StreamLabs Oyunlarda FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

MD_Emir

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar Twitch'te eğlencesine yayın açmak istedim. Normal OBS Studio ile ilk açtım herhangi bir FPS düşme sorunum olmadı. Sonra Streamlabs kullanmak istedim lakin yayını başlatmasam bile normalde 120 150 arası aldığım FPS Streamlabs açıkken 30 40'a düşüyor.

Sistemim:
i5 9300H.
GTX 1650.
8 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Twitch'te eğlencesine yayın açmak istedim. Normal OBS Studio ile ilk açtım herhangi bir FPS düşme sorunum olmadı. Sonra Streamlabs kullanmak istedim lakin yayını başlatmasam bile normalde 120 150 arası aldığım FPS Streamlabs açıkken 30 40'a düşüyor.

Sistemim:
i5 9300H.
GTX 1650.
8 GB RAM.
Video output ayarların nedir streamlabs üzerinde?

OBS kullanımında uyarıları ve etkinlikleri göstermek istiyorsanız bunu yapmak çok basit.

OBS üzerinde ekle > tarayıcı > gerekli isimlendirmeyi yapıp tamam diyoruz > URL kısmına streamlabs sitesindeki alert box sekmesinde bulunan Widget URL adresini kopyalayıp yapıştırıyoruz ve tamam diyerek işlemi gerçekleştiriyoruz.

Bundan sonraki işlem boyutlandırmadır. Bu tamamen senin vereceğin karardır kişisel bir etken olduğu için.

Etkinlik gösterimi için ise;
Yine aynı mantık işliyor. Ancak URL kaynağını all widgets sekmesindeki event list üzerinden alıyoruz.

All widgets üzerindeki sekmede istediğin kaynağı bu şekilde ekleyebilirsin.

Bir not eklemesi yapıyorum ek olarak.
Tema kullanmak istiyorsan eğer uyarı bildiriminde ve etkinlik listende. Yapman gereken şey ilk önce streamlabs kullanarak tema elde etmek.

Streamlabs'ı sadece tema seçimi için kullanacaksın anlayacağın. Geri kalan tüm işlemler OBS'den olacak.

Son düzenleme:
OBS kullanımında uyarıları ve etkinlikleri göstermek istiyorsanız bunu yapmak çok basit.

OBS üzerinde ekle > tarayıcı > gerekli isimlendirmeyi yapıp tamam diyoruz > URL kısmına streamlabs sitesindeki alert box sekmesinde bulunan Widget URL adresini kopyalayıp yapıştırıyoruz ve tamam diyerek işlemi gerçekleştiriyoruz.

Bundan sonraki işlem boyutlandırmadır. Bu tamamen senin vereceğin karardır kişisel bir etken olduğu için.

Yine aynı mantık işliyor. Ancak URL kaynağını all widgets sekmesindeki event list üzerinden alıyoruz.

Bu sitenin linkini verebilir misiniz rica etsem?

OBS üzerinde ekle > tarayıcı > gerekli isimlendirmeyi yapıp tamam diyoruz > URL kısmına Streamlabs sitesindeki alert box sekmesinde bulunan widget URL adresini kopyalayıp yapıştırıyoruz ve tamam diyerek işlemi gerçekleştiriyoruz.

Yine aynı mantık işliyor. Ancak URL kaynağını all widgets sekmesindeki Event list üzerinden alıyoruz.

Bir not eklemesi yapıyorum ek olarak.
Tema kullanmak istiyorsan eğer uyarı bildiriminde ve etkinlik listende. Yapman gereken şey ilk önce Streamlabs kullanarak tema elde etmek.

Streamlabs'ı sadece tema seçimi için kullanacaksın anlayacağın. Geri kalan tüm işlemler OBS'den olacak.

Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı