Streamlabs OBS ekranda karıncalanma sorunu

TncyKrmn

Hectopat
Herkese merhabalar.
Arkadaşlar Streamlabs OBS'de şöyle bir sorunla karşı karşıyayım. Programı açıyorum açıldıktan sonra bir anda sanki sıvı dökersiniz de yavaş yavaş yayılır ya, işte programda öyle bir karıncalanma başlıyor ve yayılıyor. Program çalışmasında bir sıkıntı yok, format attıktan sonra başladı bu sorun. Daha öncede test amaçlı kullandığım GOG Galaxy 2.0'da da aynı sorun. Olmuştu fakat düzelmişti kendiliğinden. Streamlabs OBS görüntüsü:

alıntı.jpg

Bu da Xbox Game Pass uygulamasında bunda da hafif hafif o karıncalanmayı görebilirsiniz.

alıntı 2.jpg

Bunların dışında bir sorun, bir problem yok sadece bu iki programda var.

HDMI kablosunu değiştirdim, parazit yapabilecek kablo falan kontol ettim. RAM'leri vs kontrol ettim. Reset attım, güncelleme yaptım, Windows 10 son sürüm güncel, ekran kartı, diğer driverler falan güncel, aklınıza gelecek çoğu şeyi denedim ama nafile, bir çözüm bulamadım.

Herkese merhabalar.
Arkadaşlar Streamlabs OBS'de şöyle bir sorunla karşı karşıyayım. Programı açıyorum açıldıktan sonra bir anda sanki sıvı dökersiniz de yavaş yavaş yayılır ya, işte programda öyle bir karıncalanma başlıyor ve yayılıyor. Program çalışmasında bir sıkıntı yok, format attıktan sonra başladı bu sorun. Daha öncede test amaçlı kullandığım GOG Galaxy 2.0'da da aynı sorun. Olmuştu fakat düzelmişti kendiliğinden. Streamlabs OBS görüntüsü:

Eki Görüntüle 503974

Bu da Xbox Game Pass uygulamasında bunda da hafif hafif o karıncalanmayı görebilirsiniz.

Eki Görüntüle 503975

Bunların dışında bir sorun, bir problem yok sadece bu iki programda var.

HDMI kablosunu değiştirdim, parazit yapabilecek kablo falan kontol ettim. RAM'leri vs kontrol ettim. Reset attım, güncelleme yaptım, Windows 10 son sürüm güncel, ekran kartı, diğer driverler falan güncel, aklınıza gelecek çoğu şeyi denedim ama nafile, bir çözüm bulamadım.
Sistem bilgisi yazarsanız size daha iyi yardımcı olabiliriz. Sadece bu 2 programda mı bu sorun yoksa genel olarak mevcut mu ? Sistemi güvenli mod ile açıp DDU ile ekran kartı driver silip sitesinden güncel indirip deneyiniz.

Yayıncılık ve kullanılan programlar bildiğim bir konu değil ama yaşadığınız sorun sistem kaynaklarının yetersizliğinden (Özellikle CPU) kaynaklı bir asenkron çizim/tazeleme gibi duruyor. Sadece bir fikir...

Ek: CPU, RAM ve anakart üçgeninde bir arıza belirtisi de olabilir(?)

i5 6600k 4.1 Ghz işelmci - 1070 ekran kartı - 16 gb ram 2400 mhz - 512 gb Corsair Ssd

Sorun yayın yaparken vs değil , yayın yapmıyorum sadece kayıt alıyorum. Programın kayıt ve yayın sırasında bir sıkıntısı yok programları açar açmaz bir anda görüntü resimlerdeki gibi karıncalanmaya başlıyor.

Test vs yaptım Hali hazırda Cod Mw 2019 oynuyorum , Cs go , Witcher 3 vs gibi oyunlarda performans sorunları vs de yok.

Ekran kartını kaldırıp tekrar kurdum. Zaten formatı geçen gece attım tüm Hdd'lere temiz bir kurulum yaptım. Sizin önerinizle tekrar kaldırıp denedim sonuç yine aynı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video çekip ekledim.

merhaba benim bilgisarımda 0xc000007b hatası var ne yapıcam videoda dll dosyası indirdiniz ben ekran görüntüsü aldım ama anlamadım
0xc000007b hatası var prosses monitör de taradım bu çıktı ama anlamadım yardımcı olurmusunuz

Dosya Ekleri

• yarasa.png
    yarasa.png
    32,9 KB · Görüntüleme: 55
  • yarasa.png
    yarasa.png
    32,9 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleme:
Furmark ve prime95 testleri başlatıp test esnasında bilgisayarınıza yüklü başka yazılımları test edip ısı değerlerini paylaşırmısınız. Normal OBS yazılımında böyle bir sorun oluyor mu ? Ben ekran kartından şüpheleniyorum. GPU çipi ısıdan kaynaklı boncuk lehimlerde oynama olmuş olabilir. Bundan kaynaklı bilgisayar stress altında renk kayması görüntü patlaması yapıyor olabilir. Test edip sonuçları bizimle paylaşırsanız ona göre tavsiyede bulunmaya devam edebiliriz.

Aynı sorun bende de format attıktan sonra başlamılt. Programı silip yükledim ve ndi plugini yüklediysen onu silip yükledim, düzeldi.

C:\Users\kendi pc kullanıcı adını yaz\AppData\Roaming\ klasör adlarının başında ne kadar obs yazan klasör varsa sil. Microsoft visual C++ tüm versiyonları kaldır tekrar yükle özelliklede 2013 ve 2017 olanlar. Sonra PC ye bi restart hadi geçmiş olsun.
C:\Users\kendi pc kullanıcı adını yaz\AppData\Temp bunuda bir boşalt sana zahmet

instagram adkumikli81 obs ile ilgili yaz bakarız

Geri
Yukarı