Stream için yeterli internet hızı

AmedeusB

Kilopat
Merhaba.

Arkadaşlar öncelikle 16mbit internet paketim var. 50 GB ADKN mevcut. 50 GB'den sonra 3 mbit'e düşüyor. Stream yapmak için 35 mbit'e güncellemek istiyorum. Sizce 35 mbit internet hızı stream için yeterli olur mu ? Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Not: 24 ay taahhütüm var.

Yapacağım internet:

asdf.jpg

Şimdi buldum, köşeye bir yere başka bir başlık altından sıkıştırmış sevgili TTNET firması. 24 Mbps'ye kadar 1 Mbit upload hızı, 24 ve üstü için 2 Mbit upload hızı sunuyor.

Daha detaylı bilgi verirseniz yardımcı olabiliriz.
Yayını 1080p , 720p vb. hangi formatta vermeyi planlıyorsunuz?
İnternet hızınız 16 mbite kadar download 1 mbite kadar upload yani tam olarak 16 download 1 upload olmayabilir.
Öncelikle ookla speedtest vb. hız testi ölçüm sitelerinden birinde hızınızı ölçün upload hızınız kaç çıkarsa 1080 p 720p formatta vereceğinizi belirlersiniz.
1 mbit upload hızınızda akn yoktur.(ttnet fibernette böyle hipernette nasıl bilmiyorum)

720p veya 480p yayın yapmayı istiyorum ayrıca online oyun yayını yapacağım için ping olmaması gerekiyor. Bunun için yeterli upload ve download hızı da gerekli. En yeterli olanı 480p için hangisidir ?

1mbitle 720 p yayın verebilirsiniz.
Öncelikle size gelen upload hızınızı öğrenmelisiz.
Ookla speedtest vb. hız testlerinde hızınızı test edin.
Tam olarak 1 mbit almıyor olabilirsiniz santrale olan uzaklığınız hızınızı etkileyecektir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı