Çözüm STOP Ransomware Deşifre Aracı

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

İşinize yaradı mı?

• Evet

Oy: 25 24,5%
  • Hayır

Oy: 25 24,5%
  • Farklı Ransomware çeşidi bulaştı

Oy: 52 51,0%

• Oy verenlerin toplamı
    102
  • Anket kapandı .
Arkadaşlar konu dışı olabilir ama bu virüsü nasıl yiyorsunuz? Yani ne gibi dosyalardan bulaşma ihtimali olan bir virüs? Antivirüs kullanıyorum ancak böylesi bir şeyle karşılaşmamak için daha çok önlem almak istiyorum açıkçası.

Arkadaşlar konu dışı olabilir ama bu virüsü nasıl yiyorsunuz? Yani ne gibi dosyalardan bulaşma ihtimali olan bir virüs? Antivirüs kullanıyorum ancak böylesi bir şeyle karşılaşmamak için daha çok önlem almak istiyorum açıkçası.
Bilmediğin dosyayı açmama, indirmemek, illegal kullanmamak, her gördüğün linke basmamak, epostalardan dosyaları gereksizse açmamak.

Bilmediğin dosyayı açmama, indirmemek, illegal kullanmamak, her gördüğün linke basmamak, epostalardan dosyaları gereksizse açmamak.

Hocam tekrar kusura bakmayın ancak man in the middle attack tarzında bir hata aldım ve bununla ilgili bir konu oluşturdum, etiket attım ama görmediniz sanırsam, bakma şansınız var mı?

Jpyi adında bir uzantı yok bu varyantta ancak benzer gibi görünüyor. Rehberde istenen dosyaları paylaşırsanız kontrol edelim.
Allah rahmet eylesin. Başınız sağ olsun. Bu durum üzücü ancak bu dosyalar için ne diyeceğimi belirtmiştim konuda. Önlem almayanlara üzülmüyorum çünkü artık 2021 uzay çağına geçiyoruz AV kullanmayı bilmiyor insanlar kaç kere uyarmamıza rağmen. Sadece umarım çözümü vardır diye temenni edebilirim istenen dosyaları paylaşınca belli olacak artık. Geçmiş olsun. Başka yerlerde çözüm aramayın daha kötü hale getirirsiniz benden demesi.

Murat Bey Merhaba. Rehberde istenen dosyaları paylaşıyorum. Şu maddeyi bulamadım:
(C klasöründe SystemID/PersonalID.txt adında bir TXT dosya bulacaksınız bunu da ekleyin.)
Yaptıklarımı incelerseniz bir eksiğim, hatam varsa belirtirseniz halletmeye çalışırım. Google Drive 'a yükleme ve paylaşma yaptım. (Herkes düzenleyebilir) olarak. İlk defa yapınca umarım hatalı olmamıştır. Teşekkürler şimdiden...
WhatsApp Image 2021-06-22 at 00.08.12.jpeg
WhatsApp Image 2021-06-22 at 00.07.59.jpeg
Yeni klasör.rar

Yaptıklarımı incelerseniz bir eksiğim, hatam varsa belirtirseniz halletmeye çalışırım. Google Drive 'a yükleme ve paylaşma yaptım. (Herkes düzenleyebilir) olarak. İlk defa yapınca umarım hatalı olmamıştır.
Google yerine farklı bi yere upload edin zararlı gördüğünden silmişler.

Resimlerde yanlış yaptığınız gözüküyor. Aynı dosya değiller. Şifreli ve şifresiz aynı dosya gerekli. Uzantı silip mi yapmaya çalıştın?

Google yerine farklı bir yere upload edin zararlı gördüğünden silmişler.

Resimlerde yanlış yaptığınız gözüküyor. Aynı dosya değiller. Şifreli ve şifresiz aynı dosya gerekli. Uzantı silip mi yapmaya çalıştın?

Tamam eve gidince upload ederim. Yoo ben resim ve videolari bazen iki üç yere kopyalarım. Tesadufen APPLE101 klasörünü iki yere kopyalamistim. Virus bulasinca PC'ye bulasmayan hard diskten orijinalini bulup hepsini sıkıştırdım.Uzantılara dokunmadım. Virüslü olanların uzantısı ne olursa olsun jdyi geliyor. Word belgesindede filmdede videodada...
Not: ilk fotograftaki dogru haklisiniz. WhatsApp webden gonderip adini degistirdim. Ama olmadi. Sonucu vermedi zaten. Bende virüslü harddiski takip virusluyu kopyaladim. Sonra cikarip virussuz harddiski takıp onu kopyaladim. Oyle sıkıştırdim. 2. Foto da bu yaptığıma ait.

Son düzenleme:
Ad değişmeyecek işte :) Aynısı olacak adlar isim içerik. Sadece biir şifreli biir şifresiz olacak. Neyse yapamıyorsanız kalabilir o.
İstenenleri paylaşınca bakarız duruma.
Murat bey 2 fotoğrafta aynı dosyalara ait değil. İlk fotoğrafta değişiklik yaptım. Test edilmedi. 2. fotoda doğru yaptım. Adıyla hiç oynamadım(whatsapp webden değil direk diskten kopyaladım yani). Şimdi youtube dan 2. upload nasıl yapılır öğrenip link paylaşacam.

Yeni konular

Geri
Yukarı