Ayıplı Ürün Nasıl İade Edilir?

Itechin.g

Megapat
Makaleler
3
Yaklaşık 4 ay önce Vestel Venus 5580 bir telefon aldım fakat ürün alındığı tarihten itibaren açılıp kapanmaya başladı. Başlarda fazla takmadım telefonu en güncel sürümü olan Android 7'ye yükseltince sıkıntısı daha arttı(rahatsız edecek düzeyde). Ürünü 3 kez onarım istemiyle servise gönderdim fakat hiçbiri çözüm olmadı hatta telefona tutup 5580T yazılımı yüklemişler onla açılıp kapanması biraz azaldı gibi. Ama bu sürümde de Android güncellemesi yapamıyorum üstüne bir de saçma sapan Turkcell yazılımları geldi ve telefondan silinmiyorlar. 650 MHz'de çalışan GPU 450'ye düştü, delireceğim. Sizlere sormak istedim, yarın tüketici haklarına başvurmayı düşünüyorum fakat artık kafam karıştı ne diyerek başvuracağımı şaşırdım. Vestel sağ olsun.

1. Telefonda hatalı yazılım var ve bu yüzden satarken bana vadettikleri özellikleri taşımıyor(bunu tüketici haklarına sunabilir miyim?).
  2. Telefonda önceden belli başlı nedenlerden dolayı(benim gözlemlerime göre)açılıp kapanıyordu şimdi kafasına göre davranıyor yani siz mutlu mesut PC'de ya da TV'de takılırken sinir bozucu bir açılıp kapanma sesi duyuyorsunuz.(sözde onardılar)

Bir de telefonu 4. kez servise iade talebiyle ve hatalarını belirterek gönderdim fakat kutuyu bile açmaya tenezzül etmemişler telefon geldiğinde açılıp kapanıyordu (yüz kere açılıp kapanınca düzeliyor) açıldığında direkt evdeki nete bağlandı, bırakın doğru yazılımı atmayı sıfırlamamışlar bile.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı