Strateji Oyunu Tavsiyesi

Newtype

Hectopat
Strateji oyunu tavsiyesi istiyorum. Civilization V , Europa Universalis 4'ü oynadım. Doğrusu bana EU4 karışık gibi geldi. Karmaşık olmayan strateji oyunu öneriniz var mı? Ya da iş adamı olma, ticaret yapma gibi önerdiğiniz oyunlar var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İş kurma değil de kolonilerinizi, filolarınızı oluşturup savaş, ticaret yapabileceğinizin online bir oyun var : Ogame.

Rise of nations,
Medieval total war,
Rome total war,
Battle for middle earth.

Bunlar strateji sever olarak zevkle oynadığım, bitirip bitirip tekrar başladığım oyunlardır :)

Crusader Kings oyununu öneririm, gerçi daha hiç oynamadım ama geçenlerde Steam'da ücretsiz olarak dağıtıldı Crusader Kings 2, oradan aldım, Cities Skylands vardı hatırladığım bunada bak, birde adını hatırlamadığım Arap çöllerinde kervanlarla ticaret yaptığımız bir oyun vardı, bunlara bak belki beğenirsin.

Aradığınız oyun bence Anno 1404. Bu eski çağlarda geçiyor. Gelecekte ve uzayda geçen iki devam oyunu da var. Ama onları oynamadım. Anno 1404'e bir göz gezdirin bence. Şehirleşme ve ticari dengeler üzerine kurulu.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı