Stokta olmayan ürünün değişimi

batucosplay

Centipat
Daha fazla  
Arena Bilgisayar'dan Razer DeathAdder V2 mouse için değişim veya iade raporu aldım. Ben de satıcıya belgeyi gönderdim. Satıcı biz İtopya'dan aldık haber bekliyoruz dediler. Az önce de talep açtık sonuçlanmazsa paranızı iade edeceğiz dediler. İade istemiyorum dedim daha cevap vermediler ama ürünü de artık satmıyorlar. Ürün yok derlerse ne yapmam lazım? Şu an fiyatı 3 kat arttı. İade edilirse alamam.

Arena Bilgisayar'dan Razer DeathAdder V2 mouse için değişim veya iade raporu aldım. Ben de satıcıya belgeyi gönderdim. Satıcı biz İtopya'dan aldık haber bekliyoruz dediler. Az önce de talep açtık sonuçlanmazsa paranızı iade edeceğiz dediler. İade istemiyorum dedim daha cevap vermediler ama ürünü de artık satmıyorlar. Ürün yok derlerse ne yapmam lazım? Şu an fiyatı 3 kat arttı. İade edilirse alamam.
Değişim yapacaksa ve ellerinde o ürün yoksa o ürünün bir üst modelin değişimini yapmak zorundalar diye biliyorum hocam.

Ben Steelseries'te iade almıştım değeri 100 dolar olan fareden 699₺ iade geldi itiraz etsem de bir sonuç alamadım. İade almadan THH'ye başvursan belki farklı olabilir.

Tercih hakkı tüketicinin değil mi?

Eğer ürün garanti kapsamında değişimi onaylandıysa satıcı değil zaten garanti birimi değişim yapar ya da ürün tedavülden kalktıysa yeni seri modelini temin eder. Ama siz satıcı üzerinden iade ve değişim başlattıysanız satıcı stoğunda varsa değişim yoksa para iadesi yapar geçer.

Eğer ürün garanti kapsamında değişimi onaylandıysa satıcı değil zaten garanti birimi değişim yapar ya da ürün tedavülden kalktıysa yeni seri modelini temin eder. Ama siz satıcı üzerinden iade ve değişim başlattıysanız satıcı stokunda varsa değişim yoksa para iadesi yapar geçer.

Belgeyi Arena bilgisayar verdi. Satıcıya gönderin değişim yapsınlar dediler. İade yapacak olurlarsa Arena bilgisayar ile mi görüşmem lazım?

Belgeyi Arena bilgisayar verdi. Satıcıya gönderin değişim yapsınlar dediler. İade yapacak olurlarsa Arena bilgisayar ile mi görüşmem lazım?

Arena bilgisayar bu cihazın garanti servisi mi? Eğer öyleyse değişimi garanti kapsamında Arena Bilgisayar yapmalı. Çünkü şuan sizin satıcıyla iade değişim yapmanız ayıplı mal kapsamında olacak satıcının da bu konuda hakları var dediğim gibi para iadesi yapma hakkı doğar.

Arena bilgisayar bu cihazın garanti servisi mi? Eğer öyleyse değişimi garanti kapsamında Arena Bilgisayar yapmalı. Çünkü şuan sizin satıcıyla iade değişim yapmanız ayıplı mal kapsamında olacak satıcının da bu konuda hakları var dediğim gibi para iadesi yapma hakkı doğar.
Ücret iadesi yapacak olurlarsa Arena Bilgisayar ile görüşeceğim o zaman. Sağolun hocam.

Tercih hakkı tüketicinin değil mi?

Satıcıya mı yoksa Arena Bilgisayar'a mı baskı yapmalıyım?

Evet hocam seçenek hakkı tüketicinin fakat değişim dediğiniz hakkın kanunda " imkan varsa ayıpsız misli ile değişim" şeklindedir.

Fakat bu satıcı stok yok diyerek hakkınızı kullanmanızı engelleyemez. THH yolu açık, ürünün distribütörleri ürünü temin edebiliyor mu incelenir, temin edilmiyorsabilirkişi tarafından ürünün piyasa araştırması yapılıp muadil ürünlerin listesi çıkarılır. Bu listeden hiçbirisi temin edilemiyorsa o zaman kanundaki imkan varsa ibaresi işler ve değişim hakkınızı kullanamazsınız. Ki bu durum belirttiğiniz mouse modeli için bence çok zor.

Bana sorarsanız satıcıya haklarınızı bildiğinizi detaylıca belirtin ve satıcının elinde olan işinizi görecek bir fareye güncel fiyat farkının yarısını verip almayı teklif edin. Yani ortayı bulmaya çalışın.

Olurda THH'ye başvuracak olursanız etiketlerseniz yardımcı olurum. Geçmiş olsun

Yeni konular

Geri
Yukarı