Streamlabs ile kaliteli videolar çekilebilir mi?

x.unhead

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. OBS video çekiyorum ve ne yalan söyleyim, video yüklendikten sonra kalitesi iğrenç gözüküyor. YouTube falan yüklediğimde. Bu problem sizce Streamlabs düzelme ihtimali var mı? Uzun süredir bu bilgisayarda ne zaman OBS ile video çekip yüklesem YouTube'da hep aynı problem... Yardımcı olursanız sevinirim.

Nvidia kartınız varsa kendi canlı yayın paylaşımı veya oyun kaydı çok iyi. PC özellikleri ile alakası var mı ya da internet hızı ile (canlı yayın için) pek bilemedim ancak gayet akıcı ve düzgün izlenebilir kayıt alıyor ama dosya boyutu çok yüksek (100GB geçiyor bazen) olabiliyor. Shadow play mi adını bilmiyorum ama ALT+P tuşuna ayarladım ben. (Belki varsayılan öyledir tam hatırlayamadım.)

NVIDIA kartınız varsa kendi canlı yayın paylaşımı veya oyun kaydı çok iyi. PC özellikleri ile alakası var mı ya da internet hızı ile (canlı yayın için) pek bilemedim ancak gayet akıcı ve düzgün izlenebilir kayıt alıyor ama dosya boyutu çok yüksek (100GB geçiyor bazen) olabiliyor. Shadow Play mi adını bilmiyorum ama alt+p tuşuna ayarladım ben. (belki varsayılan öyledir tam hatırlayamadım.)

Hocam 2 yıldır falan bu bilgisayarı kullanıyorum nereden baksanız aldığımdan beri böyle bir problem var aslında video normal kayıt alınmış halinde güzel çıkıyor ama YouTube yüklendiği zaman nasıl kayıt alındıysa onun bir tık daha kötü halini veya pikselleşmiş olarak gösteriyor.

Ve evet NVIDIA ekran kartım bulunmakta.

Hocam 2 yıldır falan bu bilgisayarı kullanıyorum nereden baksanız aldığımdan beri böyle bir problem var aslında video normal kayıt alınmış halinde güzel çıkıyor ama YouTube yüklendiği zaman nasıl kayıt alındıysa onun bir tık daha kötü halini veya pikselleşmiş olarak gösteriyor.

Ve evet NVIDIA ekran kartım bulunmakta.
Youtube ayarlarınızı kontrol etmenizi öneririm. Özellikle kayıt ettiğiniz videoyu kaç bitrate ile kayıt alıyorsunuz ve youtube'a hangi kalite ve bitrate ile yüklüyorsunuz. Otomatiğe almayıp manuel ayar yapmayı deneyin. Şöyle söyliyeyim, kısa bir video çekin, kaliteli olsun. Deneme için youtube'a yükleyin bakın. Ben bu şekilde çözdüm sorunumu. Orjinal haliyle yüklemek istediğimde 35Mbit bağlantı ile 3gün süre vermişti. :D (Hesaplama sitesi var.)
13600K
3080
16GB Corsair RGB Pro
Kingston Kc300S
850W

YouTube ayarlarınızı kontrol etmenizi öneririm. Özellikle kayıt ettiğiniz videoyu kaç bitrate ile kayıt alıyorsunuz ve YouTube'a hangi kalite ve bitrate ile yüklüyorsunuz. Otomatiğe almayıp manuel ayar yapmayı deneyin. Şöyle söyleyeyim, kısa bir video çekin, kaliteli olsun. Deneme için YouTube'a yükleyin bakın. Ben bu şekilde çözdüm sorunumu. Orijinal haliyle yüklemek istediğimde 35Mbit bağlantı ile 3gün süre vermişti. :D (hesaplama sitesi var.)
13600K.
3080.
16 GB Corsair RGB Pro.
Kingston KC300s.
850W.

Hocam 25000 bitrate veriyorum ve üstüne 85 FPS olarak yüklüyorum ama YouTube hiçbir şekilde normal videodan aldığım kaliteyi YouTube'da göremiyorum hiçbir türlü önerebileceğiniz OBS ayarları varsa yaparım sorun değil.

Hocam 25000 bitrate veriyorum ve üstüne 85 FPS olarak yüklüyorum ama YouTube hiçbir şekilde normal videodan aldığım kaliteyi YouTube'da göremiyorum hiçbir türlü önerebileceğiniz OBS ayarları varsa yaparım sorun değil.
OBS kullanmadım, özür dilerim; ayar öneremem. Yalnızca ham videoyu nVidia ile kayıt alıp youtube'a 30 FPS 1080p ile yükledim. Bitrate ile oynamadım. Şuan videom yok, leş gibi Valheim oynadığım için sildim. Zaten deneme için yüklemiştim ama şunu söyleyebilirim kesinliklel canlı yayın açıp yüklemekten daha verimliydi. 1080p 30FPS (bitrate otomatik) canlı yayında görüntü sanki 360p çekilmiş gibi iken, kayıt alıp sonradan yüklediğimde hızlı sahnelerdeki droplar hariç 1080p görüntü aynısı idi. Ben tam ayarları anlayamadığım ve sürekli oyun oynayamadığım için çok kurcalamadım. Açıkçası 1 aydır da tekrar deneme yapmadım. İlk tecrübelerimdi. Yabancı kaynaklarda anlatımları var ama dilim yetmediği için pek de anlayamamıştım.
Sözün özü, 60FPS almak zaten en kötü iki katı dosya boyutu demek. Heleki 1080p'yi aşmayın bile. Youtube Studio sayfanızdan ön ayarları yapın, videoyu tekrar yüklerken oradan da gözden geçirin. Mümkünse ücretsiz olan Microsoft Store'dan veya başka bir yerden video edit programı indirerek işlemeyi deneyin, öyle yükleyin. Son dediğimi yapmadım. Climpchamp diye (MS Store'dan) bir program indirdim. İş ile alakalı bir düzenleme yaptım, neredeyse vaktimi hiç almadı. Videoyu izlemem ile işim bitti diyebilirim. Daha güzel uygulamalar da vardır.

Deneme yanılma dışında aklıma bir şey gelmedi. Kesin cevap veremediğim için üzgünüm, ayrıca ben de net bir yöntem okumak isterdim. :(

OBS kullanmadım, özür dilerim; ayar öneremem. Yalnızca ham videoyu NVIDIA ile kayıt alıp YouTube'a 30 FPS 1080p ile yükledim. Bitrate ile oynamadım. Şu an videom yok, leş gibi Valheim oynadığım için sildim. Zaten deneme için yüklemiştim ama şunu söyleyebilirim kesinliklel canlı yayın açıp yüklemekten daha verimliydi. 1080p 30FPS (bitrate otomatik) canlı yayında görüntü sanki 360p çekilmiş gibi iken, kayıt alıp sonradan yüklediğimde hızlı sahnelerdeki droplar hariç 1080p görüntü aynısı idi. Ben tam ayarları anlayamadığım ve sürekli oyun oynayamadığım için çok kurcalamadım. Açıkçası 1 aydır da tekrar deneme yapmadım. İlk tecrübelerimdi. Yabancı kaynaklarda anlatımları var ama dilim yetmediği için pek de anlayamamıştım.
Sözün özü, 60FPS almak zaten en kötü iki katı dosya boyutu demek. Heleki 1080P'yi aşmayın bile. YouTube Studio sayfanızdan ön ayarları yapın, videoyu tekrar yüklerken oradan da gözden geçirin. Mümkünse ücretsiz olan Microsoft Store'dan veya başka bir yerden video edit programı indirerek işlemeyi deneyin, öyle yükleyin. Son dediğimi yapmadım. Climpchamp diye (MS Store'dan) bir program indirdim. İş ile alakalı bir düzenleme yaptım, neredeyse vaktimi hiç almadı. Videoyu izlemem ile işim bitti diyebilirim. Daha güzel uygulamalar da vardır.

Deneme yanılma dışında aklıma bir şey gelmedi. Kesin cevap veremediğim için üzgünüm, ayrıca ben de net bir yöntem okumak isterdim. :(

Önemli değil hocam yardımcı olmaya çalışabilmen bile çok güzel bir şey teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için dediklerinizi deneyeceğim.

Geri
Yukarı