Çözüm STOP Ransomware Deşifre Aracı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İşinize yaradı mı?

• Evet

Oy: 25 24,5%
  • Hayır

Oy: 25 24,5%
  • Farklı Ransomware çeşidi bulaştı

Oy: 52 51,0%

• Oy verenlerin toplamı
    102
  • Anket kapandı .
Dediğin yazılım zaten kullanılıyor ancak bu şifreleme bitmeden son dosyalar genelde fazla hasar almadığından bir ihtimal kurtarma yazılımları görebiliyor. Photorec genelde kullandırıyordum ancak ilk varyantlarda işe yarıyor güncel varyantlarda işe yaraması yok denecek kadar az. Çözülme yok yani.

Rehberi tam okuyun. Gerekli cevaplar rehberde mevcut. MP3 dosyalar kolayca bulunabilir ancak kurtarmak isterseniz ihitmali var. Diğer formatlar için rehberde yazan kural geçerehber dediğiniz buradaki 42 sayfadan mı bahsediyorsunuz? Anlamadım da. Bu 42 sayfa içinde bir anlatım yazısından mı?

1 Yıl geçti üzerinden Murat hocam. Bir an önce çıksa çok sevineceğim dosyalarımı saklıyorum oylecek. HESE çevrimiçi şifrelenmiş :(
Zamanında söylemişimdir. Seneler sonra bir ihtimal sadece çözülmesi. Araç ile senede bir kontrol etmekten başka çareniz yok maalesef. Çevrimiçi olması imakansız sadece o varyantı yayan kişinin yakalanması veya açıklarını bulamkla yazılıma anahtarları ekleniyor bunun dışında imkanı yok maalesef.

Bazısı çevrimiçi bazısı çevrimdışı olduğu için çözüm bulunduğunda bazı dosyaların şifreli kalacak bazıları şifresi çözülebilecek.
Rehberi tam uyguladıysanız yedekleyebilirsin.
Hocam rehberi tam uygulamaktan kastınız nedir? 10'dan fazla kez okudum fakat tam olarak ne yapacağımı anlamadım henüz. İstenilen dosyaları size paylaştım, son olarak dosyaları yedekleyip format atmak mı kaldı? Ve tüm dosyalarım .jydi uzantılı şifrelenmesine rağmen bazısı çevrimiçi olup bazısı nasıl çevrimdışı oluyor? Üstelik .jdyi uzantısını çevrimdışı uzantılar listesine eklemişsiniz.

Geri
Yukarı