerler normal mi? Kasamda 2 adet tavan, 1 adet ön,1 adet egzoz fanı bulunmakta. (Zalman Z11 Neo)
Değerlerin normal merak etme.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı