Stres anında hiçbir şey yapamıyorum

Daha fazla  
Merhabalar. Pazartesi matematik sınavım var konularım çok eksik. Bu yüzden aşırı bir şekilde stres oldum. Normalde sınavları pek takmayan biriyimdir. Fakat nedense stres oldum ve hiçbir şey yapamıyorum. Kitabın başına dahi oturamıyorum veya aklıma gelince bile içimde bir şeyler oluyor ve kimseye nasıl anlatacağımı da bilmiyorum. İçimde aşırı bir huzursuzluk oluştu. Kalp atışlarım çok artıyor. Önceden de böyle olmuştu bir şeyi yetiştirmeye çalışırken ama bu kadar değildi hiçbirisi. Stresle başa çıkabilen abilerim hocalarım ne yapabilirim bu soruna çözüm olarak? Tavsiyeniz var mıdır? Doktor vb. gitmeyi düşünmüyorum.

İnsanların dönem dönem stresli zamanları olabilir. Mesela benimde geçen hafta sınavlarım vardı, uyku düzenim bozuldu saçma sapan uyuyamayıp uyku düzenim bozuluncada içimde uyuyamama korkusu oluştu. 1 haftadır böyle uykuya dalmakta sıkıntı çekiyorum. Bir şekilde uykuya dalıyorum fakat içimi bu korku sürekli yiyor. Gündüzleri aklıma geliyor sürekli, sanki bir şey içimi kemiriyor. Uykuya dalmaya çalışırkende bunu düşündüğüm için içimde birşeyler oluyor kalbim pat pat çarpmaya başlıyor. Bu konularda yalnız değilsin unutma. Zamanla geçeceğini düşünüyorum. Bugüne kadar böyle zamanlarım olmuştu ama hiç uykumu etkilememişti. Napacağımı bilmiyorum. İnşallah düzelecek. Zamana bırak bazı şeyleri. Takma kafaya.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı