Streamlabs Siyah Ekran Sorunu

Yağızakd

Decapat
Selamlar arkadaşlar, yayın açmak için OBS kullanıyorum. Lakin OBS sıkıntısız çalışırken Streamlabs OBS ekran yakalama ve oyun yakalamada sıkıntı çıkarıyor. Her şeyi denedim, NVIDIA Denetim Masasından entegre grafik dedim, vcredist i sıkıntısız yükledim. Hala ekran yakalama açılmıyor nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar arkadaşlar, yayın açmak için OBS kullanıyorum. Lakin OBS sıkıntısız çalışırken Streamlabs OBS ekran yakalama ve oyun yakalamada sıkıntı çıkarıyor. Her şeyi denedim, NVIDIA Denetim Masasından entegre grafik dedim, vcredist i sıkıntısız yükledim. Hala ekran yakalama açılmıyor nasıl çözebilirim?

Merhaba;

Tam olarak ne kullandığınızı anlayamadım affola. Streamlabs OBS mi kullanıyorsunuz, yoksa normal OBS mi kullanıyorsunuz?

Streamlabs OBS kullanıyor iseniz kendi şahsı fikrim OBS'i normal olarak kullanmanızı öneririm. Hem sistemsel yavaşlama, FPS ve yapıyorsanız canlı yayına sorun çıkarıyor.

Oyun yakalama eklentisinden mod ayarını belirli bir pencere yakala diyip oyununuzu seçip deneyiniz.

Ayrıca grafik kartınızı bilmiyorum ama entegre grafik var ise bir de onunla deneyiniz.

Yapmanız gereken şey basit önce ayarlara gireceksiniz ardından önbelleği sil ve yeniden başlat a basın ardından açın ve kurulumu tekrardan yapın sonra ayarlara girin gelişmiş kısmına girin videolar kısmında Force GPU as render device seçeneğinin tikini kaldırın bitti deyip ayrları kapatın ardından ekran yakalama ya da oyun yakalamayı ekleyin ve uygulamayı kapatın ardından uygulamayı açarken sağ tık yapıp grafik işlemciyle çalıştır a basın ve entegre grafiğe basın(uygulamayı sürekli böyle açmanız gerek asla normal şekilde açmayın) uygulama açılınca çözülmüş olması gerek. Bu yöntem bende işe yaradı. Umarım yardımcı olmuşumdur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı