Stoklar ne zaman düzelecek?

Madencilik bitmeyecek. Sadece ETH madenciliği bitecek. Son ETH 2.0 lansmanından sonra ETH mining sona erecek. Zaten kazım gücü sınırlarına ulaşmış durumda. Eğer madenciler ellerindeki kartları satmak ve bu işten çekilmek yerine başka coin mining'ine girerse geçmiş olsun.

Yani mining hep devam edecek sadece ETH yerine başka şeyler mi gelecek?

Ethereum bitse ne olacak ki.
Hazır sistemini kurmuş, alt yapısı olan adam asla bozmaz onca şeyi.

Şu an alt coinler de para kazandırıyor.
Alternatif kripto paralar var.
Ethereum biter, zikthireum başlar.
Gibi gibi.

Çok teşekkür ederim efendim :). Bu işlere karşı bayağıdır ilgim var ve babamda başlamamı çok istiyor taa ki sınavdan sonra. YKS'ye 4 ay kaldı direk stok kovalamaya başlayacaktım ama ETH devri biterse ne olacak diye düşünüyordum, dediğiniz mantıklı geldi bana da. Bir de teknik analiz dersleri aldım mı kendimi daha iyi hissederim. Tekrardan teşekkürler.

Bazı arkadaşlar çok masum gerçekten 3060 ların 3000 4000tl ye stoğa gireceğini düşünüyor. Çoğu firma bu kartları kasa ile birlikte satacak yani tek satış yapmayacak. Tek satış yapanların da fiyatları şu durumda 10000 civarı olur. İyi modellerin daha fazla bile olabilir. Bir de mining işi çok karlı bir sekilde devam ediyor ve gelecekte bunun ne olacağı da belirsiz. Diyelim eth 1000 dolar bandına geriledi. Bu sefer dolar artarsa gene fiyatlar düşmeyecek. Kimse kazancı biraz düşecek diye kartlarını satmaz. Anca eski kartlar bulunabilir onlar da zaten çok fazla tüketim yapan ve getirisi artık kurtarmayan yorulmuş modeller olur. Bu arada 3060 lar günlük 7 dolar civarı kazanç sağlıyormuş algo isimli coinde. Yani önlem falan yok

Nvidia'nın kendi sitesinde verdiği fiyattan almak imkansıza yakın hatta yakın bile değil. 2 Aralık çıkışında 4900'den aşağı 3060Ti yoktu 1-2 yerde daha düşüğüne girdiyse girdi ki anında kapıldı onlar da zaten. Çok iyi hatırlıyorum Vatan Bilgisayara isim yazıyorlardı gelince arayalım diye yazdırdım aradılar 5500 mü ne dediler Zotac için. Akşamına Gamegaraj üzerinden Palit Dual aldım 4900'e. Dediğim gibi gördüğüm en iyi fırsat 4800'lere mi ne ROG satıldı bir ara o da hemen bitti.

2 Aralık tarihinde de diyorlardı yok Nvidia şu fiyatı öneriyor düşecek falan bayağı düştü. Madencililk bitse dahi 3060Ti 5-5.5 altına inmez çünkü zaten satacak. Bu şartlarda 3060 6K altına çıkmaz, üstüne çıksa da bitecek her türlü satacaklar çünkü. Amazon bile MRPT fiyatlarının üstünde kart koyuyor ara sıra ve gidiyor. 800-900$ bandında stok girişlerinde saniyler bile sürmeden 3070'ler tükeniyor 700$'lardan 3060Ti gidiyor. Bu dönemde imkansız. 3060'lar yurt dışı Amazonlarda 500€ civarlarından gitti ön siparişleri PNY marka. Hatta çok iyi hatırlıyorum Almanya üzerinde ROG 3060 1000€'dan ön sipariş açmıştı bir ara ve alan yine vardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı